Zakladateľ populárnej spoločnosti SkyBridge Capital, Anthony Scaramucci, nazval blockchain Algorand „Googlom kryptomien”. Čo je však za tým?
Je Algorand „Googlom kryptomien”?
Anthony Scaramucci je významnou osobnosťou zo sveta financií. Bývalý riaditeľ komunikácie Bieleho domu, ktorý aktuálne stojí za spoločnosťou SkyBridge Capital, sa vyjadril k projektu Algorand.
Blockchain Algorand je projekt založený na princípe proof-of-stake, ktorý zabezpečuje plnú účasť, ochranu a rýchlosť v rámci decentralizovanej siete. Hlavným cieľom projektu je odstrániť technické prekážky v prijatí kryptomien v hlavnom prúde. Tento proces chcú dosiahnuť zvýšenou decentralizáciou, rozsahom služieb a dokonalou bezpečnosťou. Projekt má za sebou tím medzinárodne uznávaných výskumníkom, matematikov a kryptomenových odborníkov z globálnych a technologických spoločností. Hlavnými osobnosťami sú zakladateľ Silvio Micali, CEO Steve Kokinos a prevádzkový riaditeľ W. Sean Ford.
Prečítaj si tiež: Generálny riaditeľ ADALend Kaspars Koskins: „Na Cardane budujeme bezpečnú lending platformu”
Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.
Scaramucci do tohto projektu zainvestoval 250 miliónov USD. V rozhovore pre Digital Asset News vysvetlil svoj zámer:
https://youtu.be/2Q4U4s1101g
„V súčasnosti mám v Algorande štvrť miliardy dolárov. Myslím si, že to bude ako Google. Vy aj ja, keď sme boli mladí, do internetu sme sa prihlasovali pomoc Alta Visty. Používali sme Lycos, America Online, dokonca aj Prodigy. Potom sa v roku 1998 objavila spoločnosť Google. Ľudia si vtedy hovorili, načo im to vlastne bude? A potom to prišlo. Ľudia začali hovoriť o tom, že je to omnoho rýchlejšie ako všetko ostatné. A napokon Google prekonal všetko, čo mu stálo v ceste. A to sa stane aj s Algorandom. Nakoniec, keď sa všetky podniky dostanú na tokenizačnú stranu a začnú pracovať vo svete DeFi, budú potrebovať niečo, čo je škálovateľné, bezpečné a decentralizované ako Algorand. Je to budúcnosť.”