Nálada investorov a ich akumulácia do Bitcoinu naprieč celým ekosystémom kryptomien zaznamenala za posledný týždeň výrazný posun pozitívnym smerom, a to aj napriek udalostiam v širšom svete. V súčasnosti je Bitcoin (BTC) späť nad 40 000 $ a mnoho altcoinov bolo tiež svedkami dvojciferných ziskov.
Prebiehajúci konflikt na Ukrajine a nedávne opatrenia vlád na obmedzenie prístupu k bankovým službám mohli pomôcť objasniť hodnotu držby kryptomien. Tie ponúkajú určitú ochranu pred nekontrolovateľnými udalosťami. Údaje z TradingView ukazujú, že cena BTC 2. marca oscilovala medzi 43 350 a 45 400 dolármi.
Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.
Prečítaj si tiež – Bolo pre Bitcoin 33 000 $ absolútne dno? Tieto metriky hovoria o neistote
Akumulácia Bitcoinu sa začala
Postranná cenová akcia Bitcoinu bola do značnej miery ovplyvnená skutočnosťou, že top kryptomena „vstúpila do objemovej medzery”. Nasledujúci graf zdôrazňuje nižší dopyt v aktuálnom cenovom rozpätí.
Dôkaz, že cena pravdepodobne porastie vyššie, poskytol Ki Young Ju, generálny riaditeľ spoločnosti CryptoQuant na analýzu reťazcov. Podľa Jua sa začala „fáza akumulácie BTC”.
Ju ďalej tvrdí, že „nováčikovia, ktorí sa pripojili minulý rok, sa menia na dlhodobých držiteľov”. Trhová kapitalizácia pre bitcoiny, ktoré sú staršie ako šesť mesiacov, predstavuje teraz 52 % celkovej trhovej kapitalizácie BTC v porovnaní s 13 % v nedávnej minulosti.
Ďalším veľkým katalyzátorom by mohlo byť zvýšenie sadzieb
Podrobnejšiu analýzu vplyvu súčasných udalostí na trhu s kryptomenami ponúkol David Lifchitz, vedúci partner a hlavný investičný riaditeľ spoločnosti ExoAlpha. Zaznamenal prudký skok v BTC z 37 000 USD na 44 000 USD „v priebehu niekoľkých hodín po oznámení Vladimira Putina o národnom zákaze zahraničných devízových prevodov.
Rýchly pohyb nahor sa podľa Lifchitza „zastavil na 44 000 USD, čo sa zhodovalo so 100-dňovým kĺzavým priemerom”. Lifchitz považuje rezistenciu 45 000 USD za pevnú a zdôraznil ďalšiu prekážku na úrovni 51 000 USD, ktorá stále bráni tomu, aby sa BTC čo i len pokúsil dosiahnuť svoje historické maximum nad 64 000 USD. Lifchitz vysvetlil, že „BTC môže klesnúť do stredu svojho rozpätia 33 000 – 45 000 USD”.
Dňa 16. marca je zasadnutie FOMC, kde FED rozhodne, či zvýši sadzby alebo nie. Zvýšenie sadzieb posilňuje dolár a to následne oslabuje BTC v páre BTC/USD. Bude zaujímavé sledovať, ako BTC zareaguje, ak FED zvýši sadzby za 2 týždne, no vplyv nemusí byť až taký drastický.
Vertikálna akumulácia je „možnosť”
Analytik a pseudonymný používateľ Twitteru, Altcoin Sherpa, zverejnil nasledujúci graf. Ukazuje, že súčasný rozsah je od mája minulého roka významnou zónou podpory a odporu. Budeme teda sledovať hladinu 40 000 $ ako najbližšiu hladinu supportu.
Mohlo by ťa zaujímať – TOP 3 dôvody, prečo Waves za posledný týždeň narástol o vyše 100 %