Vychýrená rekreačná lokalita Bratislavčanov sa zmení na nepoznanie. Pribudnú byty i hotel

  • Lesopark na Železnej studničke sa stal cieľom investičných projektov.
  • Vyrastie v ňom nový hotel aj bytový dom.
  • Technologický gigant Eset tam postaví svoj campus.
Novinky Lesopark Železná studnička čakajú veľké zmeny
Lesopark Železná studnička čakajú veľké zmeny. Zdroj: Eset
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Vyhľadávaná bratislavská rekreačná lokalita čo nevidieť zmení svoju podobu na nepoznanie. Investori tam plánujú postaviť viacero nových projektov. Pribudne hotelový komplex, bytový dom aj sídlo veľkej softvérovej firmy. To všetko sa chystá v lesoparku na Železnej studničke.

Hotel a bytový dom v srdci lesoparku

Projekt polyfunkčného objektu Železná studnička už odobril rezort životného prostredia a teraz môže pokračovať v ďalších úradných procesoch, aby jeho výstavba mohla čo najskôr začať.

Nový polyfunkčný komplex v lesoparku bude pozostávať z dvoch budov, ktoré budú siahať do výšky päť až osem podlaží. V podzemnej časti budovy hotela budú umiestnené garáže, ktoré celkovo vytvoria až 338 parkovacích miest, pričom tretina z nich bude určená pre širokú verejnosť, a teda návštevníkov populárneho bratislavského lesoparku. Bytový dom má mať 57 bytov a dve podzemné podlažia so 107 parkovacími miestami.

Celý komplex vznikne v oblasti, kde kedysi stál logistický a výrobný areál. Pred začatím novej výstavby všetky pôvodné budovy zbúrajú.

Investorom je spoločnosť Železná studienka, s. r. o. Jedným z jej konateľov je aj Michal Padych, ktorý podľa údajov z Obchodného registra figuruje mimo iného aj v Penta Real Estate, Bory Home či Sky Park.

Celá investícia by mala dosahovať sumu približne 45 miliónov eur. Investor plánuje začať s výstavbou už v budúcom roku a cela realizácia zámeru by mala trvať 2 roky.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Slovenské Silicon Valley

V blízkosti Železnej studničky sa chystá ešte jeden mega projekt. Spoločnosť Eset tam plánuje vybudovať svoje nové sídlo, a to v areáli starej vojenskej nemocnice na Patrónke.

Eset vizualizácia

Eset vizualizácia. Zdroj: Eset

„Ambíciou je vybudovať campus podobný Silicon Valley v srdci Európy, ktorý nepritiahne len nové talenty, ale dokáže si ich aj dlhodobo udržať,” uvádza zámer investora Enviroportál.

Nové sídlo spoločnosti Eset bude obrovské. Komplex bude tvoriť až 12 budov. Okrem firemných kancelárskych priestorov sa tam budú nachádzať aj služby občianskej vybavenosti, fitness centrum, wellness, bar, jedáleň aj spoločenská miestnosť.

Časť areálu bude slúžiť aj na ubytovanie. To bude určené najmä pre zamestnancov. Vzniknú aj priestory pre kultúru, ako múzeum či galéria, ale aj športová a eventová hala. Keďže rozľahlý komplex bude stáť v blízkosti lesoparku Železná studnička, jeho prevedenie bude zodpovedať charakteru tejto oblasti.

Cieľom je prepojiť miesto s mestom, oživiť ho vytvorením nielen kvalitného pracovného prostredia, ale aj tvorbou verejných priestorov a k nim prislúchajúcich služieb.

Prečítajte si aj: Ikonická slovenská obec sa zmení na nepoznanie. Vyrastú v nej apartmány, wellness i piváreň

Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.