Bitcoin

Všetci očakávajú rast kryptomien. Zamysleli ste sa však, či je ten rast vôbec možný? V článku nájdete rozobraté hlavné faktory, ktoré tento rast môžu podporiť.

Digitálna infrašturktúra

Internet vydláždil cestu mnohým dôležitým funkciám a technológiám a ukázalo sa, že jedna z nich bola blockchain. Používanie decentralizovaných technológií na vytvorenie BTC by nebolo možné, keby neexistoval internet.

Decentralizovaný internet sa javí ako logický krok vpred a to by mohlo byť palivo na ďalší rast kryptomien.

Množstvo BTC je obmedzené

Ako už pravdepodobne viete, Bitcoin má obmedzené množstvo svojich coinov BTC. Nie je možné si samovoľne „vyrobiť“ nové Bitcoiny. Toto robia banky s papierovými peniazmi. Centrálne finančné organizácie každej krajiny tlačia na papier peniaze v momente, keď začína inflácia. Čím viac papierových peňazí tlačia, tým nižšia je celková hodnota peňazí. 

Bitcoin čelí opačnému problému – deflácii. Množstvo sa bude znižovať a tým by sa teda mala zvyšovať jeho hodnota. Či ľudia budú mať záujem o kúpu a predaj BTC je veľmi závislé od „hype“ vytvorenom okolo kryptomien. To nás vedie k úplne nasledujúcej časti článku – hype.

Čo vytvára hype?

V podstate potrebujeme akýsi veľký prielom, ktorý by ľudí znova zaujal. Hoci je krypto komunita stále veľká, nie všetci jej členovia sú aktívni. Investori nie sú dostatočne vzdelaní.

Moderná technológia nám okrem toho, že priniesla Bitcoin, zjednodušila mnohé činnosti. Rôzne aplikácie a nástroje uľahčujú platby, bankovníctvo, nakupovanie a prakticky každý ďalší aspekt nášho života.

Jedným z dôvodov, prečo cena BTC explodovala v minulosti, je skutočnosť, že ľudia boli schopní do neho investovať peniaze len pár kliknutiami. Väčšina investorov veľa o  investovaní nevedela a ani o tom, ako to funguje.

FOMO

FOMO (Fear of Missing Out) je často súčasťou prudkého rastu nielen kryptomien. Noví investori jednoducho vidia len veľký rast a nechcú ho zmeškať, a tak investujú naslepo bez premýšľania kvôli vidine rýchleho zisku.

Pointa je, že každý môže dnes investovať do BTC. Avšak nie každý má skúsenosti v tejto oblasti, čo znamená, že by títo „neznalci“ mohli vytvoriť novú vlnu rozsiahlych investícií do kryptomien a zvýšiť ich cenu. Samozrejme, niečo musí začať túto investičnú lavínu a musí byť dostatočne veľká, aby prilákala veľký počet nových investorov.

Zhrnutie

Je ťažké predpovedať budúci vývoj. To, čo máme teraz sú špekulácie. Čísla, grafy, obrázky – to všetko nám môže pomôcť pri predpovediach o tom, čo by sa mohlo stať v budúcnosti.

Čo sa týka krypto trhu, všetko je stále celkom nové a mnohí odborníci nemôžu urobiť konečné závery o budúcnosti BTC a iných kryptomien. Stále nás čaká dlhá cesta. Záležať bude predovšetkým od adopcie kryptomien a od toho, aký postoj zaujmú ku kryptomenám vlády a finančné inštitúcie.

Čo čítať ďalej?

Zaznamenali sme BTC transakciu v hodnote $1 miliardy! Niečo sa chystá?

Zdroj:
sanfranciscotribe.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance