Vitalik Buterin: Binance DEX by mala byť kritizovaná za centralizáciu

0

Vitalik Buterin verí, že decentralizovaná zmenáreň spoločnosti Binance je lepším cieľom kritiky ohľadom centralizácie než je Ethereum. Buterin ako spoluzakladateľ kryptomeny Ethereum v nedávnej diskusii na Twitteri vyvolal v krypto priemysle vlnu argumentov o decentralizácii, najmä Binance DEX a samotnom Ethereu.

Nekritizujte Ethereum, že je centralizované…

Diskusia sa začala potom, ako Buterin 21. decembra retweetol propagačné video krypto zmenárne BTSE. Zatiaľ čo video zjavne nemá nič spoločné s otázkami, ako je decentralizácia Etherea, spoluzakladateľ tejto kryptomeny argumentoval tweetom:

„Časť, ktorú považujem za hlúpu, je kritika ETH za centralizáciu…“


Tweet Vitalik zrejme adresoval Magical Crypto Friends, ktorí robili propagačné video pre platformu BTSE, povedala marketingová riaditeľka BTSE Lina Seiche.

Skutočnosť, že Buterin naznačil, že Magical Crypto Friends kritizovali Ethereum za centralizáciu a to, že umožňuje ICO, nemôže byť ďalej od pravdy – poznamenala Seiche. 

Seiche tiež zdôraznila, že Liquid Network, sidechain BTC blockchainu, ktorý používa BTSE na svoj nový predaj tokenov nebol nikdy inzerovaný ako decentralizovaný.

Binance DEX je len ťažko decentralizovaná…

Potom, čo Seiche spomenula Binance, Buterin obrátil stredobod pozornosti na Binance DEX, decentralizovanú burzu, ktorej testnet bol spustený spoločnosťou Binance vo februári 2019. Vitalik tvrdí, že Binance je DEX vo svojom názve ale v skutočnosti decentralizovaná nie je. Pokračoval:

Vyzerá to, že je to lepší cieľ ako Ethereum, ktoré má iba niekoľko vládnych hodnôt, ktoré sa niektorým ľuďom sympatizujúcim k BTC nepáčia.“

Decentralizácia a kryptomeny

Buterin je známy svojim pozitívnym postojom k decentralizácii, ako aj neznášanlivosťou pre centralizované zmenárne kryptomien. Už v roku 2018 Buterin tvrdil, že každý by mal vyvíjať lepšie decentralizované platformy, zatiaľ čo centralizované zmenárne kryptomien sú pripravené na to, aby zhoreli v pekle.

Na základe Buterinovej správy CEO Binance CZ odpovedal Buterinovi na Twitteri s tým, že nikdy nedochádza k absolútnej decentralizácii a projekty s hlavnými tímami sú stále centralizované. CZ povedal v tom čase:

Nechápte ma zle, ja som za blockchain/decentralizáciu/slobodu. Ale nikomu by som neprial a neželal zhorieť v pekle.“

Prečítajte si aj:

CEO Ripple – List kongresu – Ripple nie je obyčajná kryptomena!

Čo čítať ďalej?

Pokiaľ sa zopakuje história, uvidíme opäť masívny rast kryptomien!

Zdroj:
cointelegraph.com

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre