Internet bola chyba – Podporuje chybné názory a šíri nepravdivé informácie

6

Žijeme v informačnom veku. Internet zmenil spôsob akým sa socializujeme, nakupujeme, zabávame, pracujeme… Spôsob, akým si vytvárame názory a hľadáme informácie. Spôsob, akým myslíme.

Ide o najväčšiu revolúciu v histórii ľudstva. Za prvých ~20 rokov tretieho tisícročia sa udiali zmeny, ktoré nemajú obdobu. Tento geniálny nástroj, na ktorom sa vytvára nové kolektívne vedomie ľudstva, však má aj svoje negatíva.

Aké? Nuž, je ich veľa. Máte nejaký podivný názor. Myslíte si, že Zem je plochá? Skvelé! Na internete nájdete tisícky ľudí, ktorí si myslia to isté a radi vás utvrdia vo vašich chybných myšlienkových procesoch!

Internet vytvára hnutia, ktoré majú obrovský vplyv na svet okolo nás. Dokonca (paradoxne) ohrozuje slobodu prejavu, za ktorú sme tak dlho bojovali (viac v tomto článku). V dnešnom videu sa dozviete, ako negatívne na nás táto technológia vplýva.

Čo čítať ďalej?

[VIDEO] Svet prichádza o slobodu slova kvôli rozmaznanej generácii na sociálnych sieťach #SnowflakeGeneration

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
6 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Axell

je to blazon

Pablo72

Přesně… ale hlavně, internet nic nešíří..to přece dělají lidé…:) internet tlačítko nezmáčkne.. internet neříká, věnuj se více virtuálnu, než skutečnému životu…:) (přitom je to pouze zdigitalizovaná malá část reality, t.zn. značně ochuzená). Já bych řek, že je to hlavně médium… Médium, díky kterému se stejně rychle šíří chytrost i blbost… :)) A rychleji, než dříve. Je ale pořád na každém – a asi by se to mělo učit už od prvního stupně – jestli čtené, viděné informace přijme jako pravdu, nebo ne. A „čtené“ říkám proto, protože to člověk si vybírá, co bude číst, sledovat, apod.. Kritického myšlení je třeba… Čítať ďalej

Libor

Blbosť ! To je ako povedať, že demokracia je chyba…Hitler a iný diktátori takto uvažujú. Chybou je práve takto uvažovať. Jedinou „chybou“ demokracie a internetu je ľahká zneužiteľnosť, čo niektorích vedie ku mylnému názoru, že celé je to potom chybné. Chybou je nič nerobiť proti jasným prípadom zneužívania demokracie a internetu, a len sa nečinne prizerať. Problém je, že aj zločinci, podvodníci, manipulátori „milujú“ demokraciu a slobodu na internete kvôli ľahkému dosiahnutiu svojich cieľov. Túto radosť treba „zneužívačom“ inteligentnou reguláciou a obmedzeniami jednoducho prekaziť. Aj preto aby to nezvádzalo ku scestným myšlienkam, že je sloboda je chyba.

hugo

o hitlerovy nic neviem nežil som vtedy žijem teraz v prítomnosti a jediný diktátor je eú .teda tých pár samozvancov čo potrebujú ovládať ostatných .takto sú teda iný diktatory ,toto ani žiadna demokracia nieje ,demokracia je vôľa ľudu . takže cenzurovať si môžu vlastne rite pretože už sa im to rozpadá chvalabohu

Libor

Ani o Ježišovi nič nevieš ? Však rovnako si nežil v tej dobe. A čo ty môžeš vedieť o demokracii ? Nežil si starovekých Aténach 🙂

michal

No tak to je neskutočné že ešte dnes takí ludia exist.