UNICEF sa kryptomien nebojí

BITmarkets BITmarkets

O tom, že spoločnosti, ktoré testujú alebo už prijímajú kryptomeny, stále pribúda, nie je pochýb. A do týchto radov sa zapojuje aj UNICEF, konkrétne jeho francúzska kancelária, ktorá oficiálne začala prijímať dary celkovo v deviatich rôznych kryptomenách.

UNICEF

Detský fond Organizácie spojených národov (v angličtine United Nations Children’s Fund – UNICEF) je súčasťou Organizácie spojených národov (OSN). Ide o najväčšiu svetovú organizáciu, ktorá sa zaoberá ochranou a zlepšovaním životných podmienok detí. Založená bola po 2. svetovej vojne 11. decembra 1946 a je držiteľom Nobelovej ceny mieru za rok 1965. Sídli v New Yorku a má zastúpenie v 158 krajinách sveta.

Francúzska kancelária tejto Organizácie v tlačovej správe oznámila, že oficiálne začne prijímať dary v kryptomenách. Okrem tej najznámejšej kryptomeny – Bitcoinu (BTC), možno príspevky zaslať aj v iných digitálnych menách. Konkrétne ide o BitcoinCash (BCH), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Ripple (XRP), Eos (EOS), Monero (XMR), Dash (DASH) a Stellar (XLM).

Dary vo všetkých podporovaných krytpomenách sú v súčasnej dobe prijímané priamo prostredníctvom webových stránok francúzskej pobočky. Riaditeľ UNICEF Francie Sébastien Lyon vo svojom komentári uviedol:

„Kryptomeny spolu s technológiou blockchain nám dávajú nove možnosti, ako môžeme osloviť šľachetnosť verejnosti a rozvíjať naše charitatívne operácie a pomáhať deťom v krajinách, ktoré sú postihnuté vojnou a inými nebezpečenstvami.”

Úrad UNICEF poukázal taktiež na fakt, že krytomeny a s nimi spojené technológie prinášajú nové možnosti, ako môžu ľudia občasne prispievať, ale v súčasnej dobe túto možnosť využíva len niekoľko málo organizácií. Súčasne ale vyzdvihol pozitívny trend v oblasti rozširovania darcovstva vo forme príspevkov pomocou kryptomien.

Mohlo by vás zaujímať: Internet pre každého alebo ako môže blockchain pomôcť Afrike

Už dve úspešné kryptokampane

Toto nie je prvá iniciatíva Detského fondu OSN, v ktorej boli použité digitálne meny. Vo februári zahájil  UNICEF fundraisingový program na zhromažďovanie finančných prostriedkov potrebných na ochranu a pomoc deťom, ktoré trpia občianskou vojnou v Sýrii. Francúzsky UNICEF pre túto príležitosť prišiel s kampaňou nazvanou „Game Chaingers”, ktorá sa zamerala hlavne na počítačových hráčov. Účastníci si museli stiahnuť a nainštalovať špeciálnu ťažobnú aplikáciu z webových stránok organizácie. Ich počítače boli potom využité k ťažbe Etherea. Celkom sa podarilo vyťažiť cca tisíc eur a zapojilo sa okolo 11 tisíc ľudí.

Tento nápad sa zapáčil aj austrálskej kancelárii UNICEF a tá v máji prostredníctvom špecializovanej webovej stránky s názvom „The Hopepage” spustila podobnú kampaň. Návštevníci sú požiadaní, aby skrz túto stránku poskytli časť výkonu svojho procesoru k ťaženiu kryptomeny Monero. Takto darovať môžete medzi dvadsiatimi až osemdesiati percentami výpočtového výkonu svojho počítača. Do dnešného dňa sa akcie zúčastnilo už viac než 22 000 ľudí. Vyťažené Monerá budú v tomto konkrétnom prípade použité na pomoc deťom a matkám v Bangladéši.

Tip redakcie: Pokiaľ chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Záver

Je určite pozitívne, že humanitárna organizácia spadajúca priamo pod OSN sa kryptomien nebojí a naopak sa ich snaží využiť ako skvelú alternatívu k získavaniu finančných prostriedkov. Podotýkame ešte, že po celom svete fungujú v 37 vyspelých krajinách (napríklad aj v Českej republike) tzv. národné výbory. Sme preto veľmi zvedaví, či sa podobného projektu dočkáme aj zo strany českej kancelárie.

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísal Raduz.

A čo teraz? Pozrite si napríklad naše najnovšie video!

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Zdroje:
news.bitcoin.com
wikipedia.org
czechcrunch.cz

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.