Poznáte to, je leto, svieti slnko, vonku vám pripadá, že je skoro 50 °C, potíte sa ako v saune a ani schladenie studenou „dvanástkou” vám nepomôže. V tomto období je to častý problém a práve s tým sa vám rozhodla pomôcť spoločnosť Sony. Predstavujeme vám osobnú klimatizáciu!
Crowdfunding ako cesta na pulty obchodov
Spoločnosť Sony má vo svete technológií veľké meno. Aj na to vsádzali pri tzv. crowdfundingu, čo je vyberanie financií na nové projekty. Ten prebiehal na jednej japonskej stránke, kde sa ihneď dostal medzi top a tak sa vybralo potrebné množstvo financií na uvedenie do výroby. Pre firmu takej veľkosti je to však pomerne prekvapivý krok. Sony je totiž spoločnosť, ktorá je známa hlavne ako výrobca TV, mobilných telefónov, hudobných prístrojov a ďalších podobných zariadení. Ale klimatizácia? Vidno, že ani samotná firma nevie, či sa do tohto odvetvia púšťať.
Mohlo by vás zaujímať:[INTERVIEW] Elon Musk o ceste na Mesiac a Mars – Kedy navštívime tieto telesá?
V lete vás ochladí a v zime zahreje
Sony Reon Pocket, čiže „plochá krabička”, ktorú si dáte za krk, má fungovať ako klimatizácia, ktorá vás v horúcich obdobiach dokáže schladiť až o 13 °C. A to nie je všetko! Dokonca bude mať využitie aj v zime. Môžete ju použiť napríklad na lyžiach alebo na korčuliach, kedy vás naopak zahreje až o 8 °C. To znie predsa skvele. Lenže má to jeden háčik. Ku klimatizácii budete musieť dokúpiť špeciálne tričko, v ktorom bude vrecko na onú „placku”. To bude vyrobené zo špeciálnych vlákien a bude tak rozvádzať teplo či chlad po vašom chrbte.
Zariadenie by malo fungovať v plnej prevádzke až 90 minút a malo by byť ovládané cez inteligentný telefón. V pohotovostnom režime potom funguje až 24 hodín. Nabíjanie bude cez USB-C a plné nabitie zaberie cca 2 hodiny.
Záver
Osobne si myslím, že okrem toho, že sa ľudia budú menej potiť, pribudne práca tiež lekárom. No, nie je to vari pravda? Predstavte si, keď bude vonku 40 °C a vy si túto „placku” dáte na chrbát. Logicky z nej na váš chrbát bude prúdiť oveľa nižšia teplota. A to povedie k častejším ochoreniam na nádchu, k bolestiam hlavy či angíne. No a v zime naopak, bude dochádzať k popáleninám na chrbte. Za mňa je toto naozaj blbosť a nedokážem si predstaviť, kto to bude používať.
Týmto vás ale nechcem odradiť od kúpy. Ak máte o zariadenie naozaj záujem, predaj je naplánovaný na marec roku 2020 a to za cenu okolo 120 eur. Zatiaľ sú však tieto informácie dostupné iba pre ázijský trh.
Čo čítať ďalej?
Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radovan C.
Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.