TOP 3 obchodné stratégie pre nováčikov na maximalizovanie ziskov z kryptomien

Pre začiatočníkov Investovanie do BTC, zdroj: https://www.flickr.com/, Marco Verch
Investovanie do BTC, zdroj: https://www.flickr.com/, Marco Verch
Solaxy PC bannerWallstreetpepe ICO mobil baner

Byť ziskovým obchodníkom na burze nie je jednoduché. Práveže naopak by sa dalo povedať, že je to jedno z najťažších povolaní. Nestačí vedieť iba dobre ovládať grafy, ale ich vedieť správne používať. A presne tu sa dostávame k bodu, kedy je nutnosť mať vytvorený obchodný systém. Dneska sa na niekoľko veľmi jednoduchých obchodných stratégií pozrieme.

Nakúp a nepredávaj

Úplne najpoužívanejšia stratégia, ktorú môžeme vidieť hlavne u najbohatších ľudí sveta, je, že nakúpia kvalitné akcie. V prípade krypto sveta nejaké altcoiny. Tie následne držia dovtedy, dokým firma neurobí napríklad nejaký škandál a automaticky si to vyžaduje predať všetky aktíva, keďže nikto nechce držať peniaze v rozpadávajúcom sa projekte. Za predajom často zvykne byť aj žiadosť vybrať si svoje zisky. V žiadnom prípade by sa ale nemalo aktívne obchodovať. Často začiatočníci nakúpia Bitcoin s tým, že robí nejaké ročné zhodnotenie. Očakávajú, že ho budú držať napríklad 5 rokov. Avšak po prvom prepade sa zľaknú a po mesiaci predávajú v strate.

Jedná sa o jeden z najdokonalejších a pre začiatočníkov s veľkou pravdepodobnosťou aj najvhodnejší obchodný systém. Samozrejme treba si vyberať kvalitné projekty. Často, keď som mal hovor so študentom, tak sme nakoniec podľa jeho uváženia usúdili, že je najlepšie aj tak kúpiť iba ETH a BTC a držať až do dôchodku. Následne si to postupne vyberať a dožiť.

Nakupuj postupne

Veľmi známy DCA systém alebo dolar cost averaging používa rovnako hrozne veľa investorov. Na začiatok sa vyberie isté množstvo aktív, do ktorých sa každý týždeň investuje istá suma. Takto aj keď Bitcoin môže byť teraz na vrchole a o týždeň stratí 50 % svojej hodnoty, tak vlastne aj keď začnete investovať na samom vrchole, aktívnym nákupom po poklese si vašu vstupnú cenu spriemerujete nižšie.

Pre príklad. Do Bitcoinu som aktívne začal investovať, keď bol na 20 000 USD. Následne mal niekoľko pohybov medzi 10 000 až 15 000 dolármi. Svoju nákupnú cenu som spriemeroval na 14 000 USD. Potom sa Bitcoin vrátil späť na 20 000 USD, a ja som bol v zisku. A to dokonca aj napriek tomu, že som začal v práve nie najlepšom čase robiť nákup.

Bitcoin Skupina pre začínajúcich traderov a študentov do konca tohto týždňa ponúka 50 % zľavu na členstvo trading room a signály. Využi ponuku a pridaj sa ku skupine traderov. 

>>>Začať obchodovať teraz<<<

Rozlož si objednávky

Pomerne dosť jednoduchý systém, ktorý rovnako môžeme odporučiť vyskúšať, je rozloženie objednávok. Cena Bitcoinu je teraz na 20 000 USD. Ja mám na nákup 1 000 USD a chcem peniaze postupne investovať. Za 500 USD môžem napríklad nakúpiť hneď a zvyšok si nechám cez orderi. Ďalších 500 USD rozdelím na 10 častí po 50 USD. Tých 10 časti, ktoré mám vyhradené na nákup, rozhodím na rôzne ceny. Napríklad 18 000 USD, 16 000 USD a 14 000 USD, a keď sem cena začne padať, budem robiť nákup za lacnejšie. Opäť je to veľmi podobné ako metóda DCA, čiže snažím sa smerovať nákup na čo najnižšiu hladinu. Ak cena začne rásť, už iba čakám na zisky. Zároveň orderi musím rovnako posúvať vyššie, aby boli nejako rovnomerne. Napríklad ak Bitcoin pôjde až na 40 000 USD, moje nové orderi môžu byť napríklad na 36 000 USD, 32 000 USD atď.

Pokiaľ neviete, do ktorých kryptomien máte investovať, môže vám pomôcť tento článok: Toto je 5 jednoduchých faktorov, vďaka ktorým zistíte, do akej kryptomeny máte investovať

Kvakomat PC bannerKvakomat mobil
Autor:
Ľuboš Kovár
Ľuboš Kovár

Kryptomenám sa venuje už od strednej školy. Za niekoľko rokov vybudoval z Kryptomagazínu najväčší kryptomenový a zároveň ekonomický magazín na Slovensku.