top5_ada_wallets_km

Cardano  je jednou z najpopulárnejších kryptomien na svete. Ako však vybrať vhodnú peňaženku na jeho držanie? Možno Vám pomôže náš malý rozbor TOP 5 peňaženiek pre Cardano (ADA)

Cardano (ADA) a stručné info

Projekt Cardano bol založený v roku 2015. Spoločnosť Cardano sa nazýva Input-Output Hong Kong (IOHK), ktorú spravuje Charles Hoskinson, spoluzakladateľ spoločností BitShares a Ethereum.

Koncept spoločnosti Cardano je vytvoriť blockchain, ktorý bude fungovať omnoho lepšie ako blockchain 1. a 2. generácie (Bitcoin a Ethereum). Charles Hoskinson verí, že Cardano je blockchain tretej generácie. Namiesto toho, aby skopíroval kód iných blockchainov, IOHK vytvorila svoj nový blockchain. Cardano môže spracovať oveľa viac transakcií a urobiť ich lacnejšie a rýchlejšie.

Blockanoin spoločnosti Cardano umožňuje používateľom vytvárať inteligentné zmluvy – (Smart Contract) dohodu bez potreby tretej strany.

Rovnako ako väčšina ostatných blockchainov je Cardano decentralizovaný, čo znamená, že nie je pod kontrolou žiadnej autority. Namiesto toho komunita overuje transakcie a inteligentné zmluvy, ktoré to robia pomocou ich výpočtového výkonu.

Výhody kryptomeny Cardano (ADA) sú tieto:

 • Ouroboros Security System  zaisťuje matematickú presnosť vo fungovaní Cardana. Pomocou tohto algoritmu môžete významne znížiť náklady na energiu pri kontrole blokov. To znamená, že práca sa vykonáva veľmi rýchlo a zároveň nie je ovplyvnená kvalita.
 • Haskell,  špeciálny programovací jazyk , zaisťuje lepšiu ochranu majetku a citlivých údajov používateľov.
 • Široká škála príležitostí. V sieti Cardano môžete nielen uskutočňovať rýchle transakcie a pracovať s digitálnymi aktívami – každý užívateľ môže vytvárať a vykonávať  inteligentné zmluvy , ktoré budú chrániť jeho prevody peňazí a ďalšie finančné operácie.
 • Vynikajúca rýchlosť transakcie . Cardano neúčtuje veľké provízie, ani keď sa vykonávajú okamžité transakcie.
 • Úplná  anonymita používateľov

5 najlepších peňaženiek Cardano (ADA)

# 1. Daedalus

Peňaženka Daedalus CardanoToto je jedna z mála peňaženky Cardano (ADA) na bezpečné uloženie tohto krypta: môže sa pochváliť všetkými základnými bezpečnostnými prvkami a je podporovaná tímom vývojárov. Tento softvér s otvoreným zdrojom je k dispozícii pre systémy Windows a MacOS. Daedalus je tiež hierarchická deterministická peňaženka (HD), ktorá vám umožňuje spravovať ľubovoľný počet adries a rozdeľovať svoje prostriedky podľa vášho želania.

Proces inštalácie je pomerne jednoduchý a môžete ľahko odosielať a prijímať ADA, ako aj prezerať históriu transakcií. S Daedalusom si zachovávate kontrolu nad svojimi kľúčmi, ktoré sú chránené najnovšími technológiami kryptografie.

Napriek tomu existuje niekoľko nevýhod, ktoré stojí za zmienku.

 • Peňaženka je momentálne nedostupná pre operačné systémy Linux a pre verziu Linux zatiaľ nie je očakávaný dátum vydania.
 • Aplikácie pre iOS a Android ešte nie sú k dispozícii.

# 2. Ledger Nano S

Ledger Nano SLedger Nano S je nesporným lídrom medzi všetkými hardvérovými peňaženkami, ktoré sa považujú za najbezpečnejšie na trhu kryptomien.

Podobne ako iné peňaženky, Ledger Nano S vám umožňuje spravovať seed frázy, nastavovať PIN kód a prípadne heslo. Okrem toho môžete na ňom ľahko uložiť viac ako 700 kryptomen a tokenov vrátane kryptomeny Cardano. (Ledger Live zatiaľ Cardano nepodporuje)

Poznámka: Peňaženky Ledger si objednávajte  iba na  oficiálnych webových stránkach ! Webové stránky tretích strán môžu distribuovať HACKNUTÉ MODELY.

# 4. Adalite

Peňaženka AdaLiteAdaLite (predtým známy ako CardanoLite) je peňaženka Cardano vyvinutá spoločnosťou Vaccumlabs. Ak chcete používať AdaLite, nemusíte sa registrovať alebo prejsť postupom KYC. Pri vytváraní peňaženky ADA získate iba 12-slovnú mnemotechnickú frázu, po ktorej môžete začať spravovať aktíva. AdaLite je tiež kompatibilná s Trezor Model T a Daedalus. AdaLite je kompatibilný aj s iOS a Android, takže túto peňaženku Cardano môžete používať aj na cestách.

# 5. Yoroi

Rozhranie peňaženky YorolYoroi je jednou z oficiálnych peňaženiek Cardano (ADA): bola vyvinutá spoločnosťou Input Block Hong Kong (IOHK). Na rozdiel od Daedalus Wallet, Yoroi nevyžaduje stiahnutie celého blockchainu a umožňuje vám okamžite vykonať transakcie ADA. K dispozícii je tiež podpora pre rozšírenie prehliadača Chrome.

V súčasnej dobe je Yoroi k dispozícii pre zariadenia so systémom Android a iOS.

# 6. Infinito

Infinito peňaženkaInfinito Peňaženka je rastúca peňaženka na ukladanie veľkého počtu kryptomien. Medzi výhody Peňaženky Infinito patrí:

 • Jednoduché použitie a elegantný, užívateľsky prívetivý dizajn:
 • Veľký zoznam podporovaných mincí;
 • Vysoká rýchlosť transakcií;
 • Viacjazyčné rozhranie.

Vývojári projektu sa snažili, aby bol produkt pohodlný a funkčný. Medzi nevýhody Peňaženky Infinito patrí nedostatok dvojfaktorovej autentifikácie. Najpravdepodobnejšie však bude táto funkcia uvedená na trh čoskoro. Aj napriek nedostatočnej autentifikácii 2FA sa nevyskytujú žiadne udalosti týkajúce sa hackerstva a krádeže finančných prostriedkov vo walletke Infinito.

Záver

Keďže Cardano je jedným z top 10 kryptografických aktív, pridanie tejto kryptomeny do vášho krypto portfólia má zmysel. Teraz viete, kde uložiť túto menu. Všetky vyššie uvedené peňaženky sú vysoko spoľahlivé a funkčné. Ak sa chcete rozhodnúť správne, nezabudnite, aký druh ukladacieho priestoru je vo vašom prípade vhodnejší. Ak potrebujete ADA skladovať dlhodobo, najbezpečnejšou alternatívou by boli hardvérové ​​a papierové peňaženky. Naopak, stolové a online alebo mobilné peňaženky Cardano (ADA) sú vhodnejšie na aktívne obchodovanie a denné výmeny ADA.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance