TOP 4 kryptomeny na kúpu v septembri po 20 % pádoch

Sponzorované články Top 4 kryptomeny na september
Top 4 kryptomeny na september. Zdroj: shutterstock.com/Travelstock by Powerhouse
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

September nie je zvyčajne priaznivý mesiac na trhoch a to platí aj pri kryptomenách. Mnohé z nich už za minulý mesiac zaznamenali prepady aj o desiatky percent a tento trend pokračuje. Nachádzame sa v klesajúcom alebo inak nazývanom „medveďom” trhu.

Medvedí trh však neznamená, že momentálne nie sú žiadne príležitosti na zárobok. Práve naopak, dlhodobí investori sa z medvedieho trhu tešia, pretože to znamená, že môžu nakupovať za lacnejšie a v budúcnosti dosiahnuť väčší zisk. V tomto článku sa pozrieme na naše 4 tipy na kryptomeny, ktoré majú potenciál na veľký rast po období prepadov.

Vyše 100-tisíc transakcií cez platformu zkEVM kryptomenou Polygon

V súčasnosti stále ešte klesajúca cena kryptomeny Polygon (MATIC) je pre mnohých záhadou. Polygon len za posledný mesiac klesol o 16 % z pôvodných 0,67 dolára za mincu 8. augusta 2023 na terajších 0,55 dolára. Okrem krátkeho časového okna na konci septembra táto mena zažíva skôr klesajúcu tendenciu.

Polygon je vedúcou kryptomenou v sieti etherea. Ponúka vyššie štandardy zabezpečenia, výkonu a užívateľnosti. Oproti svojmu veľkému bratovi pritom sľubuje používateľom rýchlejšie prevody s nižšími poplatkami. Súčasný medvedí trh podľa niektorých odborníkov, ako napríklad Dang Quan Vuonga, neodzrkadľuje popularitu tejto kryptomeny. Polygon totiž len nedávno uzavrel dohody s niekoľkými poprednými svetovými spoločnosťami, medzi inými napríklad aj s gigantom Amazon. MATIC je najpopulárnejšou platformou pre vývoj blockchainových aplikácií na trhu.

Práve vďaka platforme zkEVM funguje Polygon rýchlo, lacno, bezpečne a spoľahlivo. Polygon zkEVM je prakticky ekvivalentom k Ethereum Virtual Machine, ktorý rovnako napomáha budovať inteligentné kontrakty a poskytuje používateľom všetky vývojárske nástroje. Popularita platformy zkEVM je vysoká, o čom svedčí aj vyše 100 tisíc zaevidovaných transakcií za minulý mesiac.

Polygon má vo svete kryptomien vybudované dobré meno. Ako najrýchlejšie rastúca mena v sieti ethereum zažila svoje maximum počas covidového býčieho trhu v roku 2021, keď na krátky čas atakovala hranicu až troch dolárov za jednu mincu. Napriek tomu, že od tej doby stratila viac ako 70 % svojej hodnoty, veľmi dobre ustála úpadok trhu s kryptomenami v roku 2022.

Cenový vývoj kryptomeny Polygon

Cenový vývoj kryptomeny Polygon. Zdroj: coinmarketcap.com

Množstvo analytikov vníma Polygon ako skvelú kúpu v septembri počas medvedieho trhu, nakoľko len jej samotná funkčnosť a skvelý používateľský dizajn môžu vytlačiť cenu za jednotku vyššie. Optimistické odhady vravia, že by MATIC nemal mať problém do konca roku 2023 prekročiť hranicu 0,77 dolára. Sľubovaná tranzícia z MATIC na POL má so sebou priniesť okrem nového tickeru taktiež mnoho inovatívnych noviniek, pri ktorých niektorí odborníci vravia o maxime ceny blížiacej sa pokojne aj k 1,5 dolára, ktoré môže dosiahnuť v roku 2024.

Binance Coin v nečakanom úpadku

Populárna kryptomena binance coin vytvorená burzou Binance za posledný mesiac klesla o viac ako 10 %. Cena za token sa už niekoľko dní drží na hodnote okolo 215 dolárov, pričom pred mesiacom dosahovala hranicu 250 dolárov. Napriek tomuto úpadku väčšina odborníkov na kryptomeny doporučuje nakúpiť, prípadne držať binance coin.

Binance coin je projekt populárnej burzy s kryptomenami Binance, ktorý od svojho spustenia neustále naberá na popularite. Mena slúži ako hlavný nástroj Binance platformy a celého Binance ekosystému. Oproti tradičným menám ponúka binance coin rýchlejšie, bezpečnejšie a lacnejšie transakcie v prostredí celej burzy. Okrem toho, že funguje ako hlavný nástroj burzy, sa však jedná o klasickú kryptomenu, ktorá navyše postupom času rastie a vyvíja sa. V súčasnosti je trhová kapitalizácia binance coinu viac ako 33 miliárd dolárov, čim zaberá celkovo štvrté miesto medzi všetkými kryptomenami.

Dôvodom, prečo je binance coin dobrou voľbou pri medveďom trhu, je obzvlášť mechanizmus stability tejto kryptomeny. Spoločnosť Binance v záujme stabilizovania ceny občas využije svoje profity pre nákup vlastnej meny. Určitú časť tokenov následne permanentne vymaže z obehu, čim upevní jej hodnotu na trhu. Tento mechanizmus väčšinou skutočne zredukuje pravdepodobnosť pádu ceny. Binance burza tento krok už niekoľko krát v minulosti spravila, no pri súčasnom medveďom trhu ešte zatiaľ nie.

Po prepade cien kryptomien v roku 2022 predviedol binance coin skvelú odolnosť. V rovnakom čase tiež získala burza Binance titul najpopulárnejšej burzy pre kryptomeny. Prirodzene začalo BNB veriť množstvo nových investorov, ktorí dodnes držia binance coin s vidinou pekného zárobku. Niet sa čomu čudovať, s výnimkou súčasného medvedieho trhu vykazoval počas roku 2023 BNB skvelé štatistiky. Mena sa oproti iným veľkým hráčom pomerne obohacuje o nové funkcie, vďaka čomu vie Binance tiež získať zákazníkov svojou inovatívnosťou.

Binance coin patrí medzi tie najstabilnejšie meny na trhu s kryptomenami. Analytici ako napríklad More Crypto Online preto očakávajú, že sa zo súčasného prepadu môže BNB dostať a nabrať na sile, pokiaľ prekoná rezistenciu, ktorú má v hodnote 220 dolárov. BNB nestráca na popularite, práve naopak, priťahuje stále nových záujemcov. Z toho dôvodu analytici najčastejšie očakávajú návrat hodnoty binance coin do konca roka 2023 minimálne späť k hranici 240 dolárov, pričom optimisti hovoria o sume 280 dolárov za token.

Cenový vývoj kryptomeny binance coin

Cenový vývoj kryptomeny binance coin. Zdroj: coinmarketcap.com

Wall Street Memes projekt nestráca na rýchlosti ani v septembri

Wall Street Memes je novovznikajúci altcoin, ktorý má vstúpiť na burzy na konci septembra. Investori tak majú tento mesiac poslednú šancu získať WSM token za predpredajovú cenu. Za jeden USDT môžete momentálne obdržať 29 WSM tokenov. Ide o tridsiatu a zároveň poslednú fázu predpredaja. Doteraz vyzbieral projekt Wall Street Memes až 25 miliónov dolárov, čo je pre meme coin neuveriteľný úspech.

Po obdobiach klesajúcich trhov nastáva zvyčajne obrat a prudké rasty, ktoré môžu priniesť vytúžené zisky. Hoci nikto nevie presne predpovedať, kedy tento obrat nastane, v histórií prišiel vždy. Veľké kryptomeny ako bitcoin alebo ethereum už však nedokážu priniesť novým investorom také zisky ako práve menšie altcoiny, ktoré sú ešte len na začiatku svojej cesty. Kryptomeny, ktoré majú už teraz niekoľkomiliardové kapitalizácie sú limitované, pretože miliarda investovaná do týchto kryptomien získa iba desiatky percent. Miliarda investovaná do kryptomeny ako WSM však znamená 40-násobné zisky.

Práve miliardová kapitalizácia je cieľ, ktorý si Wall Street Memes stanovili. A podľa mnohých indikátorov sú na dobrej ceste ho dosiahnuť. Najdôležitejšími súčasťami úspechu pri memecoinoch je ich komunita a popularita. Wall Street Memes projekt vznikol počas veľkého hnutia proti hedžovým fondom, keď sa investori spájali a kupovali akcie firmy GameStop. Z tejto komunity sa vytvorili mnohé meme stránky, no Wall Street Memes sa stala tou najväčšou. Momentálne má projekt už viac ako milión sledovateľov na rôznych platformách a príspevky tohto projektu vidí viac ako 40 miliónov ľudí každý mesiac.

Meme komunita kryptomeny WSM

Meme komunita kryptomeny WSM. Zdroj: wallstmemes.com

Možno ste medzi našimi tipmi neočakávali memecoin, no pokiaľ medzi nimi je jeden, ktorý si zaslúži vašu pozornosť v tomto mesiaci, je to práve WSM. Vďaka veľkej popularite predpredaja, ktorý presahuje míľnik 25 miliónov dolárov, ako aj tomu, že projekt na sociálnych sieťach spomenul aj Elon Musk, má kryptomena Wall Street Memes obrovský potenciál zisku.

Kúpiť WSM

Bitcoin BSC simuluje vznik Bitcoinu o 12 rokov neskôr

A ako poslednú pre vás máme jednu veľmi čerstvú novinku, pri ktorej budete mať možnosť byť jedným z prvých investorov vôbec. Bitcoin BSC je ekologickejšia BEP-20 verzia bitcoinu postavená na BNB Smart Chaine. Momentálne môžete získať jeden token BSC za 0,99 dolára, čo je cena, za ktorú ste mohli získať Bitcoin v roku 2011. Lenže v tom čase počul o najväčšej kryptomene dneška iba málokto a ešte menej ľudí si ju za túto cenu kúpilo.

BTCBSC nie je odnož bitcoinu ani žiadna podvodná kópia. Cieľom BTCBSC je dať investorom možnosť získavať zárobky dlhodobo a pasívne pomocou stake to earn mechanizmu, ktorý simuluje vydávanie 1 tokenu každých 10 minút, rovnako ako bitcoin. Z celkovej zásoby tokenov ja 29 % určených na predpredaj, 69 % je vyhradených ako odmeny pre stake to earn investorov a zvyšné 2 % sú vyhradené pre likviditu.

Bitcoin BSC poráža ostatné kryptomeny, ktoré sú klonmi bitcoinu vo všetkých aspektoch. Vďaka BNB Smart Chainu má BTCBSC menšie poplatky za transakcie. Taktiež má vyššiu rýchlosť a samozrejme možnosť pasívneho zárobku vďaka mechanizmu stake to earn. Ostatné nové verzie bitcoinu ako Bitcoin Cash, BTC2.0 alebo BTC 20 už ukázali, že dokážu investorom priniesť veľké zisky a BTCBSC toho ponúka ešte viac ako jeho predchodcovia.

Nový projekt Bitcoin BCS

Nový projekt Bitcoin BCS. Zdroj: bitcoinbsc.io

Proces stakingu znižuje riziko rýchleho odpredania veľkého množstva tokenov, pretože investori chcú získať možný pasívny príjem a zároveň sú vložené tokeny zablokované a vybrať ich môžete až po 7 dňoch.

Po uskutočnení minimálneho vkladu 10 dolárov môžete už teraz patriť medzi skorých investorov a využívať výhody stake to earn mechanizmu od samého začiatku, vďaka čomu môžete dosiahnuť čo najväčší zisk. Bitcoin BSC sa snaží prepísať históriu integráciou kúzla Bitcoinu a obohatením o inováciu BNB Smart Chain prostredníctvom strategického oceňovania a robustného stakingového mechanizmu.

Kúpiť BTCBSC

Článok vznikol v spolupráci s Finixio.

Disclaimer: Tento článok je súčasť platenej propagácie. Názory a postoje uvedené v tomto článku nemožno spájať s názormi redakcie kryptomagazin.sk. Investovanie do kryptomien je vysoko rizikové. Obzvlášť investovanie do predpredaja (ICO). Zdôrazňujeme, aby ste si dôkladne preverili každý projekt a investovali iba to, o či si môžete dovoliť prísť!