TOP 3 kryptomeny, ktoré držia hodnotu aj počas prepadu

  • Tieto 3 kryptomeny by mali korekcii odolávať lepšie ako zvyšok trhu.
  • Kryptomena, ktorá odoláva korekcii, má zväčšia vyššiu trhovú kapitalizáciu.
  • Tieto kryptomeny by nemali chýbať v žiadnom portfóliu.
Novinky Tieto kryptomeny najlepšie odolávajú korekciám
Tieto kryptomeny najlepšie odolávajú korekciám. Zdroj: shutterstock.com/Wit Olszewski/ImageFlow
BitmarketsBitmarkets

1. Ethereum

Ethereum je najväčší altcoin na svete a druhá najväčšia kryptomena po Bitcoine. Už len z tohto dôvodu by nemalo chýbať v žiadnom kryptomenovom portfóliu. Táto kryptomena je priekopníkom v oblasti inteligentných zmlúv, ktoré vykonávajú rôzne činnosti potrebné na zrealizovanie určitej dohody medzi niekoľkými stranami.

Vďaka tomu je Ethereum kryptomena s najvyšším počtom prípadov použitia v reálnom svete. Navyše, na ethereovej sieti vznikajú stovky nových kryptomien, čo tiež podporuje rast. Ethereum je schopný hostiť ďalšie kryptomeny pomocou svojho štandardu ERC-20. Odhaduje sa, že na ERC-20 bolo spustených už viac ako 300 000 tokenov.

Ethereum v skratke

Ethereum je 2. najväčšia kryptomena na svete s trhovou kapitalizáciou 314,94 miliardy dolárov a denným objemom obchodovania 16,40 miliardy dolárov, čo predstavuje 5,23 % z celkovej kapitalizácie, podľa údajov CoinMarketCap.

Ako alternatívu s väčším rizikom, ale aj väčšími ziskami odporúčame taktiež najväčšieho konkurenta – Solanu. Ani jedna z týchto kryptomien v súčasnom cykle zatiaľ neprekonala historické maximá z roku 2021, no ich cenová dynamika výrazne prevyšuje zvyšok trhu, vďaka čomu lepšie odolávajú korekciám.

Ako vidíte na obrázku nižšie, tieto kryptomeny viete nakúpiť na kryptomenovej burze BITmarkets.

Ethereum na burze BITmarkets

Ethereum na burze BITmarkets. Zdroj: BITmarkets

TIP Kúpte si najväčší altcoin na svete po cenovom prepade.

SpäťStrana 2/4Ďalej
0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: BITmarketsTAGY:
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.