TOP3_exchange_burzy_bez_kyc_km

Dnes predstavím TOP 3 burzy, na ktorých viete obchodovať a bez problémov vyberať peniaze bez KYC. Nejedná sa o veľké burzy (až na jednu), napriek tomu sú plne funkčné a použiteľné pre väčšinu traderov.

Pre tých čo nevedia o čo vlastne ide. KYC je skratka, ktorá znamená “Know Your Customer“, v preklade “Poznaj svojho zákazníka”. Je to proces overenia vašej totožnosti za účelom ľahšej identifikácie a zníženiu rizika prania špinavých peňazí.

1) Bybit

Spoločnosť Bybit so sídlom v Singapure nevyžaduje KYC, hoci z obchodovania sú vylúčení USA a obyvatelia niekoľkých ďalších krajín. Tu je zoznam zablokovaných krajín: USA, Singapur, Quebec (Kanada), Irán, Kuba, Krym, Sýria, Severná Kórea, Sudán a Sevastopol. Všetci ostatní sú vítaní.

Na bybit nájdete aj bohatý affiliate program vrátane rewards odmien napr. za aktívny 5 dňový trading, alebo za deposit v určitej výške. Rozhodne treba skúsiť.

Link: https://www.bybit.com/

2) Nominex

Docela nízke poplatky a rýchle obchodovanie, to je dôvod, prečo sa burza dostala na tento skutočne krátky zoznam. So sídlom na Seychelách ich nemôže veľa vlád presadiť svojimi požiadavkami. Bez KYC môžete vybrať až 3 BTC za deň. Burza má vlastný NFX token, ktorým odmeňuje za aktívny trading. Token môžete predať a zvýšiť tak svoj zisk.

Link: https://nominex.io/

Odkaz na limity: https://nominex.io/ja/kyc-levels

3) Kraken

Kto nemiluje Kraken! Jedna z najstarších kryptobúrz naozaj nevyžaduje pri určitých limitoch KYC. Pre mňa je najpoužívanejšia hneď po Binance, aj keď ich limity sú omnoho menšie – 5 000 USD za deň bez akýchkoľvek KYC. Myslím, že stále dostatočná hranica.

Link: https://www.kraken.com/

Odkaz na ich limity: https://support.kraken.com/hc/en-us/articles/360001449826

Toto boli tri burzy, ktoré nemajú potrebný KYC resp. nevyžadujú overenie identifikácie zákazníka pri určitých denných limitoch. Podobných búrz sú desiatky, avšak s menšou návštevnosťou a menším otáčaním prostriedkov. Spomeniem napr. ešte malú altcoinovú (alebo shitcoinovú) burzu crex24.com. Písali sme o nej v súvislosti s pumpou jedného zo shitcoinov.