Tether „tlačiarne“ idú na plné obrátky, čo to znamená pre Bitcoin?

0

Trhová kapitalizácia USDT, dolárového stablecoinu viazaného na americký dolár, v posledných týždňoch rástla. Za posledných 9 dní sa však zväčšila až o 1 miliardu. Poďme sa teda pozrieť na najväčší stablecoin na trhu – Tether.

Paolo Ardoino, ktorý slúži ako duálny technologický riaditeľ pre spoločnosti Bitfinex a Tether. Vo štvrtok tweetol, že ponuka USDT sa zvýšila za deväť dní o 1 miliardu, čo predstavuje druhú najrýchlejšiu expanziu v jej histórii. Pre porovnanie – rekord bol zaznamenaný 4. septembra 2020, keď sa počas ôsmich dní zvýšila obežná ponuka USDT o 1 miliardu.

V čase písania článku mal Tether trhovú kapitalizáciu takmer 19 miliárd dolárov, čo znamená, že v obehu je zhruba 19 miliárd USDT za cenu 1,00 dolára.

Podľa údajov CoinMarketCap sa trhová kapitalizácia Tether od začiatku roka 2020 zvýšila takmer štvornásobne. Nasledujúci graf zobrazuje vývoj za posledné roky.

Tether kapitalizácia
Tether kapitalizácia

Čítajte tiež – Hnevajú vás neustále výpadky Coinbasu? Prejdite na túto burzu! Je lepšia v každom ohľade

BLACK Friday akcie! Využi skvelé zľavy a predĺž si členstvo

Na Trading11 tento týždeň ponúkame skvelé zľavy na veľké členstvá. Máte tak šancu predĺžiť si váš prístup do VIP skupiny o 1-3 roky a ušetriť pri tom až 75%.

>>>pozrieť sa na celú ponuku členstiev<<<

Tether je 4. najväčší na trhu!

Pri súčasnej cirkulujúcej ponuke má USDT štvrtú najvyššiu trhovú kapitalizáciu zo všetkých kryptomien.

USDT a ďalšie takzvané stablecoiny ponúkajú na trhoch s kryptomenami fiat viazanosť, čím minimalizujú volatilitu cien a zaisťujú ľahkú spätnú odkúpiteľnosť po predaji digitálnych aktív. Aj keď je Tether údajne krytý skutočnými rezervami v amerických dolároch, spoločnosť nikdy nevykonala úplný audit svojich bankových účtov.

V roku 2019 správa agentúry Bloomberg tvrdila, že USDT spoločnosti Tether nebol úplne viazaný na dolár. Správa tvrdila, že obehová ponuka je krytá iba 74% hotovosti a krátkodobých cenných papierov.

Tether riadi rovnaká skupina, ktorá dohliada na Bitfinex, jednu z najväčších búrz kryptomien na svete. Tvrdilo sa, že spoločnosti Tether a Bitfinex manipulovali na býčom trhu v roku 2017. Preukázanie takéhoto tvrdenia je však ťažké kvôli zložitej povahe decentralizovaných trhov s kryptomenami.

Právni experti začiatkom tohto roka informovali, že bude ťažké určiť rozsah manipulácie s trhom tak nového aktíva, akým je bitcoin.

Do tej doby zostáva Tether dominantným stablecoinom na trhu, ktorý predstavuje viac ako tri štvrtiny trhovej kapitalizácie stablecoinov.

Analýza Bitcoinu – Kedy naskočiť do rozbehnutého vlaku? Toto je ideálna nákupná cena

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre