Aliexpress je známy miliónmi čínskych výrobkov, ktoré môžete získať za skvelú cenu. Je pravda, že často vám príde niečo, čo sa na produkt z fotografií veľmi nepodobná a lacná elektronika z Aliexpressu sa rýchlo kazí, no s trochou šťastia spojeného s čítaním recenzií určite narazíte na skrytý poklad.

Napadlo vás ale niekedy postaviť si celý počítač z komponentov z Aliexpressu? Je to múdre? A oplatí sa to vôbec? Nemôže sa stať, že počítač po niekoľkých mesiacoch vybuchne?

Zabudnite na lacné nákupy na Aliexpresse! Našej vláde za ne budete platiť

Oplatí sa objednávať PC komponenty z Aliexpressu?

Známy Linus Sebastian z LMG to skúsil a jeho video (priložené hore) jasne ukazuje, že…

Nie, neoplatí sa to. Ani zďaleka. Ak chcete ušetriť, choďte radšej na bazoš, nájdete tam podstatne lacnejšie súčiastky a je dosť možné že budú aj v záruke. Na Aliexpresse sa občas dá krásne ušetriť, ale výpočtovej techniky sa to netýka. Číňania nevedia vyrábať procesory, matičné dosky či grafické karty, ktoré by konkurovali s AMD, Nvidiou alebo Intelom. Nakoniec teda skončíte s počítačom, ktorý sa oproti tým normálnym veľmi nelíši a zaplatíte zaň viac menej rovnako.

Ušetriť však môžete na SSD či zdroji. Linus objednal 512 GB SSD disk za neuveriteľných 60$! Dostal však pomalú s***ku, ktorú rozhodne nechcete mať v počítači. A 1000 W zdroj nebol schopný utiahnuť naraz CPU aj GPU.

Ktoré PC komponenty sa teda oplatí objednávať z Aliexpressu?

Čo sa však oplatí kúpiť z Aliexpressu je skriňa na PC. Na Aliexpresse nájdete dizajny od výmyslu sveta za dobré ceny. Kupovať ventilátory či chladič na CPU z Číny tiež rozhodne nie je zlý nápad. A Číňania sa dotiahli na západné firmy aj kvalitou klávesníc či myší. No a pokiaľ chcete dobrú podložku na myš, rozhodne odporúčame Aliexpress. Ja osobne som si objednal 90×50 cm podložku s motívom zo seriálu Rick and Morty a rom s ňou veľmi spokojný.

Chcete tipy na ďalšie veci, ktoré neodporúčame kupovať z Aliexpressu? Prečítajte si tento článok:

5 vecí, ktoré NESMIETE kupovať z Aliexpressu

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre