Krypto-armagedon nakoniec nebol taký zlý a tu sú dôvody

3

Všetkých nás zaboleli nedávne prepady celého trhu. Niektoré kryptomeny stratili aj tretinu svojej hodnoty a Bitcoin vytvoril low na 4000 $. O tom je však krypto. Raz to ide hore a raz zas dole. A občas sa celý trh zblázni. To, čo sa stalo, by malo slúžiť ako pripomenutie, že pri kryptomenách si človek nikdy nemôže byť istý a vždy je možné, že príde ďalší prepad.

Tak ako tak netreba hneď vešať hlavu a vymýšľať Bitcoinu nápis na náhrobnom kameni. Poďme sa radšej pozrieť na pozitívne veci, ktoré vzišli z tohto prepadu.

Chcete vedieť viac o nedávnych dumpoch? Pozrite si naše Video a sledujte BitLink:

Ak to nejde hore, musí prísť poriadny dump

Podobnú situáciu sme zažili na konci roka 2018. Bitcoin najprv štvrť roka konsolidoval na hladine 6000 $ a nevedel sa od nej odlepiť. Nakoniec prišiel prepad a vzniklo nové dno na 3200 $. Až potom bol Bitcoin pripravený na ďalšie rallye, počas ktorého nakoniec na chvíľu dosiahol 14 000 $.

V tomto roku síce kryptomeny začali dobre a prvých 50 dní prúd relatívne rýchlo stúpal, no na prekonanie takmer trojročného downtrendu to nestačilo. Bitcoin neprerazil vrchnú trendline trojuholníka a tak musel dole.

1D BTC/USD - Bitstamp
1D BTC/USD – Bitstamp

Cesta dole nakoniec netrvala veľmi dlho a momentálne si už trh našiel silný support. Teraz sa Bitcoin môže pripraviť na ďalší pohyb smerom hore. Veľké dumpy boli z historického hľadiska predznamenaním poriadnych bullrunov.

Veľa odborníkov sa obávalo, že Bitcoin tento týždeň padne na nové low. Zatiaľ to však na ďalšie poklesy nevyzerá. Ak sa nakoniec skutočne odrazíme od 4000 $,nebude to zas tak veľká katastrofa, ako sa na prvý pohľad zdalo.

Už iba posledný deň platia jarné zľavy na Trading11. Získajte prístup do našej VIP skupiny za zľavy 40-50%

>>>JARNÉ ZĽAVY<<<

 Kryptomeny pred halvingom za poriadne „zľavy“

Mali ste chuť nakúpiť Bitcoin keď bol za 7000 $. No, tak teraz sme ešte o 1500 $ nižšie a väčšina altcoinov je na hodnotách zo začiatku roka. Ethereum sa obchoduje za 120 $, Litecoin za 35 $ a XRP dokonca za 15 centov!

Samozrejme, neexistuje záruka, že už nepôjdeme nižšie, no faktom je, že oproti predchádzajúcim týždňom či mesiacom sú kryptomeny v poriadnych zľavách a za tie isté peniaze teraz môžete dostať oveľa viac coinov.

A ešte stále tu máme blížiaci sa halving Bitcoinu, do ktorého ostáva 57 dní. To je silný pozitívny fundament pre celý trh a môžeme očakávať, že bude mať na Bitcoin veľký dopad.

Ako napísal na Twitteri Bitcoin Macro, nakupujte, keď je každý vydesený, potom čakajte a nerobte nič. Seďte si na rukách, fajčite cigary, čítajte knihy a predajte, keď budena trhu eufória a každý bude hovoriť ako Bitcoin pôjde na milión dolárov. Tak sa bohatne na kryptomenách.

Ako nakupovať kryptomeny?

Existuje veľa spôsobov. Od lokálnych krypto-zmenární cez Bitcoinmaty až po seriózne burzy s nízkymi poplatkami. Ak chcete nakupovať na burze, odporúčame Coinbase Pro. Vytvorili sme tiež prehľadný kurz, ako začať s Coinbase.

Coinbase

A tu nájdete verziu pre mobily:

coinbase.com [TUTORIÁL]

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
3 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
saltydude

Veru nebol až taký. On príde od pondelka tento týždeň. Get ready boys and girls.

Luke K.

a taky ze prisel, mame ho tu…pokles jako prase

Luke K.

tak nam to opet pekne pada…