technicka-analyza-bitcoin-ixoye-696x462

Preložené z originálu ktorý pre českú verziu magazinu napísal IXOYE

Bitcoin nám od decembra minulého roka prechádza korekciou a konsoliduje svoje astronomické zisky. Od Januára 2017 z približnej ceny cca 1 000 USD posilnil na Vianočne nádherných, necelých 20 000 USD.

V súčasnej dobe sa kurz pohybuje v pásme 13 – 15k, kedy sa pohybuje v rámci strednodobého obchodného Trend Kanálu. V priebehu posledných dvoch dní (13.-14.1.) trh testoval Support trend line tohto kanálu, kedy sa táto hladina prejavuje ako dobrá pre nákup so stávkou na vývoj kurzu v rámci obchodného kanálu. (Viac v obrázku).

Predpokladaný, približný vývoj kurzu zobrazujú predikčné linky (šedé vlnky), kedy tmavá zobrazuje alternatívny možný vývoj. Stále sa totiž zdá, že je korekcia v porovnaní s minuloročným ziskom nepostačujúca, bez ohľadu na skutočnosť, že pri hladine 5 000 USD je stále otvorený sviecový gap, ktorý má dno na cene 4970 USD. Trh preto môže mať tendenciu túto hladinu „uzavrieť“.

V prípade, že sa trh (kurz) bude držať technického kanálu, očakávajme opätovný test ATH okolo ceny 20 000 USD v strednodobom horizonte.

Celková kapitalizácia BTC   242,1 miliárd dolárov..

Analýza grafu H6                           

Disclaymer: Tato analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Investujte iba toľko, koľko si môžete dovoliť a čo Vás existenčne neohrozí. Dodržujte základné pravidlá pre minimalizovanie rizík spojených s obchodovaním na burzovom trhu – teda minimálne StopLoss.

Zdroj grafu: Bitfinex

Autor analýzy: IX..

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
3 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Ľuboš

Mánia okolo bitcoinu nepokračuje, prečo by mal stáť BTC 20.000? … skôr pokračuje intezívne hľadanie náhrady za tento “starý” bitcoin, vzhľadom na jeho praktickú nepoužiteľnosť pri malých platbách, aaa ten TALIBAN čo sa zhrčil okolo vývojarov bitcoinu…. Litecoin je “šikovnejší” hmm ten skôr prežije …

Miroslav

Mánia je iba pokial Bitcoin rastie a ako to v posledných dňoch vyzerá tak z mánie sa stáva útek z horiaceho domu.

marek

Nic nieje nemožne bitcoin to ukázal ale medzi btc a ltc osobne si myslím že litecoin je víťaz a ma potenciál natret bitcoin vsadím na litecoin