Táto kryptomena rozdrvila konkurenciu a jej majitelia dosahujú rekordné zisky

Analýzy RUNE prekonal ostatné kryptomeny
RUNE prekonal ostatné kryptomeny. Zdroj: shutterstock.com/Who is Danny/Akif CUBUK
Wallstreetpepe PC banerBitmarkets

Digitálna mena THORChain (RUNE) prekonala ziskovosť všetkých kryptomien v top 100 podľa trhovej kapitalizácie na základe rebríčku CoinMarketCap. Za posledné dva týždne RUNE dokázal vytvoriť zhodnotenie až 100 % a to aj napriek tomu, že rastúci trend dominuje už od augusta 2023.

Rastúci trend digitálnej meny prekonal maximum od augusta 2022 a zdá sa, že sa ešte nekončí. Napriek tomu, obchodovať takýto pohyb je extrémne rizikové, pretože stále nenastala korekcia. Čím dlhšie cena rastie bez spätného pohybu, tým rizikovejší je nákup. Obchodné objemy ale jasne stoja na strane nakupujúcich.

Od začiatku augusta 2023 RUNE dosiahol zisk približne 240 %, zatiaľ čo 100 % dokázal vytvoriť len za posledné dva týždne. Tento pohyb mu zabezpečil 46. priečku podľa trhovej kapitalizácie s hodnotou 997 miliónov dolárov v čase písania článku a denný obchodný objem 182 miliónov dolárov.

Kryptomena RUNE dosahuje extrémne zisky

Kryptomena RUNE dosahuje extrémne zisky. Zdroj: TradingView

Binance
97 %

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Prečo RUNE rastie?

Jedným z hlavných dôvodov cenového rastu bol prudký nárast objemu obchodov, ktoré potvrdzujú rastúcu dôveru medzi kupujúcimi. Ďalším dôvodom je rekordné spaľovanie tokenov RUNE. Len 29. októbra sa za jediný deň spálilo 125 000 kusov tokenov, čo je najvyššia hodnota vôbec.

Čím je sieť výnimočná?

THORChain úspešne implementoval systém pôžičiek a likvidnej výmeny a preto analytici očakávajú, že rast siete bude pokračovať. Sieť predstavuje decentralizovaný protokol likvidity, ktorý umožňuje jednoducho vymieňať kryptomenové aktíva naprieč celým radom sietí bez straty starostlivosti o svoje aktíva.

Vďaka THORChain môžu používatelia vymeniť aktívum bez povolenia a spoliehania sa na knihy objednávok. Trhové ceny sa udržiavajú pomerom aktív v skupine. Natívny token RUNE slúži ako základná mena v sieti a používa sa na riadenie bezpečnosti platformy. Vďaka počiatočnému financovaniu sieť spustili v júli 2019.

Zaujímavosťou je, že protokol nie je orientovaný na zisk. Všetky poplatky generované protokolom idú priamo účastníkom. Získavajú ich napríklad prevádzkovatelia uzlov a poskytovatelia likvidity. Tento systém podporuje motiváciu držať tokeny RUNE, ktorý je v súčasnosti dostupný na viacerých blockchainoch ako napríklad Binance Chain (BEP-2) a Ethereum (ERC-20).

Na záver je dôležité povedať, že vysoká volatilita nie je na kryptomenovom trhu ojedinelá. Aj keď sieť bude napredovať, je rizikové nakupovať token v tak silne rozbehnutom trende. Vždy je lepšie počkať si na korekciu a nakupovať počas cenového pádu a nie naopak.

Mohlo by ťa zaujímať: Toto sme nevideli od marca. Trh kryptomien prudko ožíva

Okazio PCtxb
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.