Táto kryptomena je oficiálne najobľúbenejšou investíciou na svete

  • Podľa Michaela Saylora je Bitcoin najpopulárnejšie investičné aktívum na svete
  • Po schválení spotového ETF sa údajne dopyt zdvihol až 10-násobne
  • Ponuka Bitcoinu je obmedzená a dopyt po aktíve neustále rastie
Novinky Bitcoin je najpopulárnejšie aktívum na svete
Bitcoin je najpopulárnejšie aktívum na svete. Zdroj: shutterstock.com/PabloLagarto/THARATEP PHUKSACHAT
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Výkonný predseda spoločnosti Microstrategy Michael Saylor vysvetlil, že Bitcoin (BTC) je oficiálne najpopulárnejším investičným aktívom na svete. Môže za to údajne schválenie spotového ETF, ktoré zabezpečilo 10-krát vyšší dopyt, než aký sme videli doteraz. Uvádza to portál News Bitcoin na základe rozhovoru pre CNBC.

Michael Saylor ospevuje Bitcoin

V súčasnosti spoločnosť Microstrategy vlastní až 190 000 BTC a Saylor verí, že ide o prvú firmu, ktorá sa v skutočnosti zaoberá vývojom Bitcoinu. Najväčšie digitálne aktívum je podľa Saylora globálne a jedinečné, pričom sa neviaže na žiadnu krajinu, menu alebo spoločnosť. To z neho robí úplne nezávislé paralelné aktívum, na ktoré nemôže nikto siahnuť.

Z týchto dôvodov by mali investori zvážiť rozšírenie portfólia o Bitcoin. Ľudia údajne čakali na spotové ETF celé desaťročie, čo sa pred mesiacom napokon stalo skutočnosťou. Táto udalosť otvorila Bitcoin svetu a uľahčila využívanie cenovej volatility ako pre malých investorov, tak aj pre veľké inštitúcie.

95%

Bitcoin vyrástol za posledný rok o 150 %.

Začni aj ty zarábať na raste.

Sponzorovaný obsah

Bitcoin chápe čoraz viac ľudí

Výhody Bitcoinu si uvedomuje čoraz viac obchodníkov. Adopcia a povedomie o ňom stále narastá a jeho vzácnosť chápe stále vyšší podiel držiteľov. To znamená, že dopyt po digitálnej mene narastá, čo je v kombinácii s obmedzenou ponukou 21 miliónov mincí dokonalá obchodná príležitosť. Cenu každého aktíva totiž určuje vzťah ponuky a dopytu. A keďže ponuka je obmedzená a dopyt rastie, hovoríme o recepte na rastúcu cenu.

Má podľa vás Bitcoin budúcnosť?

Loading ... Loading ...

Dopyt po Bitcoine samozrejme môže v budúcnosti ovplyvniť viacero faktorov, ktoré ale nedokážeme predpovedať. Vlády môžu Bitcoin zakázať, alebo ho obmedzovať. Rovnako globálna ekonomika môže čeliť recesii, kedy investori sťahujú peniaze z rizikových aktív. Preto ani rast Bitcoinu nie je zaručený.

To, že je Bitcoin najpopulárnejšie aktívum, má ale taktiež dve strany mince. Od marca 2020 totiž centralizované kryptomenové burzy čelia masívnym odlivom Bitcoinu. Z maxima 17,30 % sa celkové držby na základe údajov Glassnode dostali už na súčasnú úroveň 11,90 %.

Ak totiž nakupujete kryptomeny na centralizovanej burze, nie ste ich skutočným majiteľom. A to isté platí aj pre spotové ETF. Z tohto dôvodu mnoho držiteľov uprednostňuje čoraz viac držanie vo vlastnej peňaženke. Ide o jasný dôkaz toho, že pochopenie Bitcoinu a jeho vzácnosti je čoraz bežnejšie.

Mohlo by ťa zaujímať: Je Bitcoin bezpečný? Toto by ste mali vedieť

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.