Dnešný SegWit2X fork je iba ďalší SCAM
Dnešný SegWit2X fork je iba ďalší SCAM,zdroj:www.shutterstock.com/VectorImagePlus

Včera večer sme vás informovali o znovu-oživení SegWit2X Bitcoin hard-forku. Zároveň sme vyjadrili vážne pochybnosti nad jeho legitimitou a mali sme viac menej pravdu.

Včerajší článok nájdete tu.

Podozrivý vývojársky tím

Ukázalo sa, že za dnešným hard-forkom stojí skupina ľudí z Ukrajiny. Konkrétne, Jaap Terlouw, Donna Khyuz a Robert Szabo. Ešte pred týždňom bol ako hlavný vývojár označený Sairam Jetty, avšak ten sa od celého projektu dištancoval. Vraj o ňom ani nevedel.

Kontroverzná ťažba

Nový Bitcoin2X bude predťažený. Tento kúsok kódu ukazuje, že jeho tvorcovia si pripísali slušnú porciu – dva milióny mincí. Celkom slušný balík, čo vy na to?

Chyby v roadmape

Tím stojaci za týmto fake-ovým Bitcoin2X nezabudol pripojiť aj roadmap, v ktorom spomína implementovanie replay protection, podporu pre Lightning Network, ZkSnarks, Anonymné transakcie a Ethereum smart kontrakty.

Práve posledná položka vyzerá trochu podivne. Ethereum smart kontrakty? Takže… tento Bitcoin bude bežať na Ethereum platforme?

Jaap Terlouw nakoniec vyhlásila, že grafický dizajnér iba spravil chybu a slovo Ethereum z roadmapy vyškrtla. Tento incident poukazuje na profesionalitu celého tímu.

Podpora zmenární

Pôvodný SegWit2X bol podporovaný niekoľkými veľkými burzami a zmenárňami, vrátane Coinbase/GDAX, Bitfinex, BTCC, Bittrex… Je však veľmi nepravdepodobné, že spomínané zmenárne budú podporovať aj túto iteráciu 2X Bitcoinu. Pravdepodobne vaše nové mince nebudete môcť nikde predať.

Záver

Tento fork sa iba očividne snaží priživiť na bývalej popularite SegWit2X-u. V skutočnosti však ide o úplne iný projekt vedený nekompetentnými ľuďmi a jeho hodnota sa limitne blíži nule.

Tak… a týmto krátkym článkom sa (dúfajme) definitívne lúčime s pokusmi o oživenie SegWit2X. Ospravedlňujeme sa za včerajšiu mystifikáciu.

Ďakujeme užívateľovi Thebys, ktorý nám na fóre poslal tieto (a ďalšie) informácie. Jeho príspevok nájdete tu.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre