Kryptomena Ethereum v roku 2020 prešla zlomovým bodom. Po siedmych rokoch vývoja sme sa konečne dočkali spustenia platformy Ethereum 2.0. Nový Proof-of-Stake blockchain začal fungovať 1.12. a sledovali sme to naživo aj na kanále BitLink. Beacon Chain síce v súčasnej podobe nie je veľmi využiteľný, ale aj tak ide o veľký posun vpred.

Ethereum teraz čaká hromada vylepšení

Ethereum Foundation teraz paralelne pracuje na ďalších technológiách, ktoré umožnia nasadenie nového blockchainu v reálnom svete. Čakáme hlavne na uvedenie Shardingu a light ETH 2.0 klienta do produkcie. Ďalší vývoj je potrebný aj na strane starého ETH 1.0 PoW blockchainu, ktorý sa musí pripraviť na spojenie s 2.0 platformou. Podľa vývojárov by k tomu malo prísť už počas budúceho roka. Ďalší vývoj by už mal ísť relatívne rýchlo, na ďalšie vylepšenia ETH 2.0 rozhodne nebudeme čakať roky. Tvrdí Insider.

R.I.P. GPU mineri, budete si musieť nájsť inú kryptomenu.

Veľmi dôležitá je aj práca na škálovacích riešeniach druhej vrstvy. Či už ide o Rollupy, Stavové kanály, Plasmu, Validium, Sidechainy alebo ďalšie Hybridné riešenia, tieto technológie v budúcnosti výrazne zvýšia priepustnosť siete a umožnia, aby sa z Etherea stal skutočný decentralizovaný celosvetový počítač.

Môže vás zaujímať: Ethereum prekonalo 500 $ – Je v bullrune lepšia investícia ako

Využívanie Etherea v reálnom svete zvyšuje jeho hodnotu

Využití takéhoto systému je mnoho a šikovní programátori a podnikatelia neustále hľadajú nové. Medzi zaujímavé projekty, ktoré fungujú už dnes, patria decentralizované stablecoiny, DEXy či lending platformy.

O tom všetkom sa dnes o 19:00 budeme baviťs expertom na Ethereum Adamom Kracíkom budeme baviť na streame. Ethereum je technológia, ktorá zmení svet a ten, kto jej aspoň trochu rozumie má obrovskú výhodu. Tak sa nezabudnite pripojiť a nenechajte si to ujsť.

A prihláste sa na odber kanálu BitLink, nech vám neujdú naše ďalšie streamy a videá.

Ak premýšľate nad kúpou Etherea, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, ktorá ponúka najlepšie služby na trhu a na rozdiel od Coinbase či ďalších zmenární si účtuje iba minimálne poplatky. Tie si navyše ešte môžete doživotne znížiť o 5%, ak si vytvoríte účet cez >>>tento odkaz<<<. Trvá to iba 5 minút!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance