[Správy] Top 5 krajín, v ktorých sa povedomie o Bitcoine začína poriadne rozširovať • Pranie špinavých peňazí cez transakčné poplatky?

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Top 5 krajín, v ktorých sa povedomie o Bitcoine začína poriadne rozširovať • Americká Montana vydala dôležitý zákon ohľadom kryptomien • Nečakaná pumpa Bitcoinu na začiatok týždňa takmer priniesla 9 000 dolárov • Justin Sun opäť úraduje – Tron vyletel o 14 % • Pranie špinavých peňazí cez transakčné poplatky?

Top 5 krajín, v ktorých sa povedomie o Bitcoine začína poriadne rozširovať

Nepochybne sa s veľkým rastom kryptomien (najmä Bitcoinu) opäť dostaví aj veľký záujem verejnosti. Nasvedčujú tomu aj dáta za posledné dni. Argentína, Brazília, Rakúsko, Nemecko a Kolumbia. To sú mená krajín, kde sa slovo Bitcoin začína spomínať čoraz častejšie. Ľudia v týchto 5 krajinách sa totižto čím ďalej, tým viac začínajú zaujímať o kryptomeny a vyhľadávať si o nich informácie na internete. Nasvedčuje tomu aj objem transakcií (keď napríklad iba v Brazílii zaznamenali za 24 hodín objem až 100 000 BTC). Rovnako napríklad v takom Rakúsku rastú Bitcoin ATM ako huby po daždi. Aktuálne sa ich tam nachádza už viac ako 100. Práve preto vieme povedať, že rozmach najväčšej kryptomeny je v týchto štátoch určite výrazne cítiť.

Viac na túto tému sa dozviete tu: bitcoinist.com

Americká Montana vydala dôležitý zákon ohľadom kryptomien

Konkrétne sa tento štát zameral na utility tokeny, ktoré sa snažil právne zadefinovať. Podľa novopodpísaného zákona sú utility tokeny „digitálne jednotky, ktoré sú vytvorené a zapísané na blockchaine a vedia byť vymenené bez potreby tretej strany.” Určite ide o jednu z lepších definícií utility tokenov. Montana tak spravila nepochybne krok vpred k tomu, aby sa stala štátom, ktorý má kladný postoj voči kryptomenám. V USA ide pritom už hneď o tretí štát (po Wyomingu a Colorade). Uvidíme, či sa čoskoro pridajú aj ďalšie štáty.

Viac o tejto novinke sa dočítate tu: financemagnates.com

Nečakaná pumpa Bitcoinu na začiatok týždňa takmer priniesla 9 000 dolárov

Ako ste si určite všimli, pondelok nás privítal krásnymi cenami. Rast kryptomien bol viditeľný najmä pri Bitcoine, ktorý po dlhých mesiacoch opäť atakoval hranicu 9 000 dolárov. Mnohí investori, a najmä traderi, tak opäť po dlhom čase začínajú hovoriť nielen o 9 000 dolároch, ale aj o hranici 10 000, ktorá sa už niekoľkokrát ukázala ako veľmi podstatná. A to najmä psychologicky. Navyše, iba za včerajšok sa do kryptomien nalialo takmer 25 miliárd dolárov, čo pomaly, ale isto ťahá trhovú kapitalizáciu smerom nahor. Tá je na tohtoročnom maxime, rovnako ako aj samotná cena Bitcoinu.

Viac o tejto správe sa dočítate, ak kliknete na nasledovný link: ethereumworldnews.com

Justin Sun opäť úraduje – Tron vyletel o 14 %

Majster reklamy. Aj tak by sme vedeli nepochybne nazvať Justina Suna, hlavnú tvár a zakladateľa kryptomeny Tron. Práve Justin sa totižto neslávne preslávil oznamovaním oznámenia o oznámení oznámenia. Aj také sú jeho postupy o oznamovaní noviniek o kryptomene Tron a BitTorrente. Iba včera dokonca prostredníctvom svojho Twitter účtu zverejnil, že tieto dva projekty (ktoré vlastní) čaká skvelá správa. Ako však sám uvádza, o akú konkrétnu správu ide, sa dozvieme až 1. júna. Potvrdil tak svoju povesť „shillera” (človeka, ktorý sa snaží zdvihnúť cenu nejakej kryptomeny prehnane pozitívnou osvetou). Justin Sun tieto praktiky využíva pomerne často a 14 % nárast kryptomeny Tron je jasným dôkazom, že to žiaľ funguje. Práve novinky, ktoré nám prinesie, by však mali určovať, či sa kryptomena pohne na cene hore alebo dole. A nie len takéto umelé dvíhanie ceny.

Viac o vyjadrení Justina Suna sa dozviete na tomto linku: u.today

Pranie špinavých peňazí cez transakčné poplatky?

Chyba, omyl, nepozornosť alebo len šikovný spôsob, ako môže fungovať pranie špinavých peňazí v kryptosvete? Aj tak by sa dalo uvažovať nad nedávnou transakciou Litecoin mincí. Odosielateľ totiž zaplatil za 1 000 dolárov v Litecoine až 17 500 dolárov na poplatkoch. Stať sa tak malo 23. mája a táto transakcia určite vzbudzuje nemálo pozornosti. Je to tak najmä preto, že zvyčajne sú poplatky za LTC transakcie niekde medzi 0,05 až 0,7 dolára. Práve preto je 17 500 dolárov za jeden tak malý presun kryptomien veľmi premrštená suma. Avšak tým, že Litecoin transakcia (a poplatky ako také) sú zdaniteľné, tieto peniaze sa automaticky po takejto transakcii stávajú „čistými” peniazmi a sú tak oficiálne vyprané. Človek, ktorý obdržal reward (odmenu) za vyťažený blok, má totižto dôkaz o svojej práci.

Viac o tejto zvláštnej transakcii sa dozviete tu: financemagnates.com

Čo čítať ďalej?

[Zaujímavosť] Kryptomeny na Waves Dex majú teraz svoj coinmarketcap!

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.