Silné dažde a záplavy v Číne ohrozujú Bitcoin mining • Chcete byť milionárom? Poradí vám Wences Casares • Výskumníci varujú EÚ, aby nezakazovala kryptomeny • Celosvetová menová kríza sa rýchlo približuje, vyhlásil Ron Paul • Štátna správa Španielska prejde na blockchain • Filipíny udelia kryptoburzám len 25 licencií • Viac ako pol milióna obyvateľov Ontária drží v súčasnosti kryptomeny • Developer na Strednom východe predáva luxusné apartmány a vily za Bitcoin • Mŕtvych tokenov je oveľa viac, ako by sme si mohli myslieť
Získajte exkluzívne členstvo na Trading 11 iba za 10€ mesačne.
Čína: Mining Bitcoinu v ohrození
Čínska spravodajská služba (ECNS), druhá najväčšia štátna tlačová agentúra v Číne, uviedla:
„Od stredy do štvrtka zasiahli silné dažde provincie Anhui, Jiangsu, Sichuan, Shandong, Jilin, Caolaoji, Anhui, Dafengzha a Jiangsu.”
Miestne orgány potvrdili správy o zničení rozsiahlych ťažobných centier silnými dažďami a záplavami v provincii Sichuan. Na základe údajov poskytnutých spoločnosťou Blockchain, druhou najrozšírenejšou kryptowallet platformou, klesol hash rate Bitcoinu zo 43 miliónov TH/s na 30 miliónov TH/s. To je za noc viac ako 30 %. Viac sa dočítate TU: https://www.ccn.com/ (v EN)
Ako sa stať milionárom
Dobrá rada od Wences Casares pre tých, ktorí chcú byť milionármi je – využiť 1 % z toho, čo vlastníte a kúpiť Bitcoin. Potom treba počkať 5-10 rokov. Takto podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Xapo (Bitcoin storage company) buď stratíte 1 % svojich peňazí, alebo zarobíte milióny. Mohla by sa rovnaká stratégia uplatňovať aj na rozvojové krajiny, ktoré trpia masívnou infláciou? Viac sa dočítate TU: https://cryptoslate.com/ (v EN)
Varovanie pre EÚ: Nezakazujte kryptomeny
Nová výskumná analýza o kryptomenách pre Výbor pre hospodárske a menové záležitosti parlamentu EÚ varuje zákonodarcov, aby sa nepokúšali zakazovať virtuálne meny. Autori Marek Dabrowski a Lukasz Janikowski z Centra pre sociálny a hospodársky výskum považujú kryptomeny za „súčasnú formu súkromných peňazí” odvolávajúc sa na ich predchádzajúci nedostatok v minulosti. Vedci uznávajú, že technologické vlastnosti virtuálnych mien, ako napríklad Bitcoin, sú relatívne bezpečné, transparentné a rýchle. Ich „anonymné” a „cezhraničné” vlastnosti však pravdepodobne predstavujú výzvu pre finančné regulačné orgány. Viac sa dočítate TU: http://bitcoinist.com/ (v EN)
Kryptomeny môžu nahradiť USD
Svetový finančný chaos a eskalácia obchodných vojen sú hnacou silou, ktorá tlačí globálnu ekonomiku na nebezpečnú trajektóriu. V dôsledku toho sú výzvy na reformu menového systému čoraz hlasnejšie. „Celosvetová menová kríza sa rýchlo približuje,” vyhlásil Ron Paul, kľúčový americký politik. Teraz otvorene uvažuje o tom, že kombinácia zlata a kryptomien môže nakoniec nahradiť americký dolár. Viac sa dočítate TU: http://bitcoinist.com/ (v EN)
Blockchain v španielskej administratíve
„133 poslancov zo španielskej vládnucej strany Partido Popular vytvorilo návrh zákona, podľa ktorého by sa mal blockchain použiť vo verejnej správe Španielska,” informoval CriptoNoticias v sobotu 30. júna. Návrh zákona bol 22. júna predstavený španielskemu kongresu a 26. júna uverejnený na oficiálnej internetovej stránke kongresu. Webová stránka kongresu však zatiaľ neuviedla žiadne ďalšie informácie o podrobnostiach o návrhu zákona. Viac sa dočítate TU: https://cointelegraph.com/ (v EN)
Filipíny – maximálne 25 kryptobúrz
Filipínska CEZA, vládna spoločnosť, ktorej úlohou je riadiť rozvoj Cagayan Special Economic Zone and Freeport, navrhla nové predpisy pre kryptomeny a plánuje obmedziť počet kryptoburzových licencií na 25. Ďalšie pravidlá zahŕňajú požiadavku, aby každá kryptoburza investovala minimálne 1 milión USD počas 2 rokov. Úrad údajne doteraz dostal od kryptospoločností približne 60 žiadostí o udelenie licencie. Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/ (v EN)
Len 5 % obyvateľov Ontária vlastní kryptomeny
Štúdia Ontario Securities Commission odhaľuje, že viac ako pol milióna ľudí, čo predstavuje 5 % všetkých obyvateľov Ontária, v súčasnosti vlastní kryptomeny. Správa tiež ukazuje, ako ľudia investujú a koľko kryptomien vlastnili v minulosti. Štúdia okrem toho ukázala, že zhruba polovica majiteľov altcoinov investovala menej ako 1000 USD – pričom 90 % investícií je pod 10 000 USD a zhruba 50 000 obyvateľov Ontária vložilo do kryptomien viac ako 10 000 USD. Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/ (v EN)
Akceptácia Bitcoinu: Hotelový komplex sa predáva za Bitcoiny
FAM Holding, obchodný konglomerát s investíciami do nehnuteľností v Spojených arabských emirátoch, teraz predáva svoj najnovší klenot za Bitcoiny. Ide o 4-hviezdičkový luxusný rezort Al Mahra Resort by Cristal, ktorý sa nachádza v strede ostrova Al Marjan v meste Ras al-Khaimah. Jednotky budú k dispozícii na zakúpenie za kryptomeny, čím sa tento hotel stane prvým kryptohotelom na Blízkom východe. Viac sa dočítate TU: https://dailyhodl.com/ (v EN)
Mŕtve coiny
Aj keď je známe, že nie všetky kryptomeny a tokeny sú postavené tak, aby dlho vydržali, neúspešných tokenových projektov je oveľa viac, ako by sme si mohli myslieť. Podľa údajov zhromaždených portálmi Coinopsy a Dead Coins, dvomi webovými stránkami na sledovanie kryptomien sa odhaduje, že až tisícke kryptoprojektov chýba akýkoľvek vývoj alebo perspektíva. Získali pritom hodnotu miliárd dolárov v BTC a ETH. Viac sa dočítate TU: https://www.ccn.com/ (v EN)
Pozrite si naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.
Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.