Ruský premiér Medvedev
Ruský premiér Medvedev, zdroj: https://www.shutterstock.com/cs/g/latinist

Ruský premiér Medvedev tvrdí: Medvedí trh by nemal tlmiť nadšenie pre Bitcoin • Generálni riaditelia Binance a Kraken uviedli, ako najlepšie uchovať kryptomeny • Digital Currency Group očakáva, že Wall Street sa v roku 2019 zameria na kryptomeny • BitPay zrealizovala transakcie za 1 miliardu dolárov aj v roku 2018

Ruský premiér Medvedev tvrdí: Medvedí trh nemá tlmiť nadšenie pre Bitcoin

Ruský premiér Dmitrij Medvedev vydal v minulom týždni prekvapujúce vyhlásenie o kryptomenách. V prejave 15. januára Medvedev prehlásil, že pretrvávajúci medvedí kryptotrh by nemal byť dôvodom na “pochovávanie kryptomien”. Napriek tomu, že od januára 2018 sa ceny kryptomien znížili až o 90 %, ruský premiér Medvedev je presvedčený, že pre kryptomeny existuje sľubná budúcnosť.

Medzitým tiež ruský parlament diskutuje o tom, ako by sa k dlhoočakávanému návrhu zákona o digitálnych aktívach malo pristupovať. Celkovo sa zdá, že Rusko sa usiluje o vytvorenie regulačných predpisov priateľských pre kryptomeny. A že podpora krypto sa rozširuje až na najvyššiu úroveň vlády, vrátane kancelárie premiéra Dmitrija Medvedeva. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v AJ)

Generálni riaditelia Binance a Kraken uviedli, ako najlepšie uchovať kryptomeny

Podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Binance Changpeng Zhaa majú používatelia tri možnosti: vlastné skladovanie, burzy alebo decentralizované burzy (DEX). ZAO odporúča tým, ktorí chcú ukladať na centralizovaných burzách, aby používali iba tie najspoľahlivejšie. To vlastne platí aj pre ostatné možnosti.

Podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Kraken Jesseho Powella by používatelia nemali mať na kryptoburzách uložené viac než potrebujú na aktívne obchodovanie. Namiesto toho by majitelia kryptomien mali používať renomované hardvérové peňaženky ako Ledger a Trezor.

Žiadna možnosť uloženia sa však nemôže považovať za 100 % bezpečnú. Majitelia kryptomien by mali vždy usilovať o minimalizáciu rizík a nikdy neudržiavať viac coinov než je potrebné na kryptoburzách. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v AJ)

Digital Currency Group očakáva, že Wall Street sa v roku 2019 zameria na kryptomeny

Viceprezident pre investície v spoločnosti rizikového kapitálu Digital Currency Group (DCG) očakáva, že Wall Street sa v roku 2019 sústredí na krypto. Travis Scher pre Business Insider uviedol, že riadne regulovaná a bezpečná infraštruktúra, ktorú veľkí investori potrebujú, sa v tomto roku stane realitou.

Intercontinental Exchange, vlastník Newyorskej burzy cenných papierov, je jedným z mnohých tradičných finančných hráčov, ktorí sa usilujú o prijatie kryptomien. DRW Holdings, Virtu Financial, TD Ameritrade, Cboe Global Markets a DCG tiež podporujú obchodovanie s hlavnými kryptomenami, ako napríklad Ethereum a Bitcoin. Viac sa dočítate tu: https://dailyhodl.com/ (v AJ)

BitPay zrealizovala transakcie za 1 miliardu dolárov aj v roku 2018

Podľa zverejnených údajov populárneho platobného procesora Bitpay si spoločnosť udržala silný výkon počas roka 2018 aj napriek poklesu na trhu. Napríklad, zatiaľ čo ostatné podniky museli v poslednej dobe znížiť svoje náklady, zamestnanosť spoločnosti Bitpay oproti predchádzajúcemu roku vzrástla o 78 %.

Spoločnosť Bitpay potvrdila v roku 2018 silnú výkonnosť v spracovaní platieb. Údajne spracovala platby za 1 miliardu dolárov. B2B operácie spoločnosti boli rekordné, keď vzrástli takmer o 255 % oproti predchádzajúcemu roku. Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v AJ)

Čo čítať ďalej

3 spôsoby, ako zbohatnúť na kryptomenách – ktorý z nich je najlepší?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance