[Správy] Rast o 35% – Ripple reaguje na pozitívne správy • Bitcoin sa vyhol katastrofe…

BITmarkets BITmarkets

Ripple reaguje na pozitívne správy • Bitcoin sa vyhol katastrofe • Huobi rozširuje globálnu blockchain alianciu • Upbit expanduje do Singapuru • Spoločnosť Bitfury vydáva nový ASIC čip

Rast o 35% – Ripple reaguje na pozitívne správy

Po dlhej dobe spôsobili pozitívne správy rast kryptomeny. Cena Ripple vzrástla za dva dni o 35%.

Prvou správou bolo ohlásenie prijatia platobnej siete xRapid veľkými bankami už od budúceho mesiaca. Druhou je rozšírenie siete RippleNet o 13 krajín, čím Ripple získava na dôležitosti.

Snáď najviac povzbudzujúcim rysom tohto rastúceho ekosystému je, že hoci rôzne komunity príjemcov sú často riadené nezávisle, organická povaha Ripple a xRapid však komunity buduje, namiesto stavania múrov. Viac sa dočítate tu: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Bitcoin sa vyhol katastrofe

Nikto nepochybuje o tom, že Bitcoin (BTC) je prvou, najväčšou a najpopulárnejšou kryptomenou, ale určite nie je dokonalá. Jedna chyba bola zistená pomerne nedávno a tento utorok vývojári spoločnosti Bitcoin Core úspešne vydali novú verziu softvéru, ktorá túto chybu zabezpečila. Napriek tomu, že vývojári reagovali rýchlo a chyba bola spracovaná bezodkladne, jej zneužitie by mohlo viesť ku katastrofe. V skutočnosti mohol zlý používateľ ľahko zraziť celú sieť, ak by ju našiel pred vývojármi.

Oficiálne správy definujú chybu ako denial-of-service. Údajne bola v spoločnosti Bitcoin Core prítomná už od minulého roka a umožnila minerom vytvárať “otrávené” bloky zahrnutím falošných transakcií. A najhoršie je to, že mala tiež potenciál úplne zraziť na kolená celú sieť.

Napriek nebezpečenstvu sa zabránilo katastrofe. Dôležité je, že výsledky Bitcoin Core sú stále najlepšie v priemysle, a preto by tento incident nemal investorov odradiť od používania BTC. Viac sa dočítate tu: https://www.newsbtc.com/ (v EN)

Huobi rozširuje globálnu blockchain alianciu

Spoločnosť Huobi oznámila vo svojom blogu v stredu, že začne tretiu fázu svojho programu Huobi Global Elites, ďalší krok smerom k budovaniu niečoho, čo sa nazýva Global Alliance Resource Blockchain. Huobi rozširuje svoje pôsobenie na globálnom trhu tým, že spolupracuje s firmami a organizáciami prostredníctvom blockchain zdrojov a/alebo prístupu k zákazníckej základni, ktorá sa zaujíma o kryptomeny.

Program Huobi Global Elites ponúka stimuly pre partnerstvo so spoločnosťou, ako je zvýšenie zisku z poplatkov (spoločnosť tvrdí, že partneri môžu získať 40% poplatkov), prístup k prostriedkom, ktoré nie sú inak dostupné prostredníctvom zdieľania s ostatnými partnermi a nové príležitosti pre partnerstvá s inými krypto-súvisiacimi podnikmi. Viac sa dočítate tu: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Upbit expanduje do Singapuru

Juhokórejská kryptoburza Upbit otvorí na budúci mesiac pobočku v Singapure. Upbit je v súčasnosti druhou najväčšou kryptoburzou v Južnej Kórei. V čase písania bol jej 24-hodinový objem obchodovania približne 229 miliónov dolárov, druhý za burzou Bithumb, ktorá má 24-hodinový obchodný objem vo výške 392 miliónov dolárov. V súčasnosti má spoločnosť Upbit zalistovaných 271 kryptomien. Singapur bol vybraný ako prvá zámorská expanzia firmy, pretože existuje silná podpora blockchainu a súvisiacich technológií od tohoto mestského štátu, uviedol investor a dodal, že firma plánuje v budúcnosti expandovať do ďalších krajín. Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Spoločnosť Bitfury vydáva nový ASIC čip

Spoločnosť Bitfury oznámila vydanie nového čipu ASIC (Application-Specific Integrated Circuit), ako aj novej generácie ťažobného hardvéru Bitcoinu. Bitcoinová ťažobná firma plánuje integrovať svoje nové produkty do mnohých svojich dátových centier po celom svete. Nový čip ASIC Bitfury Clarke je 14nm SHA256 Bitcoin mining chipset. Podľa vyhlásenia Bitfury Clarke môže dodávať až 250 gigahashov za sekundu. Bitfury ASIC chip má príkon 55 millijoulov / gigahash. Oznámenie tiež poukázalo na energetickú účinnosť novej čipovej sady, v ktorej sa uvádza, že môže bežať na úrovni 0,3 voltov. Tento nový ťažobný hardvér je už šiesta generácia spustená firmou Bitfury. Spoločnosť verí, že Bitfury Clarke významne zvýši výkonnosť a efektívnosť ťažobného hardvéru BTC. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v EN)

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.