Prečo cena Bitcoinu nikdy nepadne na nulu
Prečo cena Bitcoinu nikdy nepadne na nulu, zdroj: https://www.shutterstock.com/cs/g/3Dsculptor

Prečo cena Bitcoinu nikdy nepadne na nulu • Coinbase sa zameriava na veľkých obchodníkov v EU a Ázii •  Mastercard dostal od EÚ pokutu 570 miliónov € • Japonsko očakáva nasadenie blockchain platobného systému pred LOH v roku 2020

Prečo cena Bitcoinu nikdy nepadne na nulu

Nedávno v Davose Jeff Schumacher tvrdil, že cena Bitcoinu je na ceste k nule. Uvedieme dva jednoduché dôvody, prečo je to nemožné. Schumacher je špičkový investor a relatívny veterán v odbore, píše Christina Comben z CCN.

To, že klesne Bitcoin na nulu, je niečo, čo sa nestane, pretože prakticky všetci by museli predať svoje BTC. Pritom 42 % ľudí, ktorí majú viac ako 200 BTC, ich neposlalo ani počas vysokej ceny v decembri 2017. Ak holderi neboli motivovaní predávať svoje mince, keď cena bola masívna, prečo by to náhle urobili, keď by Bitcoiny boli lacné?

Ďalším dôvodom je, že pri takom vysokom percente mincí, ako je uložené v rôznych peňaženkách a miestach, by sa muselo spojiť množstvo katastrofických udalostí na to, aby cena skutočne dosiahla cenu 0 dolárov. Takýto scenár vyžaduje, aby:

  •  Hodleri mali náhlu vysokú ekonomickú motiváciu zbaviť sa mincí.
  •  Obchodníci boli ochotní prijať straty v tisícoch za token.
  •  Všetky obchodné roboty boli naprogramované na nákup lacných mincí.
  •  Väčšina kryptobúrz bola súčasne vypnutá alebo znefunkčnená.
  •  Mineri boli náhle ochotní zadarmo odovzdať svoje vyťažené bloky.

Je to príbeh nepredstaviteľnej entropie. Pričom mnohí budúci osvojitelia čakajú na svet, kde budú môcť jednoducho používať Bitcoin a nie ho konvertovať na fiat menu. Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v Aj)

Coinbase sa zameriava na veľkých obchodníkov v EU a Ázii

Spoločnosť Coinbase, jedna z najpopulárnejších búrz digitálnych aktív v USA, oznámila spustenie dvoch nových finančných služieb. Tento krok je vnímaný ako pokus spoločnosti o expanziu na alternatívne trhy. Tiež ako obozretný krok pri zvažovaní vplyvu shutdownu vlády USA na domáce trhy. Podľa oznámenia spoločnosti budú teraz môcť hi-volume zákazníci Coinbase Pro a Prime v Ázii a Európe využívať prevody SWIFT na financovanie svojich účtov Coinbase od bánk so sídlom mimo USA.

Zatiaľ čo nové možnosti zavedené Coinbase nemusia prilákať viac day-traderov, predstavuje to veľký krok vpred, pokiaľ ide o prilákanie veľkých inštitucionálnych investorov. Vo svojom vyhlásení spoločnosť uviedla, že trh s kryptomenami vyústil do stoviek kryptohedžových fondov, ktoré boli spustené po celom svete a Coinbase videla príležitosť poskytnúť im svoje služby. Viac sa dočítate tu: https://cryptoslate.com/ (v Aj)

Redakcia odporúča: Bude mať Samsung Galaxy S10 Bitcoin peňaženku?

Mastercard dostal od EÚ pokutu 570 miliónov €

Podľa on-line vyhlásenia zverejneného 22. januára uložila Európska komisia pre hospodársku súťaž spoločnosti Mastercard pokutu vo výške 570 miliónov eur. Dôvodom je umelé zvýšenie poplatkov za spracovanie platieb, čo je v rozpore s antitrustovými zákonmi. Mastercard nútil obchodníkov platiť poplatky za platby v ich v krajinách pobytu, čím bránil ich prístupu do bánk s nižšími poplatkami v iných častiach EÚ. Komisárka EÚ pre hospodársku súťaž Margrethe Vestager uviedla:

“Tým, že obchodníkom zabránili nakupovať za lepších podmienok, ktoré ponúkajú banky v iných členských štátoch, Mastercard umelo zvýšil náklady na platby kartou a poškodil spotrebiteľov a maloobchodníkov v EÚ.”

Najnovšie rozhodnutie EÚ poukazuje na to, ako sa staré platobné systémy spájajú s bankami, aby prenášali skryté náklady na zákazníkov. Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v Aj)

Japonsko očakáva nasadenie blockchain platobného systému pred LOH v roku 2020

Podľa najnovšieho čísla MIT Technology Review sa Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG) spojila s americkým startrupom Akamal v snahe vybudovať pravdepodobne najrýchlejšiu platobnú sieť na svete.

Napriek tomu, že Japonsko je známe svojimi úžasnými technologickými inováciami, existujúci finančný rámec krajiny je stále dosť archaický. Väčšina ľudí totiž stále preferuje používanie hotovosti na uskutočňovanie každodenných peňažných transakcií.

Vzhľadom na to, že krajina v budúcom roku očakáva obrovský príliv turistov kvôli nadchádzajúcim letným olympijským hrám, uvidíme ako Japonsko dokáže uspokojiť potreby digitálnych platieb svojich očakávaných zahraničných návštevníkov. Najmä preto, že u nich sú elektronické platby normou. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinexchangeguide.com/ (v Aj)

Čo čítať ďalej

Bloomberg – Bitcoin je prepredaný a podľa signálov už našiel svoje dno + ANKETA!

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance