Poloniex zaviedol nulové obchodné poplatky za pár Bitcoin/USD Coin • Ťažba Bitcoinu je oveľa zelenšia, ako vyhlasujú kritici • Švajčiarsko: Nová licencia umožní vklady do FinTech až do 100 miliónov CHF • Krypto mining softvér môže byť použitý na ukradnutie firemných tajomstiev
Poloniex zaviedol nulové obchodné poplatky za pár Bitcoin/USD Coin
Prostredníctvom platformy Poloniex môžu teraz používatelia zakúpiť Bitcoin bez poplatkov prostredníctvom páru BTC / USDC. Spoločnosť oznámila, že sa v decembri vzdala všetkých poplatkov na spomínanom obchodnom páre. Hlavným zámerom je ponúknuť zákazníkom lepšie obchodné skúsenosti a služby na platforme Poloniex. Navyše toto rozhodnutie prichádza po tom, ako sa spoločnosť rozhodla znížiť poplatky za obchodovanie s USD Coin.
USD Coin je jedným z najdôležitejších stablecoinov na trhu. Vytvorila ho spoločnosť Circle, aby poskytla viac regulovaný a kompatibilný stabecoin. Spoločnosť Coinbase sa ho rozhodla spustiť USD Coin nielen preto, že Tether mal ťažkosti, ale aj preto, že trh potreboval nový stablecoin, ktorý by pomohol obchodníkom poistiť sa voči volatilite virtuálnych mien. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinexchangeguide.com/ (v AJ)
Ťažba Bitcoinu je oveľa zelenšia, ako vyhlasujú kritici
Nová správa spoločnosti CoinShares hovorí, že ťažba Bitcoinu je oveľa šetrnejšia k životnému prostrediu, než je bežne prezentované. Zvyčajne sa pri kritike miningu používa to, že je veľmi energeticky náročný a škodlivý pre životné prostredie. Kritici tvrdia, že rastúca spotreba ťažobných zariadení bude v budúcnosti viesť k katastrofálnym následkom.
Výskumníci z firmy CoinShares vydali novú štúdiu nazvanú “The Bitcoin Mining Network”, ktorá sa kriticky pozerá na ťažbu kryptomien a jej dopad na životné prostredie. Poznamenávajú, že všeobecné povedomie že ťažiari spotrebovávajú príliš veľa energie, je úplne nesprávne. Výskumníci Christopher Bendiksen, Samuel Gibbons a Eugene Lim hovoria:
“Náš názor je, že ťažba šifrovacích zariadení – aj keď je nákladná – robí z hľadiska životného prostredia len minimálne škody. A s veľkou pravdepodobnosťou to tak bude i v dohľadnej budúcnosti.”
Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v AJ)
Švajčiarsko: Nová licencia umožní vklady do FinTech až do 100 miliónov CHF
Spolková rada Švajčiarskeho úradu pre dohľad nad finančným trhom pokračuje na ceste podpory inovácií vo finančnom sektore a odstránenia prekážok vstupu na trh pre FinTech firmy. Švajčiarsky regulačný orgán oznámil novú licenciu s uvoľnenými požiadavkami na zavádzanie FinTech spoločnosti.
Nová kategória autorizácie so zjednodušenými požiadavkami v zákone o bankách nadobudne platnosť 1. januára 2019. FINMA, ktorá je zodpovedná za udelenie licencie FinTech, bude dohliadať na firmy, na ktoré sa vzťahujú uvoľnené požiadavky. S novým opatrením môžu spoločnosti s osobitným oprávnením od 1. januára 2019 prijímať verejné finančné prostriedky do výšky 100 miliónov CHF za predpokladu, že nebudú investovať ani platiť úroky z týchto fondov. Viac sa dočítate tu: https://www.newsbtc.com/ (v AJ)
Krypto mining softvér môže byť použitý na ukradnutie firemných tajomstiev
Troy Kent, výskumník pre hrozby na univerzite Awake, tvrdí, že okrem vytvárania alternatívnych mien môže byť kryptomining softvér použitý na oveľa nebezpečnejší účel. Nedávno prezentoval svoje zistenia na konferencii InfoSecurity North America v New Yorku a tvrdí že:
”Pri tomto útoku ľudia používajú nástroj, ktorý sú zvyknutý vidieť v sieti, ale nie sú zvyknutí na to, aby naň reagovali , ako na legitímnu hrozbu, ako je napr. botnet alebo trójsky kôň. Môžu im ukradnúť súbory, duševné vlastníctvo, môžu ukradnúť poverenie a potom sa prihlásiť ako generálny riaditeľ, alebo si môžu stiahnuť viac softvéru.”
Kent si nie je istý, či hackeri už túto techniku používajú. Či tak alebo onak, slovo je vonku, a radí spoločnostiam aby boli na pozore a aby zaviedli pokročilejšie detekčné metódy založené na správaní a analýze. Pripomína, že ak to útočník môže urobiť, skôr či neskôr to urobí. Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com / (v AJ)
Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.