Bitcoin na Wall Street
Bitcoin na Wall Street, zdroj: https://www.shutterstock.com/cs/g/SeaRick1

Padne Bitcoin na 1 250 dolárov? Wall Street bankári si to myslia • Zisky Huobi v minulom roku dosiahli necelú pol miliardu USD • Robinhood a LibertyX získali BitLicense na obchodovanie v New Yorku • Počet blockchain spoločností v Švajčiarsku a Lichtenštajnsku neustále rastie • Nový „prezident“ Venezuely uznáva Bitcoin, nie Petro

Padne Bitcoin na 1 250 dolárov? Wall Street bankári si to myslia

Nový deň, nová cenová predikcia. Prichádzajú často a rýchlo-analytici a priemyselní pozorovatelia sa pokúšajú predpovedať, kde bude cenové dno Bitcoinu. Podľa agentúry Reuters tentoraz JP Morgan, ktorý sa nikdy nezastával Bitcoinu alebo jeho „bratov“, predpovedá dno vo výške 1 250 dolárov, ak medvedí trh pretrvá.

JP Morgan patrí medzi veľké finančné inštitúcie, ktoré sú veľmi skeptické voči Bitcoinu. Toto nie je prekvapením, pretože ich obchodný model spočíva v zarobení veľkého množstva peňazí z peňazí iných ľudí. Decentralizované meny a peer to peer obchody sú pre nich obrovskou hrozbou.

Analytici z banky dodali, že kryptoaktíva by získali trakciu len vtedy, ak by sa stratila viera v tradičný majetok, ako je dolár, zlato a globálny platobný systém. Predpoveď ceny BTC vo výške 1 250 USD je však odvážna, a to bez skutočných analytických údajov alebo technických ukazovateľov, ktoré by ju podporili. Táto správa teda môže byť považovaná za ďalšiu FUD z bankového monopolu Wall Street. Viac sa dočítate tu: https://www.newsbtc.com/ (v AJ)

Zisky Huobi v minulom roku dosiahli necelú pol miliardu USD

Populárnej kryptoburze Huobi sa údajne podarilo v roku 2018 prekonať zisky spoločnosti Binance a OKEx. Podľa správy kórejských médií Sporbiz sa singapurskej kryptoburze Huobi podarilo zarobiť v roku 2018 až 483 miliónov dolárov. Vzhľadom na prevládajúci medvedí trh v priebehu celého roka je to dosť pôsobivé.

Huobi je podľa CoinMarketCap v súčasnosti 7. najväčšou kryptoburzou. Napriek tomu sa jej podarilo preskočiť z hľadiska ziskov prvé (Binance) a druhé (OKEx). Burza mala v priebehu celého roka dobré hity. Najpozoruhodnejšie ku koncu, keď v decembri spustila kryptoderivátovú platformu Huobi DM. Podľa nedávnej tlačovej správy za menej ako dva mesiace sa platforme podarilo získať v objeme obchodovania viac ako 20 miliárd dolárov. Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v AJ)

Robinhood a LibertyX získali BitLicense na obchodovanie v New Yorku

Minulé leto anonymné zdroje oznámili, že Robinhood, ktorý začal obchodovanie s nulovými poplatkami vo februári 2018, sa zaoberá bankovou licenciou v USA. Teraz získal BitLicense od finančného regulátora (DFS) na prevádzku v americkom štáte New Yorku. Robinhood má teraz povolenie obchodovať so siedmimi kryptomenami vrátane Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) a Litecoin (LTC).

DFS tiež schválil BitLicense pre spoločnosť LibertyX. Liberty je prvou spoločnosťou s BitLicense, ktorá umožní svojim používateľom zakúpiť Bitcoin prostredníctvom debetných kariet z tradičných bankomatov. Spoločnosť spustila v roku 2014 svoj prvý Bitcoin bankomat. Dnes (ako uvádza na svojej internetovej stránke) má tisíce miest vrátane debetných kioskov a tradičných bankomatov, ktoré zákazníkom umožňujú zakúpiť Bitcoin. Viac sa dočítate tu: https://cointelegraph.com/ (v AJ)

Počet blockchain spoločností vo Švajčiarsku a Lichtenštajnsku neustále rastie

Napriek tomu, že trh s kryptomenami sa nevymanil z medvedieho trendu, počet firiem vo Švajčiarsku a Lichtenštajnsku stále rastie. Vyplýva to z prieskumu uskutočneného krypto-investičnou spoločnosťou CV VC.

Z prieskumu vyplýva, že medvedí trh v krypto a blokchain priestore nemal vplyv na počet blockchain spoločností, ktoré sa otvárajú vo Švajčiarsku a Lichtenštajnsku. CV VC informuje, že v decembri 2018 bolo vo Švajčiarsku a Lichtenštajnsku 750 spoločností využívajúcich blockchain technológiu. To znamená, že v roku 2018 došlo v týchto dvoch krajinách k zvýšeniu o 20 percent, čo predstavuje 121 nových spoločností. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinexchangeguide.com/ (v AJ)

Nový „prezident“ Venezuely uznáva Bitcoin, nie Petro

USA uznali vodcu opozície Juana Guaidóa za lídra Venezuely. 23. januára 2019 sa stal dočasným prezidentom Venezuely. Guaidó pozná kryptotechnológie a propaguje Bitcoin od roku 2014. Vzhľadom na vážnu hospodársku krízu, ktorá valcuje Venezuelu už niekoľko rokov, Bitcoin sa používa ako bezpečné útočisko a mnohým Venezuelčanom umožňuje uniknúť hyperinflácii.

V tomto ohľade Guaidó šíri pozitívne informácie o Bitcoine. Napríklad v auguste 2014 oznámil prostredníctvom Twittera spustenie Bitcoin platformy Sur Bitcoin. Toto bola prvá burza umožňujúca Venezuelčanom nakupovať Bitcoiny s použitím miestnej meny Bolívaru. Guaidó tiež využíval sociálne médiá, aby kritizoval Petro. Petro je digitálna mena, ktorú založil vo februári 2018 prezident Nicolas Maduro ako riešenie hospodárskej krízy. Petro kontrolované vládou malo byť kryté venezuelskou ropou a ostatnými zásobami nerastných surovín. Guaidó rázne bojoval proti Petru, pretože ho považoval za nástroj, ktorý Madurova administratíva používala na to, aby podviedla venezuelský ľud. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v AJ)

Čo môžete čítať ďalej

PE – Indikátor, ktorý pomôže pri fundamentálnej analýze kryptomien

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance