[Správy] Nový krypto rating: Dominujú EOS a Ethereum • Huobi spúšťa nový kryptocloud • Coinmarketcap sa bráni obvineniam a ďalšie novinky

BITmarkets BITmarkets

Ratingu dominujú EOS a Ethereum • Huobi spúšťa nový kryptocloud • Coinmarketcap sa bráni obvineniam • Švajčiarsky Zug stráca lesk • Hedžový fond Citadel odmieta kryptomeny • Rolls-Royce vytvára flotilu mini robotov na opravu lietadiel • Vietnam pozastavil dovoz mining hardvéru

Získajte exkluzívne členstvo na Trading 11 iba za 10€ mesačne.

EOS a Ethereum dominujú novému indexu Crypto Ratings

Ministerstvo priemyslu a informačných technológií v Číne práve odhalilo svoj tretí oficiálny index kryptomien. Každá minca je hodnotená na základe základnej technológie, aplikácie a inovácie. Oproti minulému mesiacu si EOS a Ethereum udržiavajú svoje miesto na vrchole, Ripple, NEO a Stellar poklesli. Bitcoin si drží šestnástu pozíciu. Viac sa dočítate TU: https://www.digitaltrends.com/ (v EN)

Huobi spúšťa Huobi Cloud pre zriadenie a prevádzku digitálnych aktív

Spoločnosť Huobi Group oznámila spustenie novej platformy Huobi Cloud, ktorá umožní používateľom vybudovať zmenárne digitálnych aktív nad existujúcou platformou spoločnosti Huobi. Podľa vyhlásenia sa už viac ako desať nadnárodných spoločností stalo partnermi Huobi Cloudu. Cieľom nového produktu je zriadiť mimoburzové (OTC) a zmenárne digitálnych aktív. Partneri budú tiež môcť využívať systémy integrácie objednávok a peňaženky, ako aj systém správy a zúčtovania aktív platformy Huobi Global. Viac sa dočítate TU: https://cointelegraph.com/ (v EN)

Coinmarketcap sa bráni obvineniam

Coinmarketcap (CMC), najobľúbenejšia webová stránka pre sledovanie kryptomien, reagovala na obvinenia, ohľadom podpory wash tradingu, ktoré tento týždeň uverejnila platforma s názvom Crypto Exchange Ranks. CMC vyhlasuje, že aj napriek tomu, že sa  snaží overiť údaje s burzami, nepoužíva cenzúru alebo kontrolu.

“V otvorenom ekosystéme, akým je ten, v ktorom sa nachádzame, veríme, že najlepšou politikou, je poskytovanie údajov a nechať používateľov robiť svoje vlastné rozhodnutia o tom, čo robiť s týmito údajmi.”

CMC ďalej vysvetľuje, že sa rozhodli odstrániť požiadavky na minimálny objem obchodov. To znamená, že platformy nie sú povinné dosiahnuť minimálny objem obchodu. To by malo odradiť burzy od “nafukovania” objemu. Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/  (v EN)

Crypto Valley má ťažkosti

Švajčiarske mesto Zug, známe ako “Crypto Valley”, stráca svoj lesk v prospech iných miest a jurisdikcií. Začínajúce kryptoorganizácie sa údajne stretávajú s ťažkosťami s miestnou správou. Pozoruhodný vývoj Zugu je široko zdokumentovaný v médiách. Malý kantón, s počtom obyvateľov iba 30 000 obyvateľov, je domovom viac ako 300 kryptopodnikov.

Heinz Taennler, finančný riaditeľ Zugu, však vyjadril svoje obavy z aktuálneho stavu bankovej podpory v regióne, pretože dvaja poskytovatelia bankových služieb v posledných mesiacoch prestali podporovať krypto. Obáva sa, že podniky môžu opustiť slávny región.

Šéf Švajčiarskej národnej banky (SNB), Thomas Moser, však uisťuje že jurisdikcia nechce zmenšovať ekonomické príležitosti vyplývajúce z lukratívneho odvetvia kryptomien, alebo potláčať technologické inovácie. Viac sa dočítate TU: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Hedžový fond Citadel odmieta kryptomeny

Ken Griffin, zakladateľ a generálny riaditeľ hedžového fondu Citadel, odmieta akýkoľvek záujem o kryptomeny. Jeho neopodstatnená kritika prichádza na vlne pozitívneho vývoja kryptotrhu. Ken Griffin obnovil svoj negatívny postoj k Bitcoinu a kryptomenám všeobecne. V rozhovore pre CNBC povedal, že jeho spoločnosť nemá žiadny záujem o Bitcoin. Taktiež údajne nemá ani jedného manažéra, ktorý by povedal, že by mali nakupovať kryptomeny. Vyhlásenie naozaj znie zaujímavo v situácii, keď, významné spoločnosti ako BlackRock, Goldman Sachs a ďalší obracajú svoju pozornosť ku kryptomenám. Viac sa dočítate TU: https://bitcoinist.com/  (v EN)

Hi-Tech

Rolls-Royce, jedna z najznámejších strojárskych firiem na svete, má nezvyčajnú, ale skvelú myšlienku na údržbu motorov pre budúce lietadlá. Chce pomocou inovatívnych robotov inšpirovaných prírodným svetom robiť inšpekciu a opravy leteckých motorov. Projekt je spoluprácou Rolls-Royce, Harvardskej univerzity a University of Nottingham. Myšlienkou je, že autonómny robot inšpirovaný hadom, by mohol vykonať inšpekciu motora. Podobne ako fungujú endoskopy v medicíne. Potom by mohol nastúpiť na údržbu roj drobných miniatúrnych robotov s priemerom približne 10 mm. Viac sa dočítate TU: https://www.digitaltrends.com/  (v EN)

Štátna banka Vietnamu pozastavila dovoz mining hardvéru

Podľa miestnej tlačovej agentúry Viet Nam News, vietnamská centrálna banka (SBV) pozastaví dovoz ťažobného krypto hardvéru. Tento krok nasledoval po oficiálnej žiadosti ministerstva priemyslu a obchodu (MoIT), ktoré navrhlo dočasný zákaz dovozu mining zariadení, ktorých objem údajne predstavoval 15 600 jednotiek od roku 2017 do apríla 2018. Viac sa dočítate TU: https://cointelegraph.com/ (v EN)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.