[Správy] McAfee: Musíme bojovať proti reguláciám • Ripple spustí xRapid na budúci mesiac • Gemini môže kedykoľvek zmraziť svoj GUSD…

Novinky Prinášame vám najnovšie správy
Prinášame vám najnovšie správy. Zdroj: shutterstock.com/Tero Vesalainen
BITmarkets BITmarkets

McAfee – Musíme bojovať proti reguláciám • Ripple spustí xRapid na budúci mesiac • Gemini môže kedykoľvek zmraziť svoj GUSD • Taiwan vsadil na pozitívnu reguláciu kryptomien • Čínska centrálna banka oficiálne varuje kryptoinvestorov

McAfee – Musíme bojovať proti reguláciám

Podľa najnovšieho vyjadrenia Johna McAfee sú, centralizované kryptoburzy podobné burzám ako Nasdaq, CBOE a NYSE. Tieto burzy závisia od dôveryhodnej osoby alebo sprostredkovateľa, ktorý riadi tok aktív, s ktorými sa obchoduje. Pre túto službu vyžaduje sprostredkovateľ poplatok. McAfee verí, že centralizované burzy sú skorumpované, a že budú musieť zmiznúť do piatich rokov. Napriek tomu každý deň spracúvajú stovky miliónov našich dolárov. Naopak, decentralizované zmenárne, alebo DEX, sú bezúhonné. Sú nezávislé od sprostredkovateľa. Preto sú dôležitejšie pre podstatu Bitcoinu. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v EN)

Ripple spustí xRapid na budúci mesiac

Ripple plánuje spustiť svoju platobnú sieť xRapid v priebehu budúceho mesiaca, povedal pre hlavné médiá šéf regulačných vzťahov pre ázijsko-pacifické oblasti a Blízky východ Sagar Sarbhai. Ďalej vyhlásil, xRapid je naozaj mechanizmom na získanie likvidity v reálnom čase.

“Pracovali sme na tomto produkte za posledné dva alebo tri roky, a som si istý, že v ďalšom mesiaci uvidíte dobré správy prichádzajúce z toho miesta, kde sme spustili produkt naživo.”

Toto prehlásenie je v súlade s odvážnou predpoveďou generálneho riaditeľa Brada Garlinghousa, ktorú o budúcej popularite xRapidu vyslovil v júni v CNBC :

“Ja som verejne povedal, že mám všetku dôveru v to, že do konca tohto roka veľké banky použijú xRapid ako nástroj likvidity.”

Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v EN)

Gemini môže kedykoľvek zmraziť svoj GUSD

V posledných dňoch sa veľa hovorilo o tom, ako Gemini dolár (GUSD), fixovaný na USD a vytvorený kryptoburzou Gemini, môže pomôcť regulovať kryptomeny ako hlavnú triedu aktív. Avšak blockchain výskumník Alex Lebed vykonal preskúmanie smart kontraktu Gemini dolára. Zistil, že na rozdiel od špecifikácií decentralizovaných kryptomien akou je napríklad Bitcoin, GUSD obsahuje ustanovenie, ktoré umožňuje jeho “správcovi” – a to Gemini – zmraziť akýkoľvek účet. Lebed ďalej konštatuje, že GUSD používa kontrakt ERC20 Proxy, ktorý umožňuje správcovi možnosť upgradovať zmluvu raz za 48 hodín, čo jej zabezpečuje súčasne robiť všetky prenosné toky neprenosnými.

Nie je úplne prekvapujúce, že Gemini obsahuje mechanizmus umožňujúci zmrazenie finančných prostriedkov, keďže Cameron a Tyler Winklevoss opakovane označovali GUSD za prvé “dôveryhodné a regulované digitálne zobrazenie amerického dolára”, ako v oficiálnom oznámení, ako aj v ďalších vystúpeniach v médiách. Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v EN)

Taiwan vsadil na pozitívnu reguláciu kryptomien

Podľa vzoru Malty, označenej ako “ostrov blockchainu”, ktorá vytvorila nový trend implementácie priaznivých politík pre kryptomenové začínajúce podniky, aj vláda Taiwanu, siedmej najväčšej ekonomiky v Ázii, uznala potenciál blockchain technológie pri podpore hospodárskeho rastu krajiny. Vláda Tchaj-wanu vedená kongresmanom Jasonom Hsuom, vládni predstavitelia a veľké kryptospoločnosti vytvorili Taiwan Crypto Blockchain Self-Regulatory Organization (TCBSRO), ktorá stanovila nové kvalitné priemyselné normy a postupy. Tento krok umožňuje, aby blockchain a kryptomenové spoločnosti začali fungovať bez regulačných rizík.

Čínska centrálna banka oficiálne varuje kryptoinvestorov

Centrálna banka Číny vo svojej centrále v Šanghaji vydala ďalšie varovanie pre investorov, aby zvýšili svoje povedomie o rizikách kryptomien a počiatočnej ponuky mincí (ICO). Toto nie je prvýkrát, čo oficiálna inštitúcia urobila podobné varovania. V auguste agentúra Live Bitcoin News uviedla, že Banková regulačná komisia, Čínska ľudová banka, Ministerstvo verejnej bezpečnosti a Generálna správa trhového dozoru spoločne vydali oficiálne verejné varovanie pred falošnými kryptomenovými schémami.

Pozícia Číny smerom k oblasti zostáva pomerne kontroverzná. Zatiaľ čo krajina ruší kryptomeny, zdá sa, že je skôr vnímavá k technológii, na ktorej základoch sú kryptomeny postavené. Napriek tomu obchodníci skryptomenami údajne využívajú výhody Tethera a VPN na obchádzanie celoštátneho zákazu digitálnych mien. Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v EN)

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.