[Správy] Predikcia spred 30 rokov: Mali sme tu mať Phoenix – novú svetovú menu • Na Wall Street sa usadil „kryptopotkan”…

Kvakomat PC bannerBitmarkets

Predikcia spred 30 rokov: Mali sme tu mať Phoenix – novú svetovú menu • „Kryptopotkan” sa usadil na Wall Street • Inštitucionálni investori vykazujú zvýšený záujem o XRP • Prečo Binance delistovala štyri altcoiny – možné dôvody • Južná Kórea mení postoj k ICO

Predikcia spred 30 rokov: Mala tu byť svetová mena – Phoenix

Dňa 10. októbra 2018 by sme mali byť pripravení na novú svetovú menu. Tento dátum určil Rothschildov Economist magazín, ktorý predpovedal novú svetovú menu vo svojom vydaní dňa 9. januára 1988. Na titulnej stránke je zobrazený fénix s mincou s vyrytými číslami 10 a 2018. Pod ním horia doláre. V sprievodnom článku sa píše:

„Odteraz o tridsať rokov budú Američania, Japonci, Európania a ľudia v mnohých iných bohatých a v niektorých relatívne chudobných krajinách zrejme platiť za nákupy rovnakou menou. Ceny sa nebudú uvádzať v dolároch, jenoch alebo značkách D, ale povedzme vo Phoenixe. Phoenix bude podporovaný spoločnosťami a kupujúcimi, pretože bude výhodnejší než súčasné národné meny.”

V tejto predpovedi vidíme kus pravdy. Je Bitcoin tým pomyselným Phoenixom? Aj keď sa už s Bitcoinom celosvetovo obchoduje, trhy sa zdajú byť nedostatočne pripravené na takýto seizmický posun. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v angličtine).

„Bitcoin potkan” sa usadil na Wall Street

Desať rokov po finančnej kríze (2008) umiestnil umelec známy ako Nelson Saiers svoj posledný umelecký výtvor priamo oproti New York Federal Reserve. Umeleckým dielom je veľký, hrozivo vyzerajúci nafukovací potkan, pokrytý kódom Bitcoinu. Saiers, matematik a bývalý správca hedžových fondov z Wall Street, venuje svoju energiu umeleckým dielam, ktoré sú zacielené na tradičný finančný systém, s ktorým sa denne stretávame. Načasovanie inštalácie je zaujímavé aj z toho dôvodu, že 31. októbra 2018 bude desiate výročie od vydania bielej knihy Bitcoinu Satoshi Nakamotom. Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v angličtine).

Inštitucionálni investori vykazujú zvýšený záujem o XRP

Ripple a XRP sa v posledných mesiacoch kvôli rôznym udalostiam vyskytli v správach, ktoré pomohli zvýšiť povedomie o tejto kryptomene. Grayscale Investment vydal nové čísla týkajúce sa inštitucionálnych investorov. V súčasnosti firma spravuje aktíva vo výške 1,6 miliardy dolárov. Podľa spoločnosti až 12,5 % investorov má záujem o XRP. .

Na čele záujmu však naďalej zostáva Bitcoin. Záujem o BTC sa v období od 30. júna do 30. septembra zvýšil z 57,6 % na 66,8 %. Naopak, klesol záujem o Ethereum, Bitcoin Cash a Litecoin. ETH kleslo z 23,6 % na 13,1 %, BCH zo 6,5 % na 5,5 % a LTC z 2,4 % na 2,1 %. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinexchangeguide.com/ (v angličtine).

Binance delistovala štyri altcoiny – možné dôvody

Binance, najobľúbenejšia svetová kryptoburza, oznámila, že sa zbavuje 4 mincí (BCN, CHAT, TRIG, ICN). Aj keď Binance výslovne neupresnila prečo, pravdepodobné sú tieto príčiny:

  • Bytecoin (BCN): Podvodné správanie.
    Vývojári a zakladatelia sú anonymní a hneď po jeho vytvorení bolo 82 % predvyťažených.
  • CatCoin (CHAT): Úroveň verejnej komunikácie a činnosti.
    Projekt nebol aktívny k 30. júnu 2018 a ich sociálne médiá vyzerali opustené. Po 30. auguste sa pokúsili byť aktívnejší.
  • Triggers (TRIG): Sieťová/smart kontrakt stabilita.
    Bittrex zrušil TRIG už v januári roku 2018 z dôvodu nedostatku záujmu. Zatiaľ nebol spustený ani mainnet swap na TrigX.
  • Iconomi (ICN): Úroveň bezpečnosti.
    Odstránenie ICN prichádza v čase, keď má byť token prevedený na ekvivalent eICN. Väčšina kryptobúrz však nie je pripravená legálne ponúknuť eICN.

Nedávne kroky spoločnosti Binance vyzerajú tak, že spoločnosť robí všetko, čo je v jej silách, aby ochránila svojich používateľov. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v angličtine).

Južná Kórea mení postoj k ICO

Podľa The Investor juhokórejská vláda v novembri pravdepodobne oznámi svoju novú oficiálnu pozíciu o Initial Coin Offer (ICO). Južná Kórea prvýkrát zakázala ICO v septembri 2017. Uviedla pritom, že prax získavania finančných prostriedkov prostredníctvom ICO je takmer hazard.

Kórejská vláda uvažovala o prepracovaní pravidiel ICO v auguste roku 2018, keď plánovala vytvoriť vlastný blockcain ostrov na Jeju Island. V tom čase juhokórejské Národné zhromaždenie spolu s Ministerstvom vedy a informačných a komunikačných technológií rokovalo o možnom právnom rámci pre ICO a o možných opatreniach na ochranu investorov. Viac sa dočítate tu: https://cointelegraph.com/ (v angličtine).

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

txbtxb
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.