[Správy] Kryptomeny tu sú a už tu ostanú • Spoluzakladateľ Etherea oznámil partnerstvo s konkurenciou…

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien
  1. Kryptomeny tu sú a už tu ostanú • Spoluzakladateľ Etherea oznámil partnerstvo s konkurenciou • Premiér Malty hovoril na pôde OSN o krkyptomenách • Francúzsky úradník predával štátne tajomstvá za Bitcoiny • 4chan, populárna diskusná platforma prijíma kryptomeny

Kryptomeny tu sú a už tu zostanú

Toto vyhlásenie by mohlo znieť ako teória, ktorú predniesol nejaký vedúci manažér hedžového fondu. V skutočnosti však bola táto prognóza vyslovená J. Christopherom Giancarlom, najvyšším regulátorom derivátov v Spojených štátoch. Giancarlo, predseda komisie Commodity Futures Trading Commission (CFTC), uviedol v rozhovore so CNBC, že kryptomeny tu sú, zostanú tu, aj keď podľa neho nikdy nedosiahnu konečný cieľ stať sa vedúcou svetovou menou. Giancarlo povedal, že si myslí, že kryptomeny majú budúcnosť:

”Existuje celá časť sveta, ktorá je skutočne hladná po fungujúcich menách. Na svete je 140 krajín, z ktorých každá má svoju menu. Pravdepodobne dve tretiny z nich nemajú ani cenu papiera, na ktorom sú vytlačené, a tie časti sveta sa spoliehajú na tvrdé meny. Bitcoin, alebo iná kryptomena môže tieto problémy vyriešiť.”

Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v EN)

Spoluzakladateľ Etherea oznámil partnerstvo s konkurenciou

Joseph Lubin, spoluzakladateľ Etherea plánuje investovať 6,5 milióna USD do spoločnosti DrumG, založenej na Bermudách. Dôvodom, prečo sa toto partnerstvo zdá byť zvláštne, je to, že DrumG založili niektorí vysoko postavení členovia spoločnosti R3, hlavného konkurenta Etherea. Napriek tomu sa Lubin zdá byť nadšený prácou s DrumG a uvádza:

“Sme nadšení, že môžeme spolupracovať s firmou DrumG Technologies ako strategický investor a ako súčasť nášho širokého portfólia aktivít v podnikovej distribuovanej knihe. Osvedčené skúsenosti tímu v oblasti poskytovania podnikových riešení na regulovaných kapitálových trhoch spolu s jeho hlbokými znalosťami blockchain technológií ho robia cennou súčasťou ponuky globálnych finančných služieb spoločnosti Consensys.”

Viac sa dočítate tu: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Premiér Malty hovoril na pôde OSN o kryptomenách

Počas prejavu na Valnom zhromaždení OSN sa maltský premiér Joseph Muscat neuspokojil s obyčajnou podporou kryptomien, ale nazval ich nevyhnou budúcnosťou peňazí:

“Na Malte sme začali s Blockchain ostrovom s tým, že sme prvou jurisdikciou na svete, ktorá reguluje túto novú technológiu, ktorá predtým existovala vo vákuu.”

Malta je už dlho lídrom v kryptopriestore, poskytuje kryptomenám typ jasného právneho rámca. Maltská legislatíva prilákala začínajúce blockchain startupy z celého sveta. Táto krajina tiež privítala vedúcu svetovú kryptoburzu Binance a okrem nej aj spoločnosti Muscat, BitBay a OKEx. Viac sa dočítate tu: https://dailyhodl.com/ (v EN)

Francúzsky úradník predával štátne tajomstvá za Bitcoiny

Francúzsky bezpečnostný úradník z Direction Générale de la Sécurité Intérieure (DGSI) bol minulý týždeň obvinený a vzatý do väzby za predaj štátnych tajomstiev výmenou za Bitcoiny. Podľa miestneho Le Parisien bol údajne zatknutý nemenovaný úradník za predaj ekonomických informácií a falšovanie administratívnych dokumentov.

Zatiaľ sa nenašla žiadna súvislosť s terorizmom, ale spravodajská agentúra informovala, že agent kontaktoval členov organizovaného zločinu, tak ako “špecialistov ekonomickej spravodajskej služby”, ktorí majú záujem získať takéto tajomstvá. Tieto úniky informácii boli prvýkrát objavené členmi Central Directorate of the Judicial Police. Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v EN)

4chan, populárna diskusná platforma prijíma kryptomeny

Tento týždeň kryptonadšenci s radosťou prijali správu, že diskusná platforma 4chan odteraz prijíma štyri rôzne digitálne meny. Pomocou platformy Coinbase Commerce môžu používatelia zakúpiť 4chan preukaz v hodnote 20 USD, a to týmito kryptomenami: Bitcoin cash (BCH), Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) a Litecoin (LTC). Tento preukaz umožňuje používateľom obísť overenie captcha. Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.