[SPRÁVY] “Kryptomeny spadnú o 90% za 12 mesiacov” predikcia investičnej banky – Hashrate BTC rastie…

Novinky Správy zo sveta kryptomien.
Správy zo sveta kryptomien. Zdroj: shutterstock.com/SergeyDudyrev
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

“Kryptomeny spadnú o 90% za 12 mesiacov” predikcia investičnej banky – Hashrate BTC rastie napriek poklesu ceny – Ethereum nie je cenný papier – Útok na Twitter účet Vertcoinu – General Motors, BMW a ďalší výrobcovia áut spájajú sily v spoločnom blockchain projekte – Historický podpis mierovej zmluvy medzi Kóreami zaznamenaný na blockchain – Coinmarketcap oslavuje piate narodeniny vydaním aplikácie – Dubaj používa blockchain na jednoduchú registráciu podnikov – Huobi Labs bude investovať 1 mld. USD do blockchain projektov – 4000 nových krypto ATM v Argentíne po uvoľnení regulácií – Predseda americkej CFTC chce rešpektovať záujem mladých o kryptomeny – Centrálna banka Južnej Kórey chce využiť kryptomeny a blockchain na prechod na bezhotovostnú spoločnosť

Originál článku v českom jazyku nájdete tu.

Správa dňa

Cena Bitcoinu a ďalších kryptomien spadne o 90% počas nasledujúcich 12 mesiacov, korekcia bude spôsobená “masovými výpredajmi na trhoch”, podľa predikcie investičnej banky GP Bullhound. Zatiaľ čo korekcia na trhu zdecimuje mnoho virtuálnych mien, tých málo, ktoré to prežijú, zažije potom bezprecedentné rally, predpovedá CEO GP Bullhound Sebastian Markowsky vo svojej správe “Token Frenzy: The Fuel of the Blockchain”. CCN.com (v EN)

Kryptomeny a ICO

Hashrate BTC siete pokračuje podľa údajov BitInfoCharts v raste. Tento nárast hashrate v posledných mesiacoch signalizuje neustále rastúci záujem zo strany ťažiarov, a to napriek tomu, že Bitcoin zatiaľ nebol schopný preraziť hranicu 10 000 USD. Cointelegraph.com (v EN)

Joseph Lubin, spoluzakladateľ Ethereum Foundation, sa včera vyjadril počas technologickej konferencie v Collision v New Orleanse o tom, čo je Ethereum: “Strávili sme obrovské množstvo času s právnikmi v USA a v iných štátoch a je jasné, že Ethereum nie je cenný papier a nikdy nebol…” Cointelegraph.com (v EN)

Oficiálny Twitter účet Vertcoinu, peer-to-peer digitálnej meny a softwarového projektu, bol napadnutý a podvodníci sľubovali Bitcoiny zdarma. Cointelegraph.com (v EN)

Tip redakcie: Ako sa ochrániť proti DNS útokom

Biznis

Niektorí z najväčších svetových výrobcov automobilov, vrátane General Motors a BMW, sa spojili so softwarovými skupinami, aby vytvorili novú iniciatívu zameranú na využívanie blockchainovej technológie. Nová iniciatíva s názvom Mobility Open Blockchain Initiative, bola predstavená v Dubaji. FinancialTimes.com (v EN)

Historický okamih, kedy sa predstavitelia z Južnej a Severnej Kórey dňa 27. apríla zišli a podpísali dohodu o mieri medzi týmito dvomi národmi, bol teraz natrvalo zaznamenaný na blockchaine Etherea. Coindesk.com (v EN)

CoinMarketCap.com, veľmi populárny kryptotracker, vydal 30. apríla na počesť svojich 5. narodenín dlho očakávanú aplikáciu pre mobilné telefóny. Cointelegraph.com (v EN)

Dubajská vláda využíva blockchainovú technológiu, ktorá uľahčuje založenie a prevádzkovanie spoločností v krajine. Krajský úrad pre hospodársky rozvoj (DED) sa spojil s Dubajským orgánom Silicon Oasis Authority (DSOA) a taktiež s iniciatívou Smart Dubai a IBM, aby vytvoril obchodný register postavený na blockchaine. Coindesk.com (v EN)

Huobi Labs, dcérska spoločnosť Huobi China, sa snaží vstúpiť do blockchainového priemyslu tak, že zriadi fond vo výške 1 miliardy USD na financovanie blockchainových startupov, hlavne v Číne. NewsBTC.com (v EN)

Mohlo by vás taktiež zaujímať: Huobi spúšťa novú pobočku – Huobi Korea

Regulácie

Centrálna banka Argentíny (BCRA) tento mesiac uvoľnila regulácie týkajúce sa bankomatov v krajine. Možno neočakávaným výsledkom je plán na inštaláciu 4000 nových kryptobankomatov. Bitcoinist.com (v EN)

Christopher Giancarlo, predseda americkej Commodity Futures Trading Commission (CFTC) povedal tento týždeň, že kryptomeny sú záujmom celej jednej generácie a že regulátori toto potrebujú rešpektovať. CCN.com (v EN)

Centrálna banka Južne Kórey nedávno oznámila, že zvažuje využitie kryptomien a blockchainovej aplikácie na svoj projekt “bezhotovostnej spoločnosti”. Cointelegraph.com (v EN)

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate kliknutím na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.