[Správy] Kryptoakíva sú podhodnotené, tvrdí CEO spoločnosti Circle • Coincheck sa vracia na japonský kryptotrh…

Novinky Kryptoakíva sú podhodnotené, tvrdí CEO spoločnosti Circle • Coincheck sa vracia na japonský kryptotrh
Kryptoakíva sú podhodnotené, tvrdí CEO spoločnosti Circle • Coincheck sa vracia na japonský kryptotrh, zdroj: https://www.shutterstock.com/cs/g/Piotr+Swat
Kvakomat PC bannerOkazio mobil

Kryptoakíva sú podhodnotené, tvrdí CEO spoločnosti Circle • Coincheck sa vracia na japonský kryptotrh • Kryptomeny by mohli dopĺňať zlaté rezervy národných bánk • NASA chce použiť blockchain na zabezpečenie letových dát

Kryptoakíva sú podhodnotené, tvrdí CEO spoločnosti Circle

Generálny riaditeľ spoločnosti Circle, Jeremy Allaire, uviedol, že verí, že hlavné kryptoaktíva sú podhodnotené. Na Reddite dňa 10. januára uviedol:

„…Taktiež veríme, že veľa aktív sa obchodovalo v tesnej korelácii s BTC, čo je iracionálne. Vzhľadom na to, že trhy dozrievajú, očakávame menej korelovaného obchodovania, pretože investori lepšie chápu hodnotu, užitočnosť a prijatie špecifických kryptoaktív a sietí.”

Názory na budúcnosť Bitcoinu sú zmiešané. Niektoré známe tváre predpovedajú v roku 2019 nižšie minimá, iné naopak očakávajú nové rekordné maximá.

Tento týždeň sa Vinny Lingham, CEO spoločnosti Civic, pripojil k prvému táboru a varoval, že Bitcoin by mohol klesnúť pod 3 000 $. Obchodný guru Tone Vays hovorí, že cena BTC môže padnúť na iba 1000 dolárov.

Naopak, Mike Kayamori, generálny riaditeľ japonskej burzy Quoine, povedal hlavným médiám, že verí, že do konca tohto roka prídu nové rekordné maximá ceny Bitcoinu. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v AJ).

Prečítajte si tiež: [PREHĽAD TRHU] Kryptomeny ďalej padajú – Mierime na nové LOW?

Coincheck sa vracia na japonský kryptotrh

FSA, japonský finančný regulátor, udelil plnú licenciu kryptoburze Coincheck. Môže teda pokračovať vo svojej činnosti v krajine.

Burza Coincheck bola v januári 2018 hacknutá. Vtedy prišla o tokeny v hodnote 530 miliónov dolárov. Teraz sa pripája k pomaly rastúcemu počtu oficiálne schválených kryptobúrz, ktoré fungujú na japonskom trhu.

Tento krok je míľnikom pre kryptoburzu a pre online brokera Monex Group, ktorý v apríli 2018 kúpil Coincheck za 33,5 milióna dolárov. Je tiež úspechom vývojárov, ktorí postupne vrátili funkčnosť účtom používateľov a organizovali refundácie odcudzených coinov. Viac sa dočítate tu: https://cointelegraph.com/ (v AJ).

Kryptomeny by mohli dopĺňať zlaté rezervy národných bánk

Na Izrael Bitcoin summite, ktorý sa konal 8. januára na univerzite v Tel Avive, uviedol legendárny kryptograf Nick Szabo, že národné centrálne banky by sa mohli uchýliť ku kryptomenám ako prostriedkom na doplnenie existujúcich národných zlatých rezerv. Tiež sa domnieva, že používanie digitálnych mien bude rásť najmä v krajinách s narušenou ekonomikou.

Jedným z dôvodov, prečo sa to môže stať, je podľa Nika Szaba potenciálny nedostatok dôvery medzi zahraničnými bankami alebo vládami. Okrem toho tiež poznamenáva, že zlaté rezervy sú „fyzicky zraniteľné” – keď si nacisti podmanili krajiny v Európe, prvé miesto, kam išli, boli zlaté rezervy centrálnych bánk. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v AJ).

NASA chce použiť blockchain na zabezpečenie letových dát

NASA – Americká agentúra pre letectvo a vesmír – skúma blockchain technológiu ako prostriedok na zaistenie bezpečnosti letových údajov.

Podľa nariadenia americkej Federal Aviation Administration (FAA) sa od 1. januára 2020 bude v USA používať nový systém sledovania lietadiel – Automatic Dependent Surveillance Broadcast (ADS-B) – ktorý bude verejne vysielať totožnosť, pozíciu a iné informácie o lietadlách. To vyvolalo obavy o bezpečnosť medzi zainteresovanými stranami.

Ronald Reisman, letecký počítačový inžinier v NASA, zverejnil v pondelok dokument, v ktorom vysvetlil, že systém ADS-B nezahŕňa ustanovenia na zachovanie rovnakých možností ochrany leteckých údajov, ani ustanovenia o možnosti falšovania, odmietnutia poskytovania služieb a iných dobre zdokumentovaných rizikových faktorov. V dokumente odporúča blockchain siete a smart kontrakty, ktoré môžu pomôcť zmierniť niektoré bezpečnostné problémy. Viac sa dočítate tu: https://www.coindesk.com/ (v AJ).

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

txbtxb
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.