Korekcia Bitcoinu ešte vôbec nemusí byť za nami • Binance valí – platby kartou budú čoskoro možné • CBDC môže byť realitou už čoskoro na Marshallových ostrovoch • GlobalCoin od Facebooku má byť krížencom Bitcoinu a Ripplu • Boj na život a na smrť medzi zlatom a Bitcoinom • Ďalší vírus a pokus o kradnutie kryptomien prostredníctvom malvéru
Korekcia Bitcoinu ešte vôbec nemusí byť za nami
Aktuálne technické indikátory a oscilátory naznačujú, že korekcia ešte nemusí byť za nami a Bitcoin môže byť podrobený ďalším stratám. Level 7 500 dolárov by mal byť testovaný takmer na isto. Avšak, to ani zďaleka nemusí byť všetko. Ak by túto hranicu Bitcoin prelomil a cena by klesala nižšie, tak sa smelo môžeme dostať až ku ďalším supportom, ktoré sú na hraniciach 7 200 dolárov, 6 800 dolárov a 6 400 dolárov. Tá posledná je však menej pravdepodobná, keďže najmä support 6 800 dolárov je jedným najsilnejších a preto by mal udržať tlak medveďov.
Viac o tejto správe sa dozviete na nasledujúcom linku: newsbtc.com
Binance valí – platby kartou budú čoskoro spoplatnené
Kryptomenová burza Binance si posledné dni naozaj ide svoje. Novinky od tejto burzy idú ako na bežiacom páse. To sme pri Binance zvyknutí a teda sa nikto nemôže diviť, že patrí aktuálne na prvé priečky medzi kryptomenovými burzami. Potom, čo iba pred pár dňami burza ohlásila plány na vlastný stablecoin (naviazaný na GBP), dnes prišla s ďalšou skvelou novinkou pre investorov. Tou je možnosť nákupu kryptomien ako Binance Coin, Paxos a TrueUSD iba pomocou Visa alebo MasterCard. Tieto kryptomeny tak pribudnú na zoznam, na ktorom sa doteraz nachádzali Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple a Bitcoin Cash.
Viac o týchto plánoch burzy Binance sa dozviete tu: sludgefeed.com
CBDC môže byť realitou už čoskoro na Marshallových ostrovoch
Nejde o CBDC (Central Bank Digital Currency) v pravom zmysle tohto slovného spojenia. Avšak, vláda Marshallových ostrovov schválila nový fond, ktorý by mal podporovať vývoj vlastnej kryptomeny SOV, ktorá by mala byť krytá práve touto vládou. Neskôr by mala byť SOV prijímaná na miestach po celej krajine takmer všetkými obchodníkmi. Takisto má byť blockchain tejto meny open source, čo znamená, že bude dostupný aj pre iné krajiny, ktoré by mali v pláne ho forknuť a vytvoriť tak vlastnú kryptomenu krytú vládou alebo neskôr aj samotnú CBDC (teda kryptomenu krytú centrálnou bankou).
Marshallove ostrovy a podrobnosti k ich návrhu nájdete v tomto článku: theblockcrypto.com
GlobalCoin od Facebooku má byť krížencom Bitcoinu a Ripplu
Viac noviniek o dlhoočakávanej kryptomene od Facebooku GlobalCoin vychádza v poslednom čase takmer na dennej báze. Podľa nových informácii by malo ísť o akéhosi hybrida medzi kryptomenou Bitcoin a Ripple. Čo presne to znamená však je teraz absolútne nejasné. Rovnako ako je nejasné aj to, ako by malo takéto spojenie fungovať. Avšak predpokladá sa, že novinky o tejto kryptomene a projekte GlobalCoin celkovo by mali byť oficiálne oznámené do konca tohto mesiaca.
Viac o týchto smelých plánoch sa dozviete tu: coinpage.com
Boj na život a na smrť medzi zlatom a Bitcoinom
Aj keď ide o inverznú koreláciu Bitcoinu so zlatom, Bitcoinu sa predsa už nejaký čas hovorí „digitálne zlato.” Aj napriek tomu však stále akoby zvádzali súboj. Potvrdilo sa to aj teraz, keď cena BTC poklesla a zlato naopak vyskočilo. Zdá sa tak, že pomerne často používaný hashtag v kryptomenovej komunite #DropgoldforBTC (vymeň zlato za Bitcoin) nefunguje. Práve naopak. Aktuálne to vyzerá tak, že sa deje pravý opak. Ľudia akoby menili investíciu do Bitcoinu za investíciu do zlata.
Viac sa dozviete, ak kliknete na tento link: newsbtc.com
Ďalší vírus a pokus o kradnutie kryptomien prostredníctvom malvéru
A opäť tu máme ďalší podvod a vírus. Zdá sa, akoby to nikdy nemalo skončiť. Twitter účet s názvom Fumik0_, ktorý sa už dlhšie zaoberá malvérmi a vírusmi, ktoré sú spojené s kryptomenami, nedávno poukázal na nový vírus, ktorý sa šíri v tomto sektore. Ide o trójskeho koňa, ktorý by mal napádať používateľov po kliknutí na webstránku Cryptohopper. Hackeri používali tento vírus, aby pomocou neho získavali kryptomeny ako Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Zcash, Doge, Dash, Litecoin, Bitcoin Gold, Ripple alebo Qtum.
Viac o týchto nekalých praktikách sa dozviete tu: cointelegraph.com
Čo čítať ďalej?
Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.