[Správy] Každá firma by mala investovať do Bitcoinu! • Poloniex stiahne minimálne tri kryptomeny z obehu…

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Každá firma by mala investovať do Bitcoinu! • Poloniex stiahne minimálne tri kryptomeny z obehu • Tri spoločnosti teraz používajú XRP na reálne platby • Kórejský gigant Bithumb spustí decentralizovanú burzu • 

Každá firma má investovať do Bitcoinu

Ric Edelman, špičkový poradca Wall Street a predseda spoločnosti Edelman Financial Services, povedal v rozhovore pre Fast Money spoločnosti CNBC, že finanční poradcovia a investičné spoločnosti by mali zvážiť alokovanie kapitálu do Bitcoinu. Za dva mesiace bude mať Bitcoin oficiálne 10 rokov. Počas relatívne krátkeho obdobia sa ocenenie Bitcoinu zvýšilo z nuly na 112 miliárd dolárov, s denným obchodným objemom 13 miliárd dolárov. Akonáhle americká komisia pre cenné papiere (SEC) schváli prvý kryptomenový burzový fond (ETF), trh s kryptomenami podľa Edelmana zaznamená bezprecedentný prílev kapitálu z tradičného finančného sektora. Viac sa dočítate tu: https://cryptoslate.com/ (v angličtine).

Poloniex stiahne minimálne tri kryptomeny z obehu

Významná kryptoburza Poloniex oznámila v stredu svoj zámer stiahnutia viacerých aktív a odstránenia svojich maržových a úverových produktov pre zákazníkov so sídlom v USA. Spoločnosť, ktorá bola založená v roku 2014, je podľa agregátora údajov CoinMarketCap v súčasnosti na 55. mieste z hľadiska denného objemu obchodovania. Vo februári tohto roka bola spoločnosť prevzatá spoločnosťou Circle. Táto burza v súčasnosti spravuje denný objem obchodu v hodnote približne 30 miliónov dolárov. Z platformy sa 10. októbra o 12:00 ET odoberú tri aktíva. Sú to AMP (Synereo), EXP (Expanse) a GNO (Gnóza). Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v angličtine).

Tri spoločnosti teraz používajú XRP na reálne platby

Ripple je v súčasnosti treťou najhodnotnejšou kryptomenou podľa trhovej kapitalizácie. Po sérii vysoko propagovaných pilotov teraz konečne tri spoločnosti komerčne využívajú produkt Ripple xRapid. Ide o spoločnosti MercuryFX, Cuallix a Catalyst Corporate Credit Union.

MercuryFX pomáha klientom posielať a prijímať medzinárodné platby. Cuallix uľahčuje prevody medzi USA a Mexikom. Catalyst Corporate Credit Union poskytuje širokú škálu finančných služieb približne 1 400 družstvám.

Niekoľko ďalších firiem pritom v minulosti skúmalo xRapid, vrátane spoločností Western Union, MoneyGram, Viamericas a IDT. Viac sa dočítate tu: https://www.coindesk.com/  (v angličtine).

Kórejský gigant Bithumb spustí decentralizovanú burzu

Pravdepodobne inšpirovaný Binance, najväčšou kryptoburzou na svete, chce Bithumb do roku 2019 spustiť decentralizovanú zmenáreň (DEX). Bithumb DEX, od ktorého sa očakáva, že sa zameria na globálny trh s kryptomenami, bude spustený pod zámorskou dcérskou spoločnosťou burzy mimo Južnej Kórey. DEX sa v súčasnosti vyvíja za pomoci siete One Root Network (RNT). Zdroj blízky spoločnosti Bithumb DEX uviedol:

„Spoločnosť Bithumb je jednou z vedúcich globálnych kryptobúrz. Je však pravdou, že väčšina používateľov je z Kórey. Najnovším rozhodnutím sa zdá byť reálna stratégia spoločnosti konkurovať iným vedúcim burzám na svetovom trhu otvorením decentralizovanej burzy, ktorá dostáva čoraz väčšiu pozornosť na globálnom trhu.”

Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v angličtine).

 

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.