bitcoin-zpravy-ethereum-monero-news

Prinášame vám stručné zhrnutie najdôležitejších správ uplynulého dňa. A na čo sa môžete tešiť? Regulátori v Japonsku menia pravidlá obchodovania kryptomien, Coinbase chce vytvoriť digitálny dolár a Red Dead Redemption vychádza na PC.

Kryptomeny

Regulátori v Hongkongu menia pravidla pre obchodovanie kryptomien
Konkurent Etherea, projekt Æternity, vydáva finálny hardfork softvér
Ripple urobil strategickú investíciu do smart kontrakt platformy Flare Networks

Burzy

Coinbase chce súkromný sektor na vytvorenie digitálneho dolára
Binance Chain a BNB bude možné sledovať prostredníctvom CipherTrace

Blockchain

Poľnohospodárske poistenie od Oxfamu, založené na blockchaine, vypláca poľnohospodárov na Srí Lanke

Gaming

Red Dead Redemption 2 vychádza na PC
Štúdio Kojima by rado v budúcnosti pracovalo aj na filmoch

Regulátori v Hongkongu menia pravidla pre obchodovanie kryptomien

Finančný regulátor v Hongkongu, Komisia pre cenné papiere a futures (SFC), zverejnil nový súbor predpisov pre Bitcoin a kryptomenové burzy. Nové požiadavky uvádzajú, ako pristupovať k úschove kryptomien a dodržiavaniu predpisov, najmä ak ide o overenie svojho zákazníka (KYC) a postupy proti praniu špinavých peňazí (AML).

Konkurent Etherea, projekt Æternity, vydáva finálny hardfork softvér

Hlavný vývojový tím blockchain platformy Æternity oznámil vydanie softvéru svojho najnovšieho projektu Limy. V tlačovej správe, ktorá bola zverejnená, sa uvádza, že zavedenie Limy zlepšuje virtuálne stroje siete a systém správy. Účelom aktualizácie podľa správy je „napadnúť! Ethereum a ďalšie platformy blockchainu“. Čo tým autori myslia však nevieme.

Mohlo by vás zaujímať: 3 druhy pasívneho príjmu z kryptomien – Kde hľadať, ak chcete pasívny príjem

Ripple urobil strategickú investíciu do smart kontrakt platformy Flare Networks

Ripple Xpring dokončil strategickú investíciu do platformy Flare Networks. 5. novembra spoločnosť Flare Networks oznámila, že zaistila partnerstvo a investíciu so spoločnosťou Xpring, čo spoločnosti umožní posilniť spoluprácu a rozšírenie ekosystému Flare, Xpring a XRP.

Flare čoskoro vydá návrh na token, ktorý podrobne popisuje konštrukciu a decentralizovanú správu svojej mince – pôjde o algoritmicky riadený, fixovaný stablecoin.

Coinbase chce súkromný sektor na vytvorenie digitálneho dolára

„Najlepšou cestou vpred je cesta, ktorá využíva pozoruhodnú inovačnú schopnosť našej krajiny a tiež odráža vládnu historickú prax stanovovania hraníc pre súkromné inovácie vo finančnom systéme. To znamená nechať inovátorov vymýšľať a vládu regulovať. Stručne povedané: súkromný sektor by mal túto technológiu vybudovať a verejný sektor by mal stanoviť menovú politiku,“ vyjadril sa jeden z vedúcich burzy Coinbase.

Binance Chain a BNB bude možné sledovať prostredníctvom CipherTrace

Očakáva sa, že Binance Chain burzy Binance a základný blockchain pre Binance DEX zlepšia svoje postupy AML prostredníctvom CipherTrace. V rámci tejto iniciatívy CipherTrace umožní globálnym vývojárom, investorom a regulačným orgánom prístup k blockchainu Binance Chain. A to pre vyhľadávanie dát, ako sú vysoko rizikové adresy. Okrem toho bude CipherTrace týmto subjektom pomáhať pri nastavovaní rôznych ovládacích prvkov pre ochranu decentralizovaných aplikácií, obchodovanie alebo iných aplikácií.

Red Dead Redemption 2 vychádza na PC

Trvalo to, ale konečne sa Rockstar zmiloval a vydal jednu z najlepších hier roku tiež pre PC hráčov. Red Dead Redemption 2 vyšlo včera popoludní. Oproti konzolovým verziám nám Rockstar sľúbil mnoho grafických vychytávok. Nechýbajú tak ostrejšie textúry, 4K rozlíšenie či ďalšie vychytávky. Naozaj škoda je, že chýba ray-tracing. Po nainštalovaní si hra vezme 150 GB voľného miesta na vašom disku, čo je naozaj veľa.

Štúdio Kojima by rado v budúcnosti pracovalo aj na filmoch

Hideo Kojima prezradil, že jeho štúdio Kojima Productions nebude zamerané iba na hry. Malo by okrem nich tvoriť aj filmy.

„Myslím, že v nasledujúcich rokoch sa hranie presunie k streamovaniu. Rovnako ako filmy, aj hry budú streamované a užijete si ich napríklad na svojom iPade alebo iPhone či akejkoľvek inej obrazovke kedykoľvek a kdekoľvek. Keď k tomu dôjde, všetko to bude v jednom priestore a mňa veľmi zaujíma nový formát hry, ktorý sa objaví. A to presne chcem robiť,“ prezradil v rozhovore Kojima.

Čo čítať ďalej?

[Recenzia] Oplatí sa členstvo v Crypto Kingdom? Nie je to len o signáloch

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radovan.