[Správy] Finančný gigant prijíma Ripple • ECB banka neplánuje €coin • Francúzsko prijme právny rámec pre ICO

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Finančný gigant prijíma Ripple pre cezhraničné platby • Európska centrálna banka neplánuje €coin • Francúzsko prijme právny rámec pre ICO • Abra spúšťa podporu hotovostné vklady a výbery • Pravosť diamantov v Hong Kongu overíte v blockchaine

Finančný gigant prijíma Ripple pre okamžité cezhraničné platby

Národná komerčná banka Saudskej Arábie sa práve pripojila k RippleNet. Podľa spoločnosti Ripple:

“NCB sa prostredníctvom siete RippleNet pripája k iným finančným inštitúciám na celom svete. Blockchain technológia spoločnosti Ripple poskytuje svojim zákazníkom rýchlejšie a transparentnejšie medzinárodné platobné služby. Banka sa najskôr pripojí k finančným inštitúciám v Severnej Amerike a Ázii. Otvorenie brány do týchto dvoch kritických platobných koridorov ponúka zákazníkom NCB okamžitú hodnotu – služby v regiónoch na ktoré predtým nemali prístup. “

Viac sa dočítate tu: https://dailyhodl.com/ (v EN)

Európska centrálna banka neplánuje €coin

Európska centrálna banka (ECB) nemá plány na vydanie vlastnej kryptomeny, povedal prezident Mario Draghi na zasadaní Európskemu parlamentu v stredu 12. septembra. Na otázku, ktorú vzniesol poslanec Jonás Fernández, vysvetľuje Draghi , že je stále potrebný podstatný vývoj základnej technológie kryptomien predtým, ako ju centrálna banka zváži. Začiatkom tohto roka spoločná správa ECB a Bank for International Settlements (BIS) zdôraznila možné “vedľajšie účinky” spustenia takejto meny, a aj potrebu ďalšieho výskumu kryptoenviromentu. Viac sa dočítate tu: https://altcointoday.com/ (v EN)

Francúzsko prijme právny rámec pre ICO

Francúzski zákonodarcovia schválili zákon, ktorý stanovuje usmernenia pre ICO, oznámil minister financií Bruno Le Maire. Nový zákon vo Francúzsku stanovuje usmernenia pre ICO.

Právne predpisy umožňujú francúzskemu re Autorité des Marchés Financiers (AMF) schvaľovať a vydávať povolenia podnikom, ktoré majú v úmysle uplatniť ICO vo Francúzsku, ale len vtedy, ak tieto projekty poskytujú investorom osobitné záruky. Očakáva sa, že emitenti poskytnú úplné informácie AMF, čo umožňuje kupujúcim robiť relevantné rozhodnutia o ICO. Francúzsky regulačný orgán už predtým vyjadril znepokojenie nad nedostatkom jasnej regulácie predaja tokenov ako “vlastného rizikového faktora ICO”, ktorý zvyšuje možnosť straty, prania špinavých peňazí a financovania terorizmu. Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Abra spúšťa podporu pre hotovostné vklady a výbery

Aplikácia Abra spúšťa podporu pre hotovostné vklady a výbery. Abra je globálna aplikácia typu all-in-one, ktorá ponúka na jednom mieste kryptoburzu a digitálnu peňaženku, ktorá je navrhnutá na jednoduché uzatváranie kryptoobchodov. Umožňuje používateľom nakupovať, ukladať, investovať a držať v jednej aplikácii 28 kryptomien a 50 fiatových mien. Tiež spravovať všetky kryptoinvestície na jednej obrazovke. Peňaženka je definovaná ako nedôverná, čo znamená, že kryptomeny a súkromný kľúč peňaženky sú držané priamo používateľom. Abra sa považuje za 100% peer-to-peer, pričom žiaden sprostredkovateľ nie je v žiadnej chvíli v žiadnej transakcii držiteľom, nespravuje, ani sa nedotýka finančných prostriedkov. Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Pravosť diamantov v Hong Kongu overíte v blockchaine

Hongkongský reťazec, ktorý obchoduje so šperkami použije blockchain pre overovanie pravosti šperkov. Spoločnosť Chow Tai Fook,sídliaca v Hongkongu, ktorá obchoduje so šperkami v Číne, Vietname a Singapure, spolupracuje so spoločnosťou Everledge, poskytovateľom blockchain riešení ktorý podporuje transparentnosť a zvyšuje dôveru v procese nákupu diamantov.

Kent Wong, generálny riaditeľ skupiny, verí, že bloková technológia môže pomôcť zákazníkom spravovať ich aktíva pohodlne a efektívne.

Viac sa dočítate tu: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.