crash kryptomeny

Dnes kryptomeny prežili ďalší ťažký deň. Už počas rána na trhu začal prebiehať menší výplach. Zo 7 600 dolárov Bitcoin spadol na približne 7 300 USD. Zatiaľ asi len málokto z nás tušil, čo sa udeje tesne po desiatej hodine. Bitcoin a ostatné altcoiny zažili jeden z historicky najväčších výpredajov. Priemerná strata na kryptomenách bola okolo -25%.

Na našom YouTube kanáli BitLink práve vyšla víkendová analýza trhu. Mrknite na ňu, a ak ste tak ešte neurobili, prihláste sa na odber našich videí.

(článok pokračuje pod videom)

Zdrvujúci úder pre kryptomeny

Bitcoin za posledných 24 hodín stratil vyše 21%. Väčšina altcoinov je dokonca vo viac ako -30% strate. Prečo prišiel takýto veľký výpredaj? Je zjavné, že koronavírus tlačí cenu dole na úplne všetkých aktívach. Akcie, forex, kryptomeny, ropa a dokonca už aj zlato. Všetko sa nachádza, či už vo väčšej alebo menšej strate.

Obchodníci z Cryptopie nemusia dostať späť kryptomeny

Grant Thornton bol menovaný za hlavného likvidátora zaniknutej burzy Cryptopia. Vyzerá to, že dostal skutočne náročnú úlohu, a to vrátiť postihnutím používateľom ich peniaze. Na prvý pohľad vyzerá všetko jednoducho. Lenže… Po preskúmaní aktuálneho množstva kryptomien, ktoré sa nachádzajú na peňaženkách zaniknutej burzy, zistil nepríjemnosti. Nenachádza sa tam toľko kryptomien, koľko Cryptopia udáva, že má. Preto sa reálne môže stať, že niektorí používatelia nemusia dostať späť svoje ukradnuté peniaze.

Možno ťa bude zaujímať: Koronavírus a akcie

Epic crash kryptomeny LINK

Kuriózna situácia, aká sa udiala dnes ráno na krypto trhu sa len tak každý deň nevidí. Kryptomena LINK približne z 3 USD spadla na 0,0 USD. Tento masívny pokles na nulu mohol spôsobiť buď masívny výpredaj veľkého hráča na trhu, alebo omyl. Ani by nešlo o nič nezvyčajné, keby sa v rannej panike niekto rýchlo preklikol s veľkým množstvom kapitálu a vykúpil celý order book. Podobné výpredaje sa dejú iba v prípade, že je nízka likvidita.

Arthur Hayes očakáva veľký rast Bitcoinu

CEO spoločnosti BitMEX a spoluzakladateľ Arthur Hayes práve uverejnil post, kde odhaduje možný cenový vývoj Bitcoinu.

„Aj keď neverím, že sa vrátime späť na 3 000 dolárov, maximálny prepad môže smerovať k 6 000 až 7 000 dolárov.“

Okrem možných bearish scenárov očakáva vzhľadom na prístup centrálnych bank k ekonomike možný rast BTC až k 20 000 USD.

Čo čítať ďalej?

SPRÁVY – Na trhu pribudlo ďalších 60 miliónov mincí USDT – Pandémia Koronavírusu