[Správy] Dukascopy rozširuje ponuku o Ethereum CFD • Čínska vláda má silu zničiť Bitcoin…

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Dukascopy rozširuje ponuku o Ethereum CFD • Čínska vláda má silu zničiť Bitcoin • Japonský internetový gigant oznámil spustenie JPY stablecoinu • SMS preňaženka Cointext expanduje do Ázie • Juniper Research: Bitcoin a celý kryptopriemysel je pred implóziou

Dukascopy rozširuje ponuku o Ethereum CFD

Dukascopy, švajčiarsky maloobchodný devízový broker, rozšíril svoju škálu kryptomenových investičných produktov. Spoločnosť ponúkne CFD pre Ethereum, druhú najväčšiu kryptomenu na svete. Ženevská Dukascopy prvýkrát predstavila kryptoprodukty na začiatku tohto roka. Testovanie Ethereum CFD začalo pred niekoľkými mesiacmi, po tom, ako banka obdržala pozitívnu spätnú väzbu na svoj Bitcoin CFD. CFD je populárny druh derivátu, ktorý umožňuje špekulovať s rastúcimi alebo klesajúcimi cenami aktív – v tomto prípade je to cena ETH voči USD. Dukascopy Bank bude ponúkať maximálny pákový efekt 1:3 pre CFD ETH/USD. Dukascopy Europe však bude musieť dodržiavať nové pravidlá a ponúknuť CFD ETH/USD s pákovým efektom 1:2. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinexchangeguide.com/ (v angličtine).

Čínska vláda má silu zničiť Bitcoin

Čína už niekoľko rokov zohrávala rozhodujúcu úlohu na kryptotrhoch. Nový dokument, ktorý vypracovali akademici z Princetonskej univerzity a z Medzinárodnej univerzity na Floride, naznačuje, že rastúci vplyv Číny na kľúčovú infraštruktúru Bitcoinu dáva čínskej vláde silu tvarovať alebo dokonca zničiť Bitcoin.

Kľúčom k pochopeniu je zmena charakteru ťažby Bitcoinu. Tá mohla byť pôvodne riadená pomocou off-the-shelf počítačov, no zvyšujúca sa výpočtová sila potrebná na ťažbu Bitcoinu viedla k vytvoreniu stále špecializovanejšieho a drahšieho ťažobného zariadenia, a tým k centralizácii ťažby.

Výskumy zaraďujú potenciálne metódy, ktorými by mohla čínska vláda ovplyvniť Bitcoin, do týchto kategórií: narušenie konkurencie ťažiarov, podkopanie konsenzu a destabilizácia Bitcoinu, deanonymizácia a cenzúra. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v angličtine).

Japonský internetový gigant oznámil spustenie JPY stablecoinu

Japonský internetový gigant GMO práve oznámil plán na spustenie nového stablecoinu podporovaného jenom. Nová minca sa bude nazývať GMO Japanese Yen (GJY) a očakáva sa, že bude spustená v roku 2019. Oznámenie nového stablecoinu prišlo v utorok 9. októbra. Spoločnosť oznámila, že prípravy na vydanie novej digitálnej meny už začali. Podľa GMO má byť GJY spustený cez Z.com. Spoločnosť GMO sa tak stáva ďalším hráčom na trhoch so stablecoinmi naviazanými na jen, pretože už existuje niekoľko ďalších spoločností s podobnými plánmi. Spoločnosť GMO uviedla, že sa plánuje zamerať na medzinárodné prevody finančných prostriedkov. Viac sa dočítate tu: https://www.newsbtc.com/ (v angličtine).

SMS preňaženka Cointext expanduje do Ázie

Mobilná SMS Bitcoin Cash peňaženka Cointext sa rozširuje do Ázie. Stalo sa tak po tom, ako bola táto peňaženka v marci tohto roku zavedená v USA, Kanade, Južnej Afrike, vo Švajčiarsku, Švédsku, v Holandsku a v Spojenom kráľovstve, a od 1. októbra aj v Nemecku, vo Francúzsku, v Rakúsku, Portugalsku, Estónsku a v Českej republike. Cointext je plnohodnotná peňaženka, ktorá nevyžaduje aplikácie, účty, alebo dokonca ani prístup na internet. Cointext prináša kryptomenový ekosystém pre každého, kto má telefón s funkciou SMS.

Cointext sa rozširuje o službu AsiaCointext a spúšťa podporu svojej SMS Bitcoin Cash (BCH) peňaženke v Hongkongu, rovnako ako v Izraeli a v Palestíne. Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v angličtine).

Juniper Research: Bitcoin a celý kryptopriemysel je pred implóziou

Nedávna štúdia firmy Juniper Research s názvom Budúcnosť kryptomien: Bitcoin & Altcoin Trends & Challenges 2018 – 2023 varuje, že súčasné technické nastavenie celého trhu s kryptomenami naznačuje možnosť celkovej trhovej implózie.

Podľa štúdie poklesol denný objem transakcií Bitcoinu (BTC) z 360 000 koncom roku 2017 na iba 230 000 denných transakcií od septembra 2018. Hodnota týchto denných transakcií zároveň klesla z 3,7 mld. USD na menej než 670 miliónov dolárov. Objem transakcií s kryptomenami sa na celom trhu znížil z 1,4 bilióna dolárov v 1. štvrťroku 2017 na menej ako 1,7 bilióna USD za celý rok. Správa končí slovami:

„Domnievame sa, že kryptopriemysel je na pokraji implózie.”

Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v angličtine).

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Slovenské banky zatvárajú pobočky. V tomto meste nezostane už ani jedna

2

Vodiči, pozor. Pokuty za nedodržanie tejto povinnosti poriadne narastú

3

Sociálna poisťovňa začína vyplácať nový príspevok. Prilepší si táto skupina Slovákov

4

Veľký reťazec ruší 73 pobočiek a vyhlásil konkurz

5

Najväčšie slovenské kníhkupectvo sa topí v takmer dvojmiliónovej strate

PR články

Zarábaj s platformou Millionero s najúspešnejšími. Predstavujeme službu Copytrading

Marek Jendrál | 23. februára 2024

Copytrading je skvelá možnosť, ako si pasívne nechať zhodnocovať svoj kapitál, a zároveň pre skúsených obchodníkov príležitosť, ako speňažiť svoje know how i nadobudnuté skúsenosti.

Predstavujeme copytrading na platforme Millionero pre začiatočníka

Dobrý investičný plán vám môže zmeniť život. Tu je návod od A po Z na jeho vytvorenie

Henrieta Balázsová | 14. februára 2024 Horúca novinka

Žijeme vo svete, kde sú možnosti nekonečné, no predsa sa zdá, že cesta k finančnej nezávislosti je pre mnohých zahalená tajomstvom. Kľúčom k jeho odhaleniu je dobre zostavený investičný plán.

Dobrý investičný plán je základom úspechu
Horúca novinka