Delistovanie Bitcoinu SV pokračuje aj na Krakene • Nová spolupráca medzi EEA a spoločnosťami Microsoft, JP Morgan a ďalšími • Dlhopisy Bitcoinu na ceste? Možno už čoskoro! • Zachráni Playstation 5 spoločnosť Sony?

Delistovanie Bitcoinu SV pokračuje aj na Krakene

Potom, čo Binance ako prvá kryptomenová burza suverénne delistovala kryptomenu Bitcoin SV zo svojej ponuky, pomaly ale isto sa začínajú pridávať aj ďalšie burzy, ktoré rozmýšľajú rovnakým spôsobom. Patrí medzi ne napríklad aj populárny Kraken, ktorý dokonca na svojom Twitteri vytvoril aj anketu, v ktorej sa pýtal ľudí, či by mal delistovať Bitcoin SV. Tá dopadla veľmi jednoznačne, keď až 71 % opýtaných hlasovalo za odstránenie tejto kryptomeny z burzy z dôvodu jej toxickosti. Iba 7 % pritom hlasovalo za udržanie Bitcoinu SV na burze, čo len poukazuje na fakt, ako veľmi je táto kryptomena na čele s Craighom Wrightom nepopulárna (pre úplnosť treba dodať, že 22 % hlasovalo za možnosť „je mi to jedno“). Kraken tak vypočul „hlas ľudu“  rozhodol sa Bitcoin SV oficiálne odstrániť zo svojej ponuky.

Viac informácii si môžete prečítať na tomto linku: ccn.com

Nová spolupráca medzi EEA a spoločnosťami Microsoft, JP Morgan a ďalšími

Výborné správy pre druhú najpopulárnejšiu kryptomenu. The Enterprise Ethereum Alliance (EEA), pozostávajúca z niekoľko desiatok spoločností iba dnes oznámila, že má v pláne vydať novú Token Initiative v spolupráci hneď s niekoľkými zvučnými menami. Ide napríklad o banky JP Morgan a Santander, spoločnosť Microsoft alebo poradenskú spoločnosť EY. Cieľom tejto iniciatívy má byť zrýchlenie adaptácie tokenov prostredníctvom zlepšenia ich využitia a zjednodušenia ich implementácie.

Viac informácii o tejto novej spolupráci sa môžete dozvedieť tu: cointelegraph.com

Dlhopisy Bitcoinu na ceste? Možno už čoskoro!

Po obchodovaní Bitcoin Futures by sme sa mohli čoskoro dočkať možno aj Bitcoin Bonds (dlhopisov). Afganistan a Tunisko totiž začínajú pracovať na využití týchto finančných inštrumentov. Táto pomerne nová téma, ale o to populárnejšia, nabrala reálne kontúry po IMF Summite. Khalil Sediq, predseda centrálnej banky Afganistanu na summite vyjadril svoj názor na využívanie kryptomien, ktorý bol viac ako optimistický. Táto banka sa už údajne istý čas veľmi intenzívne zaoberá využitím kryptomien vo finančnom sektore a práve dlhopisy alebo obligácie by mohli byť novou možnosťou pre finančné inštitúcie.

Pre viac informácii kliknite na nasledovný link: newsbtc.com

Zachráni Playstation 5 spoločnosť Sony?

Ako už býva zvykom, aj dnes je posledná správa trošku z iného súdka. Spoločnosť Sony totiž po obrovskom množstve špekulácii a hoaxov (ohľadom PS5), ktorých bol plný internet, konečne vydala novinky, ktoré by mala táto konzola priniesť. A máme sa teda na čo tešiť. PS5 by malo totiž priniesť novinky ako napríklad 8K rozlíšenie alebo SSD, čo by malo výrazne urýchliť čas načítavania (z 15 sekúnd na PS4 na potenciálne menej ako 1). Dokážu však tieto inovácie zachrániť spoločnosť Sony? To by sme sa pravdepodobne mali dozvedieť už v roku 2020, kedy je naplánovaný začiatok predaja tejto konzoly.

Viac aj o tejto správe tu: ccn.com

Čo čítať ďalej?

Forbes vydal zoznam miliardových spoločností, ktoré používajú blockchain – Ktoré sú to?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.