[Správy] Bratia Winklevoss: Pokiaľ Bitcoin prekoná 10 000 dolárov, na 15 000 sa dostane ihneď • Tie najšialenejšie predikcie ceny Bitcoinu

BitmarketsBitmarkets

Bratia Winklevoss: Pokiaľ Bitcoin prekoná 10 000 dolárov, na 15 000 sa dostane ihneď • Tie najšialenejšie predikcie ceny Bitcoinu • TOP 4 dôvody na opovrhnutie Bitconnectom 2.0 • 5 najziskovejších kryptomien za posledný týždeň • MetLife bude využívať platformu Ethereum pri poisťovaní • Centrálna banka Austrálie: Kryptomeny nebudú nikdy celosvetovo akceptované

Bratia Winklevoss: Pokiaľ Bitcoin prekoná 10 000 dolárov, na 15 000 sa dostane ihneď

Dňa 19.júna sa prostredníctvom svojho Twitteru dvojičky Tyler a Cameron vyjadrili, že ak sa Bitcoin dostane nad 10 000 dolárov, tak ihneď poletí aj na 15 000 dolárov. Dôvodom by malo byť klasické FOMO (fear of missing out), kedy po prekročení psychologickej hranice 10 000 dolárov sa začnú investori hrnúť do Bitcoinu. Rovnako však veria, že tam sa pohyb ceny smerom hore neskončí. Do konca roka (v prípade, že prekročí 10 000 dolárov) môže Bitcoin kľudne atakovať aj vyššie hranice. Súhlasia pritom s Tomom Lee z Fundstratu, ktorý si myslí, že Bitcoin môže ísť až na 40 000 dolárov.

Viac o tejto správe sa dozviete tu: bitcoinist.com

Tie najšialenejšie predikcie ceny Bitcoinu

A ešte jedna správa bude spojená so špekuláciami a predikciami. Najväčším „štartérom” obrovského rastu by mala byť vidina halvingu v roku 2020. Ten by mal vystreliť Bitcoin poriadne vysoko. Otázka je ale, kam až? Napríklad podľa Tima Drapera sa Bitcoin dostane oveľa vyššie, ako si myslí Tom Lee. Do roku 2023 by mal byť BTC na hranici 250 000 dolárov. Predikcia Johna McAffeeho je známa všetkým. Do 31. decembra 2020 má mať Bitcoin hodnotu 1 milión dolárov. Podporené to bolo aj analytikom IBM, Jesse Lundom, ktorý vidí tiež Bitcoin až nad 1 miliónom dolárov. Ten sa však nevyjadril, kedy by k tomu malo dôjsť.

TOP 4 dôvody na opovrhnutie Bitconnectom 2.0

Neslávne známy Bitconnect (pravdepodobne jedna z najväčších Ponziho schém v kryptomenovom svete), dopadol naozaj hrozne. Veľa ľudí prišlo o peniaze a niekoľko z nich sa hneď aj rozhodlo Bitconnect žalovať. Po ani nie 2 rokoch tu máme návrat „kryptomeny,” ktorá má byť niečím úplne iným (no to určite). Na projekte Bitconnect 2.0 nesedí hneď niekoľko vecí a tak všetkým vrelo odporúčame, aby sa tomuto projektu vyhli veľkým oblúkom. Najväčšie pochybnosti by pritom mala vznášať burza Bitconnectu, finančné aspekty, rôzne sľubovanie bonusov a samozrejme samotná tragédia menom Bitconnect.

Viac o Bitcoinnecte 2.0 si môžete prečítať na tomto linku: nulltx.com

5 najziskovejších kryptomien za posledný týždeň

Nejde ani o Bitcoin, Ethereum, Ripple alebo Litecoin. Za posledný týždeň najvyššie narástli úplne iné kryptomeny, ktoré sú menej známe. Najviac profitabilný bol ChainLink (LINK), ktorý spravil až 58,5 % za týždeň. Naozaj krásny zisk za takú krátku dobu. Druhou najúspešnejšou kryptomenou bol Reddcoin (RDD), ktorému sa podarilo vystreliť o 37 %. Nasleduje Grin (GRIN) s nárastom až 35 %. Veľmi tesne za ním je KuCoin (KCS), ktorý sa dostal na zisk 34,5 %. No a posledná kryptomena je pravdepodobne aj tá najznámejšia. Ide o Zcash (ZEC), ktorý spravil za posledný týždeň 20 %.

Viac o ziskoch týchto kryptomien za posledný týždeň nájdete tu: cryptopotato.com

MetLife bude využívať platformu Etherea pri poisťovaní

MetLife všetci určite poznáte. Ide o šiestu najväčšiu poisťovaciu spoločnosť na svete (má 90 miliónov zákazníkov v takmer 60 krajinách sveta). Aj táto spoločnosť si už uvedomuje výhody blockchainu a preto ho má v pláne čoskoro implementovať prostredníctvom rôznych startupov. Smart kontrakt platforma (a spomínaný start up) LifeChain by mala byť pritom kľúčom k prepojeniu MetLifu a Etherea.

Viac o tejto správe sa dočítate na tomto linku: cryptoslate.com

Centrálna banka Austrálie: Kryptomeny nebudú nikdy celosvetovo akceptované

A centrálne banky začínajú opäť „hatovať” na kryptomeny. Veď čo iné im aj ostáva. Musia sa nejako chrániť keďže kryptomeny by ich mohli obrať o úlohu v spoločnosti. Najväčším problémom by mal byť údajne nedostatočný vývoj kryptomien. Funkcionalita, škálovateľnosť, adopcia. To všetko uviedla najväčšia banka v Austrálii ako problémy, kvôli ktorým by sa kryptomeny nemali dostať na výslnie – minimálne nie v blízkej budúcnosti.

Viac o vyjadreniach tejto Centrálnej banky Austrálie si môžete nájsť tu: cointelegraph.com

Čo čítať ďalej?

https://kryptomagazin.sk/dennik-zacinajuceho-tradera-zakladne-pojmy-1-cast/

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Flockers PCWallstreetpepe ICO mobil baner
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.