BTC-BITcoin-crypto-currency

Bitcoin sa nachádza v downtrende, ale kritický support zatiaľ drží – čo môžeme čakať v ďalších dňoch? Bitfinex si neodpočinie a opäť čelí ďalšej žalobe. Tentokrát je firma podozrivá z manipulácie trhu s kryptomenami. Známy podporovateľ kryptomien John McAfee spúšťa vlastnú decentralizovanú burzu.

Bitcoin sa drží zubami-nechtami

Situácia okolo Bitcoinu a klesajúceho trojuholníka, v ktorom sa cena pohybovala, našla rozuzlenie. Bitcoin sa vydal na cestu smerom dole. Prepad sa zastavil na dne EMA Ribbon, ktorý je na úrovni okolo 7 700 USD. Túto hranicu testuje BTC už tretí týždeň a zatiaľ drží.

Na grafe môžete vidieť indikátor EMA Ribbon, ktorý v rámci týždenného grafu tvoril support celý predchádzajúci bull market. Zatiaľ sa zdá, že ide o silný support. Tri týždne po sebe tak cena BTC atakuje spodnú hranicu EMA Ribbon.

Pri dlhodobejšom prerazení pod EMA Ribbon existuje nebezpečenstvo otočenia trendu a pokračovania v bear markete. Ak však support bude aj naďalej držať, sme na dobrej ceste a bull market bude ďalej pokračovať.

Viac informácií: LIVE Trading 2.0 – Ako zarobiť na altcoin rallye? – o 13:00

Trh s altcoinmi sa momentálne javí ako nerozhodný. Bitcoinová dominancia však postupne klesá, čo mnohí analytici vidia ako známku toho, že BTC dominancia dosiahla svoj vrchol okolo 74 %. Altcoiny tak zatiaľ prestali krvácať.

Bitfinex opäť v problémoch

Bitfinex a jeho Tether sú častým cieľom súdnych sporov. Zatiaľ čo posledné roky sa riešilo, že Tether nebude krytý jedna k jednej americkými dolármi, terajší súd sa bude zameriavať na manipuláciu s trhom.

Roche Freedman z newyorskej právnej firmy podal žalobu na Bitfinex a Tether (organizáciu zaisťujúcu prevádzku stablecoinu). Podľa Freedmana sú tieto spoločnosti zapojené do vytvorenia najväčšej ekonomickej bubliny v histórii. Podľa žaloby je Bitfinex a Tether vinný z podvodu, pump and dumpov a tiež prania špinavých peňazí.

Analýza cenového vývoja BTC: LIVE STREAM – Dnes o 21:00 Prehľad trhu s Jakubom Kraľovanským

Centrom problému je nakoniec opäť Tether, ktorý Freedman považuje za kľúčový:

„Trh uveril, že Tether je krytý dolárom jedna k jednej, čo viedlo k tomu, že Tether a Bitfinex mali silu na manipuláciu trhu a tiež ju využívali. Spoločnosti vytvorili cyklus bublín (boom and bust), na ktorom následne profitovali,“ znelo vyjadrenie žalobcu.

Tether a Bitfinex tak čelia ďalším problémom a čoraz viac vychádza najavo, že sú potrebné viaceré kvalitné stablecoiny, na ktoré sa budú môcť používatelia spoľahnúť.

Ste pripravení na altcoin rallye?

Stále viac traderov o tom hovorí. O tom, ako sa pripraviť na prípadnú altcoin rallye, sme sa pobavili na streame. Sledujte Bitlink a nenechajte si ujsť naše videá.

McAfee DEX

John McAfee je známy pre svoju prostorekosť a nenávisť k centralizovaným vládam. Jedným z riešení, ako oslabiť vlády a vyhnúť sa tak štátnemu tlaku, je vytvorenie finančného systému, ktorý bude na národných vládach nezávislý. K tomu má podľa McAfeeho poslúžiť jeho nový DEX.

DEX je výraz pre decentralizovanú burzu. Fakticky ide o sériu smart kontraktov, ktoré bežia na decentralizovanej sieti a umožňujú trading bez bariér. Vďaka decentralizovanej náture nie je možné DEX zastaviť. Zároveň väčšina DEXov neumožňuje ukladanie financií na cudziu platformu a tak obchody prebiehajú bez toho, aby tretia strana držala financie svojich klientov.

Technická analýza ceny BTC:  07.10.19 Technická analýza BTC/USD – Tak kde budeme přikupovat do pozic

To výrazne zvyšuje bezpečnosť, ale vďaka tomu, že terajšie blockchainy sú stále pomalé, obchodovanie na DEXoch nie je používateľský prívetivé. Podľa nedávneho výskumu tvoria DEXy iba menej než 1 % celkových obchodov v kryptopriestore. To je stále extrémne nízke číslo. Mnoho tímov sa však snaží vytvoriť funkčné a používateľský prívetivé DEXy.

Tie sú kritické pre boj s reguláciami, pretože centralizované burzy jednoducho podliehajú reguláciám a sú často hackované. Decentralizácia samotného obchodného procesu je tak pre budúcnosť kryptomien veľmi dôležitá.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Adam.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre