[Správy] Bitcoin zažil silné zamietnutie a je opäť pod $ 9 000 – Brandt: „Slabé ruky“ sú preč – Testnet ETH 2.0 má 22 000 validátorov

0

Bitcoin prerazil kľúčovú hranicu $ 9 000 a ukázalo sa, že išlo o fakeout. Cena následne rýchlo prepadla a v rádoch hodín klesla o niekoľko percent. Známy trader Peter Brandt v nedávnom rozhovore povedal, že podľa jeho mienky sú „slabé ruky“ už preč z trhu a teda môže pokračovať postup smerom nahor. A testnet ETH 2.0 sa môže pochváliť neuveriteľným číslom validátorov. Je ich 22 000.

Profesionálna analýza – 19.01.20 Technická analýza BTC/USD – Náhle turbulencie na Bitcoine, čo sa to dočerta deje?

Vzostup BTC zamietnutý

Bitcoin sa pokúsil o prerazenie hranice 9 000 dolárov. Tento vzostup bol zamietnutý a cena sa opäť prepadla približne o 5 %. Tento prepad sa premietol aj do altcoinovej scény a väčšina altcoinov stratila ešte viac ako Bitcoin. Na nasledujúcom obrázku sa pozrieme na hodinový graf, kde je jasne vidieť, že sme boli svedkami tzv. fakeoutu.

Včera sme si ukázali, že BTC sformoval vzostupný trojuholník, ktorý nakoniec breakol smerom nahor. Lenže sa rýchlo ukázalo, že išlo o falošný breakout a cena následne prerazila smerom nadol. Cena sa zastavila na úrovni $ 8 600. Ak sa pozrieme na vývoj cien na dennom grafe, tak zistíme, že sa v podstate nedeje nič desivé.

Ako je vidieť, tak cena nevytvorila lower low, čo znamená, že z krátkodobého hľadiska sme s najväčšou pravdepodobnosťou stále v uptrende. Cena bola pri vzostupe zamietnutá plávajúcim priemerom 200-day MA.

Peter Brandt: Zostali hodleri

Peter Brandt je obľúbeným traderom, ktorý si získal veľkú pozornosť od kryptomenového publika. Brandt totiž ostatné trhy odsunul do pozadia a primárne sa venuje Bitcoinu. Podľa jeho momentálneho vyjadrenia sa ukazuje, že Brandt je nateraz rozhodne na strane býkov.

„Všetci chceli vidieť prepad na $ 5 000 alebo $ 6 000 a minuli dno. Myslím, že pri dne akumulovalo veľa ľudí, ktorí majú silné ruky“, povedal Brandt a dodal: „Slabé ruky sú z trhu preč a Bitcoin teraz držia silné ruky.“

Toto vyjadrenie znamená, že Brandt verí tomu, že Bitcoin je teraz primárne v rukách tých, ktorí rozumejú jeho hodnote a rozhodne sa ho nechystajú zbaviť. V podstate je tak podľa neho trh teraz naplnený ľuďmi, ktorí sa už nechystajú predávať BTC na nižších cenách. To by malo viesť k nedostatku ponuky a k cenovému vzostupu.

Peter Brandt bol posledné dva roky veľmi skeptický k vzostupu BTC, teraz ale javí veľmi pozitívnu náladu vo vzťahu k cene BTC.

Ethereum 2.0 testnet má 22 000 validátorov

Ethereum pracuje na prechode na novú verziu 2.0. Tá bude kvalitatívne odlišná, pretože z Proof of Work sa sieť presunie na Proof of Stake. To znamená, že overovatelia a tvorcovia blokov budú stakovať svoje ETH a vďaka tomu budú môcť overovať transakcie. Momentálne sa zdá, že najúspešnejší testnet ETH 2.0 má viac ako 20 tisíc validátorov.

To však neznamená, že sa na testnete podieľa vyše 20 tisíc jednotlivcov. Pravdepodobne ide o desiatky operátorov a testnet im umožňuje vystupovať ako veľké množstvo validátorov. Testnet o Prismatic Labs však beží veľmi krátko a dá sa tak povedať, že ide o úspech. Práve vysoká záťaž testnetu je vhodná na overenie nového systému.

Ethereum 2.0 mainnet by mal byť spustený tento rok a ostrá verzia stakingu by potom mala byť spustená buď na konci roka, alebo v roku 2021. Ethereum má tak pred sebou veľký krok, ktorý by ho mohol posunúť k riešeniu blockchain trilema.

Do polnoci 20. januára môžete hlasovať vo veľkej ankete o tom, ktorá minca si povedie najlepšie v roku 2020. Hlasovať môžete TU a na konci roka vyhodnotíme, či bol názor väčšiny relevantný pre cenu mincí.

Čo čítať ďalej:

Ideme hore alebo dole? – Trendové čiary

Preložené z českého originálu,ktorý pre vás pripravil Adam K.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre