news novinky spravy bitcoin

Bitcoin stále zápasí s rezistenciou na hladine 10 000 $, zatiaľčo skutočné volume na burzách rastie. Dnes sa zobchodovali BTC v celkovej hodnote 850 miliónov dolárov, na trhu s futures burzy CME to bolo “iba” necelých 80 miliónov.

Na internete sa množia články o tom, že čoskoro príde ďalší veľký pohyb. Ale v ktorom smere? To momentálne nie je jasné. Máme, ako inak, dve možnosti. Obe sme pokryli v dnešnej analýze na Kryptomagazine. Analýzu nájdete tu.

Nech už sa stane čokoľvek, nič to nezmení na fakte, že Bitocin naberá momentum. Podľa najnovších výsledkov zo služby Google trends je oň väčší záujem, než o akcie!

porovnanie bitcoin akcie stock vyhladavanie google trendsDôvod môže byť ten, že zatiaľčo bitcoin rastie (i keď v poslednom mesiaci sme zaznamenali väčšiu korekciu), trh s akciami má problémy. Ak chcete získať prehľad o akciovom trhu, odporúčame navštíviť túto stránku, kde nájdete množstvo profesionálnych analýz.

Jeff Bezos predal akcie Amazonu v hodnote $ 1,8 miliárd

Šéf Amazonu po rozvode so svojou manželkou predal akcie svojej firmy. Celková hodnota sa vyšplhala takmer na dve miliardy dolárov. Tento predaj bol plánovaný, nejde teda o reakciu na stúpajúcu hodnotu akcií.

Jeff ej aktuálne najväčším akcionárom Amazonu. Podľa najnovšej správy vlastní akcie s celkovou hodnotou 110 miliárd dolárov. Druhým najväčším akcionárom je jeho bývalá manželka, ktorá si užíva svojich $ 37 miliárd.

viac sa dočítate tu (v EN)

Ako UI zmení medicínu? Ohrozí aj samotných doktorov?

Umelá inteligencia už dnes predpovedá trestné činy, využívame ju na marketingové účely, pri výbere zamestnancov alebo pri pasovej kontrole na rozpoznávanie tvárí. Niet divu, že jej potenciál chceme zužitkovať aj v lekárskom odvetví.

Diagnostika chorôb je veľmi ťažká práca a lekári v nej nie sú vždy bezchybní. To je jedným z dôvodov, prečo mnohých nadchla myšlienka, že by umelá inteligencia mohla diagnostikovať choroby rýchlejšie i presnejšie než lekár.

pokračovať v čítaní článku môžete kliknutím na tento link

Bývalý manažér Goldman Sachs – Bitcoin má najväčší potenciál

Bývalý manažér oddelenia akcií a derivátov britskej pobočky banky Goldman Sachs a zakladateľ Global Macro Investors Raoul Pal sa dnes rozhovoril o Bitcoine. V rozhovore na podcaste Stephena Livera povedal:

„Poznám všetkých tých makro investorov, sú v tom (v Bitcoine) všetci. Rozumejú situácií. Niektorí veria Bitcoinu úplne, iní si nie sú istí, ale aj tak. Ak je tu 1 % šanca, že Bitcoin uspeje, tak sa to oplatí, pretože má potenciál pre 100-násobný rast”

viac tu (v EN)

Šéf burzy Binance – Očakávam sezónu altcoinov!

Šéf burzy Binance dnes na Twitteri vyjadril svoj názor na otázku, ktorá páli každého obchodníka s kryptomenami. Čaká nás Ďalšia sezóna altcoinov? Bitcoin takmer denne zvyšuje svoju dominanciu nad trhom. V minulosti sa však po dosiahnutí istého pomeru časť kapitála preliala do altcoinov, ktoré následne vystrelili. Niekedy aj o stovky percent.

Changpeng Zhao si myslí, že ďalšia sezóna altcoinov určite príde a najviac zasiahne kryptomeny, ktoré majú reálny produkt.

A nakoniec zaujímavé video!