[Správy] Bitcoin sa rozhoduje, $12 800 alebo $8 500 – Sieť BTC je 8-krát silnejšia, než na ATH – Bakkt ide do testovania – Mercedes buduje peňaženky pre autá

Novinky Analýza Bitcoin
Analýza Bitcoin,zdroj: www.shutterstock.com/Kenstocker
Kvakomat PC bannerBest Wallet mobil

Kam až môže BTC spadnúť, a ako vysoko môže rásť. Sieť Bitcoinu je 8-krát silnejšia, než bola na 20 000 USD. Mercedes chystá kryptopeňaženky pre svoje autá. Bakkt ide do testovania. Palestína zvažuje kryptomenu ako národné platidlo. Prehľad dnešných správ je tu.

Bitcoin na 12 800 alebo 8 500 dolároch

Bitcoin zažíva obdobie konsolidácie po parabolickom raste. A tak sa pozrieme na dve hladiny, kam je pravdepodobné, že môže padnúť, či kam až môže v krátkodobom hľadisku stúpnuť. Spodná, kľúčová hladina sa pohybuje okolo 8 500 USD. Tu je najbližšia, silnejšia rezistencia, ako je vidieť na obrázku (modrá línia). Bitcoin sa momentálne pohybuje uprostred EMA Ribbon, čo fakticky značí momentálnu nerozhodnosť ceny.

Chcete sa stať traderom – Tento týždeň bude peklo – Harmonické patterny – Denník 6. týždeň

Horná, zelená hranica je zhodná s predchádzajúcimi topmi, ktoré poslali BTC do terajšej korekcie. Tu sa hranica pohybuje okolo 13 000 USD. Zatiaľ sa zdá, že sa ešte nejakú chvíľu budeme pohybovať v tomto širokom cenovom rozhraní.

Druhý obrázok nám však napovie jednu kritickú informáciu. Predchádzajúci graf bol denný a teraz sa pozrieme na logaritmický, týždenný graf. EMA Ribbon tu ukazuje dôležitú tendenciu. Týždenný EMA celý minulý bull run slúžila ako support a body dotyku signalizovali tzv. dip.

Momentálne sa vrchná časť EMA Ribbon nachádza na úrovni cca 8 500, takže prepad k jeho hladine je možný. Kým ale budeme nad EMA Ribbon, tak sa zdá, že všetko pokračuje tak, ako má.

Sila BTC na vzostupe – Sieť je 8-krát silnejšia

Všeobecne prijímaná hodnota sily siete je Hash rate. Tento indikátor v podstate ukazuje, koľko výpočtovej sily sa podieľa na udržaní BTC siete. Čím viac, tým je Bitcoin bezpečnejší a samozrejme naopak. Momentálne je BTC sieť na úrovni 8-krát vyššej, ako bola pri najvyššej historickej cene.

McAfee chce milión –John McAfee nezmenil názor – Bitcoin dosiahne $1 milión už v roku 2020!

To signalizuje dva kritické body. Jednak sa do ťažby zapája čoraz viac ťažiarov a po druhé je to dôvod byť optimistom k budúcemu vývoju BTC. Ľudia sú totiž ochotní brutálne investovať do tejto technológie. Diskusia o tom, či je Bitcoin mŕtvy je hudbou minulosti. Zvýšená bezpečnosť siete bude však vyvolávať ďalšiu kritiku, s ohľadom na vyššiu spotrebu energie.

Bakkt ide do testovania

Bakkt mal dnes podľa oficiálnych vyjadrení spustiť ostré testovanie svojej platformy pre obchodovanie Bitcoin Futures. Futures budú fyzicky vyrovnávané, čo znamená, že hodnota nebude vyplácaná v dolároch, ale v BTC. Bakkt je široko chápaný ako najväčšia vstupná brána pre inštitúcie do sveta BTC. Vďaka tomu, že neexistujú štandardné služby na držanie BTC, bude mať platforma Bakkt svoje vlastné, držiteľské služby. Bakkt má dve varianty futures kontraktov, ktorých detaily nájdete tu.

Vplyv na cenu BTC nemožno očakávať v krátkom čase, pretože zatiaľ budú prebiehať iba testovania. O ďalší krok sa však priblíži nová vstupná a regulačne funkčná cesta pre inštitúcie.

Mercedes buduje kryptopeňaženky

Autá budú mať vlastné peňaženky. Mercedes v spolupráci so startup Riddle & Code buduje infraštruktúru pre svoje autá. Výhľad je zatiaľ primárne do budúcnosti a aplikácia peňaženiek by sa mala dotknúť samoriadiacich, či elektrických áut. Dôvody sú dva.

V prvom rade je výhodné mať vlastnú kryptopeňaženku, pretože autá potom prakticky môžu sami o sebe platiť napríklad za “načerpanie” energie. Druhým a menej zrejmým dôvodom je vytvorenie digitálnych identít pre automobily. Vďaka nim bude možné bezpečne komunikovať na cestách a zároveň bude jasné, kto a kedy pristupoval cez digitálne rozhranie do systému auta.

Palestína zvažuje zavedenie vlastnej kryptomeny

K mnohým štátom, ktoré chcú využiť silu kryptomien sa pridáva Palestína. V tunajšej samospráve je totiž možné využívať izraelský šekel, či jordánsky dinár. Lenže Palestína dlhodobo bojuje o samostatnosť a vďaka kryptomenám má momentálne šancu budovať vlastnú menu, a to veľmi jednoducho.

Bohužiaľ, rovnako ako všetky ostatné štáty ako je Irán či Venezuela volia túto variantu kvôli tomu, aby samospráva mohla kontrolovať finančné toky v krajine a zároveň aby ​​sa dostala z područia izraelskej kontroly. Pravdepodobnosť, že by palestínska kryptomena mala do budúcnosti hodnotu je mizivá. To dokazuje aj venezuelské Petro, ktoré je údajne kryté ropou, čo v skutočnosti samozrejme nie je, pretože Venezuela nedisponuje schopnosťou niečo také zaistiť.

Čo čítať ďalej:

USA mimo hry – Libra sa bude riadiť švajčiarskymi zákonmi

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Adam.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

 

Freedum fighters PCOkazio mobil
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.