SPRÁVY – Bitcoin konsoliduje, rozkol v ETH komunite a chráňte si súkromie!

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Bitcoin sa naďalej oklepáva z korekcie, ktorá začala v poslednom februárovom týždni. Zvládol už síce vytvoriť historické maximum a dokonca prekonal aj hladinu 60 000 dolárov, no v pondelok 15.3. klesol späť a situácia na trhu je aktuálne mierne nepokojná.

Skeptici začínajú tvrdiť, že rast z minulého týždňa bol iba bull trap a aktuálne stojíme na začiatku nového medvedieho trhu. Je však pravdepodobnejšie, že iba pokračuje korekcia a Bitcoin potrebuje viac času na konsolidáciu.

Inštitucionálni investori nakupujú a na trhu je nedostatok Bitcoinov

Po internete sa opäť šíria správy o nákupoch od inštitucionálnych hráčov. Akreditovaní investori z klasického finančného trhu sa predháňajú v nakupovaní Bitcoinov. Mincí je však v obehu málo. Dáta zo spoločnosti Glassnode jasne ukazujú, že hodleri naďalej držia svoje BTC a nepredávajú.

Bitcoiny sa z trhu rýchlo strácajú a pokiaľ nezačne viac ľudí predávať čoskoro sa to odrazí aj na cene.

Na hladine 55 500 dolárov sa vytvoril silný support

Bitcoin sa teraz drží na supporte. Nízka volatilita Bitcoinu na hladine 55 500 USD naznačuje, že záujem o túto kryptomenu je silný. Obchodníci nakupujú vždy, keď klesneme približne pod túto cenovku. Vo výsledku sa tak na grafe Bitcoinu vytvárajú dlhé tiene.

1D BTC/USD - Bitstamp

1D BTC/USD – Bitstamp

Tie ukazujú, že opakovaná snaha medveďov zhodiť cenu Bitcoinu o úroveň nižšie nefunguje. Nákupný tlak je momentálne príliš silný. Bitcoin sa zároveň pohybuje v stúpajúcom kanále, ktorý by ho mohol koncom týždňa dvihnúť hore.

Mali by sme sa báť ďalšieho pádu Bitcoinu?

Bitcoin ešte môže klesnúť, ale nemusí. To ukáže až budúcnosť. Báť by sa mal iba ten, kto investoval viac, než je mu príjemné. Ak máte v kryptomenách veľký balík a bojíte sa, že sa vám znehodnotí, mali by ste postupne začať predávať. Bitcoin totiž aj v čase najväčšieho bullrunu občas bez akéhokoľvek varovania padne o desiatky percent.

Potom sa síce väčšinou vráti späť, no ak spanikárite a v čase korekcie predáte, tak ste prehrali. Obchodovanie s kryptomenami je psychologická hra ktorú väčšina ľudí nezvláda. A preto odporúčame nakupovať iba na dlhodobý HODL. AK kupujete Bitcoin pravidelne za pár eur a plánujete držať ho 3-10 rokov, tak vás korekcia o 30% nevystresuje a na konci budete mať oveľa väčší zisk.

Táto stratégia sa volá dollar cost averaging a je vhodná pre každého. Zaberá iba minimum času a historicky má najlepšie zisky. Ak chcete vedieť viac, určite si prečítajte tento článok.

Miliardové likvidácie na futures platformách

A najviac by sa mali báť tí, ktorí si kvôli investícii do kryptomien požičali. A je jedno, či z banky, alebo cez páku od burzy.

Po tom, čo Bitcoin prekonal februárové historické maximum, chamtivosť na trhu s kryptomenami vystrelila na maximum a špekulanti začali s vidinou veľkého zisku otvárať pozície s obrovskými pákami.

Podľa CEO spoločnosti Glassnode z futures platforiem zmizli long pozície v objeme pol miliardy dolárov. Viac než 60% pozícií na trhu vraj bolo otvorených s pákou 1:20 a vyššou. Používať tak vysokú páku na kryptomenách absolútne neodporúčame. Lepšiu šancu na zisk máte aj pri rulete.

Kanárik Bitcoin predpovedal prepad akciových trhov

Bitcoin v poslednej dobe funguje, ako kanárik na finančných trhoch. Je veľmi citlivý na kapitálové toky a často tak ukazuje hlavný smer, ktorým sa s menším oneskorením vyberú aj akcie.

Americký index S&P 500 začal padať v utorok, teda deň a pol po BTC. Nejde o žiadny veľký prepad. Korekcia indexu uchmatla necelých 50 bodov, teda 1,25%. S&P 500 čoskoro prekoná okrúhlych 4000 bodov.

S&P 500

S&P 500

Ale pozor! Aktuálny vrchol na grafe veľmi pripomína ten februárový. Takže možno nakoniec bude všetko opäť niekoľko týždňov padať. Potom to však určite zachráni nový americký ekonomický stimulus vo výške 1900 miliárd dolárov.

Ak chcete nakúpiť Bitcoin a ďalšie kryptomeny a ochrániť tak vaše peniaze pred infláciou, odporúčame nájsť si bezpečnú a overenú zmenáreň, ktorá vás neokradne na skrytých poplatkoch, resp. vaše peniaze ”nestratí” pri nejakom hacku.

My odporúčame používať burzu Binance, ktorá ponúka najlepšie služby na trhu a široký výber kryptomien. Vytvorte si účet na Binance cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky. 

Ray Dalio varuje – Vláda USA môže ísť po tých, ktorí vymieňajú dolár za Bitcoin

Legendárny investor a miliardár Ray Dalio vo svojom článku na sociálnej sieti LinkedIn varoval pred možným útokom USA na kryptomeny. Vlády Spojených Štátov a ďalších krajín by mohli začať obmedzovať  ľudí a hlavne firmy, ktoré začnú používať kryptomeny.

”Pripravte sa na šokujúce zmeny v daňových zákonoch!”

Po začiatku pandémie koronavirusu sa kvôli inflácii z dlhopisov stali bezcenné papiere. Vlády sa za posledný rok neskutočne zadĺžili a pri pokuse znížiť štátny dlh uvedú do platnosti nové daňové zákony. Ich impakt by mohol byť oveľa väčší, než si ľudia uvedomujú.

”Ak sa pozrieme do histórie a použijeme logiku, zákonodarcovia, ktorým chýbajú peniaze, zvýšia dane. Nebudú sa im páčiť tieto pohyby kapitálu z dlhopisov do iných aktív, ktoré lepšie uchovávajú hodnotu (Bitcoin, vzácne kovy atd…).”

Vo výsledku tak budú najviac trpieť ľudia, ktorí ešte majú nejaké úspory.

Čítajte ďalej TU.

Rozkol v Ethereum komunite – Mineri rebelujú proti vývojárom

V posledných týždňoch v Ethereum komunite narastá napätie po tom, že vývojári na júl 2021 naplánovali London hard-fork. Jeho hlavnou časťou má byť vylepšenie EIP-1559, ktoré zmení spôsob vyplácania poplatkov minerom. Ťažiarom by po London forku klesli zisky, a tak sa rozhodli proti tomuto vylepšeniu bojovať.

Na 1.4.2021 plánujú ukázať svoju silu tým, že usporiadajú 51% útok na sieť. Jeho cieľom nie je niekoho okradnú, ale ukázať, kto je skutočným pánom siete a kto robí všetky rozhodnutia. Bez podpory minerov bude veľmi náročné pokračovať vo vývoji Etherea.

Nedávno bolo publikované EIP-3368, ktoré celý konflikt rieši zvýšením odmeny za vyťaženie bloku o 1 ETH. Minerom by sa tak vykompenzovala strata, ktorú im spôsobí EIP-1559.

Ak vás Ethereum zaujíma, o tomto rozkole sa viac dočítate v našom článku: Nájdu Ethereum vývojári a mineri spoločnú reč? Rysuje sa kompromis EIP-3368

Chráňte si vaše súkromie na internete! Tu je návod, ako na to

Ak s niekým komunikujete cez internet, mali by ste počítať s tým, že vaša konverzácia nie je úplne súkromná. Analyzuje ju kŕdeľ robotov a v prípade potreby si jej obsah môže vyžiadať aj polícia, či iná štátna autorita. Súkromie na internete už takmer neexistuje, avšak stále sú služby, ktoré ho dokážu zaistiť.

Zistite, ako si udržať anonymitu vo svete kryptomien: Ako anonymne používať Bitcoin v roku 2021? Nevzdávajte sa najväčšej výhody kryptomien!

Je dôležité používať služby, ktoré uchovávajú súkromie na internete

Jednou z nich je aj Signal, populárny messenger s end-to-end šifrovaním, ktorý by nemal mať zadné vrátka. Narozdiel od aplikácie WhatsApp, ku ktorej má facebook neobmedzený prístup.

Používať Signal je v dnešnej dobe naozaj dobrý nápad. Argument ”nerobím nič zlé, takže ma nejaké sledovanie na internete nezaujíma,” neplatí. Človek nikdy nevie, ako sa v budúcnosti zmenia zákony a čo všetko bude kriminalizované. Vedeli ste pred rokom, že prekročenie hranice okresu bude zakázané?