[Správy] Bitcoin je na kľúčových hraniciach – VanEck a SolidX spustí svoje ETF v obmedzenej forme – Samsung si patentoval blockchain technológiu

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Cena Bitcoinu sa opäť dala do pohybu. VanEck a SolidX ETF sa chystajú na trh v obmedzenom režime. Samsung si patentoval nové, blockchainové vylepšenia. Holandsko prichádza s reguláciami pre krypto spoločnosti.

Cena BTC v pohybe

Cena BTC aktuálne vzrástla, ale stále sa pohybuje v zostupnom trojuholníku. Takže sa nekoná žiadne veľké prekvapenie, aspoň zatiaľ. Existujú ale dve silné indície, že oveľa nižšie sa už nepôjde. Prvá indícia je 21 EMA. Táto hladina v predchádzajúcom bull markete indikovala tzv. dipy a cena sa od nej vo všetkých prípadoch odrazila. Okrem toho posledného, kedy sme sa prehupli do bear marketu.

Druhým významným ukazovateľom je potom RSI. To sa dostalo až k bielej línii, ktorá v minulom bull markete jasne označovala dno prepadov ceny. Ak si teda spojíme RSI a EMA 21, tak môžeme dospieť k záveru, že cena BTC s pomerne vysokou pravdepodobnosťou nebude dlhodobo klesať a na druhej strane je pravdepodobné, že sa odrazí. Avšak Bitcoin má históriu nepredvídateľných pohybov a na trhu nie je nikdy nič stopercentné.

VanEck a SolidX ETF v obmedzenej forme

Po dobrej správe a skorom spustení Bakktu prichádza ďalšia novinka. Tou sú dve zmienené ETF, ktorá prídu v istej forme obmedzeného režimu. Legislatíva, ktorá reguluje finančné operácie, totiž umožňuje vytvorenie ETF (Exchange traded fund), ktoré bude prístupné iba špecifickým investorom.

Viac informácií – Obchodná vojna medzi USA a Čínou: Napätie opäť eskaluje, Trump sa správa ako školský tyran!

Tým sa fakticky vytvorí niečo ako súkromné akcie pre obmedzený trh. V tomto prípade budú takéto akcie reprezentovať Bitcoin. Vďaka pravidlu 144A je možné obchodovať určité druhy majetkov v obmedzenej miere. To v podstate znamená, že dve spomínané združenia využili výnimku, ktorú vytvoril SEC.

V praxi to potom bude znamenať, že nákup ETF týchto dvoch spoločností bude možný len pre entity ako sú banky či investičné fondy (hedge funds). Veľkí hráči na trhu tak získajú prístup k Bitcoinu, pre menších investorov to ale cesta nie je. Práve retail tak ďalej musí spoliehať na prostredie neregulovaných, kryptomenových búrz či peer-to-peer obchodov. Spustenie ETF prebehne 5. septembra.

Samsung miluje blockchain

Samsung je známy svojou integráciou blockchainu do inteligentných telefónov. Najnovšia generácia Samsung smartfónov totiž bude mať integrované blockchainové peňaženky. Ide o BTC, ETH a teda aj ERC 20 a tiež PundiX wallet.

Bez povšimnutia tak nezostal ani patent, ktorý nanovo Samsung vytvoril. Patent nesie názov Programmable Blockchain Solid State Drive. Hoci detaily tohto produktu zatiaľ nie sú známe, tak účel, ktorému má slúžiť, je jasný. Vďaka tejto technológii by sa mala významne zrýchliť interakcia s blockchainom a zároveň sa má zvýšiť životnosť technológie podporujúcej blockchain.

Prakticky by to tak malo znamenať, že telefóny od Samsungu budú schopné lepšie interagovať s blockchainmi každého druhu. A zároveň je pravdepodobné, že pomocou zariadenia budú lepšie chránené údaje ako privátne kľúče. Vďaka dlhej životnosti by sa teda nemalo stať, že vám odíde telefón do kremíkového neba a vezme so sebou aj privátne kľúče.

Holandsko bude regulovať kryptomenové spoločnosti

Od budúceho roka sa Holandsko zaradí po boku krajín ako je Francúzsko, Nemecko, Malta či Švajčiarsko a vytvorí regulácie pre spoločnosti spojené s kryptomenami. Pôjde hlavne o burzy a tvorcov peňaženiek.

Dobrá správa to však nie je, pretože hlavným cieľom je zabrániť praniu špinavých peňazí, takže sa dá očakávať sprísnenie KYC pravidiel a to aj pre poskytovateľov peňaženiek. Vzniká tak ďalší dôvod na to, aby sa rýchlejšie budovali tzv. DEXy. Decentralizované burzy sú potrebné na to, aby všadeprítomná ruka štátu nedosiahla na každý finančný tok.

Čo čítať ďalej:

VIDEO analýza – Bitcoin a altcoiny po červenom týždni – Ako budeme pokračovať?

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Adam K.