Slovenská NB bola ozdobená logom Bitcoinu • Miliardár investuje do Bitcoinu • Malta opäť v centre pozornosti • 12 kórejských búrz spĺňa regulačné požiadavky • UniCredit bude obchodovať na blockchaine • Ceny GPU klesli • Biely dom si posvieti na krypto-kriminalitu

Získajte exkluzívne členstvo na Trading 11 iba za 10€ mesačne.

Aktivisti ozdobili logom Bitcoinu Národnú banku Slovenska 

“Paralelná Polis” v Bratislave, ktorá okrem iného prevádzkuje Kryptoanarchický inštitút, vo štvrtok zverejnila video, ktoré zobrazuje najnovší protest proti režimu reštrikcií kryptomien na Slovensku. Vo videu aktivisti Paralelnej Polis premietali obrovské logá Bitcoinu na budovy miestnych bánk, ktoré prejavili nepriateľstvo voči kryptomenám. Aktivisti tiež krátko premietali logo Bitcoinu na budovu Národnej banky Slovenska. Viac sa dozviete TU: https://www.ccn.com/  (v EN)

Miliardár uprednostňuje Bitcoin a Ethereum pred Ripple.

Miliardový investor Steven Cohen vstupuje do rozvíjajúceho sa kryptotrhu. Cohen Private Ventures – hedžový fond Stevena A. Cohena, ktorého odhadovaná čistá hodnota v súčasnosti dosahuje 14 miliárd dolárov, investoval do autonómnych partnerských spoločností, ktoré viedla bývalá Bitcoin investorka Arianna Simpson. Cohen hovorí, že sa snaží priniesť len partnerov, o ktorých si myslí, že môžu byť veľmi hodnotní. Pričom uprednostňuje Bitcoin a Ethereum pred Ripple. Viac sa dozviete TU: https://bitcoinist.com/ (v EN)

Binance chce otvoriť decentralizovanú burzu na Malte

Kryptoburza Binance pracuje na projekte decentralizovanej banky, ktorá preklenie krypto-odvetvie s konvenčným bankovníctvom. Finančná inštitúcia bude mať sídlo na Malte a fundraising sa bude vykonávať podľa nemeckého práva. Orgány vo Vallette uvítali iniciatívu, od ktorej sa očakáva, že získa podporu aj od iných krypto-investorov. Viac sa dozviete TU: https://news.bitcoin.com/  (v EN)

Kórejské burzy prešli úspešne auditom

Kórejská Blockchain Asociácia (KBA) oznámila výsledky intenzívneho samoregulačného preskúmania kórejských burz. Pritom uviedla, že všetky hodnotené burzy spĺňajú minimálne požiadavky stanovené KBA v apríli 2018. Samoregulačný orgán v krypto-odvetví schválil všetkých 12 búrz, ktoré sa zúčastnili na audite. Patria medzi ne UPbit, Bithumb, OKCoin Korea, CoinOne, Huobi Korea a Hanbit. Vyšetrovanie vykonané spoločnosťou KBA bolo zamerané na vytvorenie noriem transparentnosti, ako aj na odstránenie prania špinavých peňazí a obchodovania s dôvernými informáciami. Viac sa dozviete TU: https://cryptoslate.com/ (v EN)

UniCredit bude pri spustení platformy Live Blockchain-Run

Paneurópska banková spoločnosť UniCredit sa podieľala na spustení prvej platformy pre živé obchodovanie na blockchain technológii. Platforma we.trade, ktorá je postavená na IBM Blockchaine, má za cieľ poskytnúť spoločnostiam a bankám cenovo výhodnejší spôsob obchodovania na medzinárodnej úrovni. Platforma je spoločným podnikom viacerých bánk. Radia sa medzi ne Deutsche Bank a Rabobank. V súčasnosti je we.trade k dispozícii klientom príslušných bánk v Taliansku, Belgicku, Dánsku, Fínsku, Francúzsku, Nemecku, Holandsku, Nórsku, Španielsku, Švédsku a Spojenom kráľovstve. Viac sa dozviete TU: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Ceny GPU klesli po poklese cien kryptomien

Zatiaľ čo koncom roku 2017 a začiatkom roku 2018 došlo k prudkému nárastu cien špičkových herných kariet, táto tendencia sa zmenila, keďže kryptotrhy pokračujú v zostupe, informoval Computerworld. Podľa Computerworld sa v apríli predávala AMD 4GB RX 580 6 pack za cenu 3,600 USD a dnes je k dispozícii za 2500 USD. Karta Nvidia GeForce GTX 1080 8 GB mala cenu 1 050 USD, teraz je ju možné zakúpiť za 709 USD. Viac sa dozviete TU: https://cointelegraph.com/ (v EN)

Biely Dom si posvieti na krypto-kriminalitu

Trumpova administratíva oznámila vytvorenie novej pracovnej skupiny zameranej na kybernetické podvody a kryptomeny. Za kľúčové považuje dostať kryptomeny pod drobnohľad. Nová pracovná skupina plánuje poskytnúť usmernenia pre vyšetrovanie a stíhanie podvodov vo vláde, konkrétne identifikovať počítačové podvody zamerané na starších ľudí, ľudí v služobnom pomere a veteránov. Viac sa dozviete TU: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Pozrite si naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.