[Správy] Čínski Bitcoin ťažiari sú stále veľmi ziskoví • 20 najväčších svetových bánk začlení v roku 2019 XRP do svojich transakcií…

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Čínski Bitcoin ťažiari sú stále veľmi ziskoví • 20 najväčších svetových bánk začlení v roku 2019 XRP do svojich transakcií • Najväčšia banka v Bielorusku zvažuje spustenie kryptozmenárne • Indická vláda finalizuje kyptomenový regulačný rámec

Čínski Bitcoin ťažiari sú stále veľmi ziskoví

Analytici spoločnosti JPMorgan Chase & Co. tvrdia, že ťažba Bitcoinu je stratová a len čínski mineri sú vo víťaznej pozícii. Analytici zistili, že náklady na produkciu, vážené na jeden Bitcoin, boli za 4. štvrťrok 2018 v priemere tesne nad 4.000 USD. Bitcoin (BTC) sa v súčasnosti obchoduje za približne 3500 USD. Súčasná cena je teda približne o 500 dolárov nižšia ako sú priemerné náklady na ťažbu.

To znamená, že v súčasnosti sa víťazmi stávajú len tie nákladovo najefektívnejšie mining spoločnosti. Ako uviedla spoločnosť Bloomberg, čínske ťažobné činnosti, ktoré fungujú s nízkymi nákladmi, majú schopnosť ťažiť Bitcoin za približne 2 400 dolárov. A to vďaka zmluvám s výrobcami elektrickej energie. Títo čínski ťažiari naďalej zostávajú v najsilnejšom a najziskovejšom mieste pre ťažbu Bitcoinu a marginálne náklady na uvedené operácie by mohli v skutočnosti klesnúť až na menej ako 1 260 dolárov za jednu mincu.

Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com (v angličtine)

20 najväčších svetových bánk začlení v roku 2019 XRP do svojich transakcií

Banky po celom svete začali skúmať a robiť plány na používanie xRapid a integráciu XRP pre medzinárodné peňažné transakcie. Podľa generálneho riaditeľa SBI, Yoshitaka Kitao bude rok 2019 prelomový:

„Myslím, že rok 2019 je rokom, keď približne 20 svetových veľkých bánk začne začleňovať XRP do svojich medzinárodných peňažných transakcií.”

Ale skôr, ako sa to stane, povedal, podniky ako SBI Remit, MoneyGram a Western Union musia začať používať tento systém.

Viac sa dočítate tu: https://bitcoinexchangeguide.com/ (v angličtine)

Redakcia odporúča: DAX analýza

Najväčšia banka v Bielorusku zvažuje spustenie kryptozmenárne

Belarusbank, najväčšia banka v Bielorusku, v súčasnosti zvažuje myšlienku spustenia zmenárne kryptomenových prostriedkov. Informácie prichádzajú od predsedu banky, Viktora Ananicha, ktorého táto myšlienka veľmi zaujíma. Klienti banky budú môcť uskutočňovať krypto transakcie na platforme a zakúpiť si tradičnejšie aktíva, ale v tokenizovanej podobe.

Bielorusko pritom rozvíja svoju vlastnú „Silicon Valley”, bieloruský hi-tech park (HTP), ktorý sa bude zameriavať na kryptomeny. Je to dôležitý dôkaz toho, aký význam tejto novej technológii krajina prisudzuje.

Viac sa dočítate tu: https://bitcoinexchangeguide.com/ (v angličtine)

Indická vláda finalizuje kyptomenový regulačný rámec

Indická vláda údajne potvrdila, že správa, ktorá obsahuje regulačný rámec pre kryptomeny je vo fáze finalizácie.

Ministerstvo financií Indie v decembri minulého roka vysvetlilo dolnej komore parlamentu Lok Sabha, že úlohou výboru je preskúmať všetky aspekty kryptomien a kryptoaktív, vrátane Bitcoinu, a dodáva, že výbor pracuje na vývoji rámca pre reguláciu kryptomien. Okrem toho ministerstvo vysvetlilo, že ak neexistuje globálne prijateľné riešenie, je potrebné navrhnúť technicky uskutočniteľné riešenie.

Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v angličtine)

Čítajte ďalej

[HODL] Top 3 úrovne, kde má najväčší zmysel dokupovať Bitcoin v roku 2019

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.